reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): nový počítač

Neregistrovaný (0)|7.7.2009 19:34
Jméno tazatele: penzista

Znění dotazu:
Koupil jsem rozestavěný počítač - na základní desku byl instalován prosesor a chladič. Po doplnění dalších komponetů a jejich zapojení počítač nereaguje a žádný z větráků ani tlačítek i led není v provozu. Jedná se s nejvyšší pravděpodobností o nezapojení tak zvaného blokovacího tlačítka ke vstupu do skříně Thermaltake 1000 Soprano.Jedna z možností je též chybná montáž procesoru. Můžete mi poradit, jak zapojit blokovací tlačítko skříně případně zkontolovat funkci procesoru a základní desky a případně . Děkuji

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Základní deska gygabyte MA790 UD4, procesor Phenom II-3 2,8, zdroj Corsair 600W, paměti 4 Gb Kinston, grafika Radeon 487 Toxic, skříň Thermaltake Soprano 1000
husky14 (4214)|7.7.2009 19:40
Úplně prvně bych resetoval BIOS - vyndat na minutku baterku a odpojit zdroj od sítě....
kevin00 (10238)|8.7.2009 00:12
Case je vybaven klasickými konektory - Power SW, Reset SW, Power LED, HDD LED a Speaker. Tyto konektory se zapojí na motherboard do konektorů určených pro front panel. Dále je case vybaven konektorem pro detekci otevření case, který zapojíš do konektoru na motherboardu označeného CI (Chassis Intrusion Header). Zapojení konektorů je v příloze.
Pro vyzkoušení zapojení front panelu nepřipojuj konektor CI, který by mohl blokovat zapnutí počítače.
aaa.jpg aaaa.jpg
Neregistrovaný (0)|8.7.2009 12:36
Děkuji Kevinovi za odpověď. Jakmile bude možnost, okamžitě vše vyzkouším, zatím mám zákaz na to šahat a tak se těším, že po využití rad počítač bude fungovat. Ještě jednou děkuji .