reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

"Sledování" pomoc :(

kopcak (23)|10.7.2009 00:30
Dobrý večer.

Mám problém, mě i mou přítelkyni obtežuje nějaká osoba smskami z netu, ze stránky poslatsms.cz a také nás obtěžuje na facebooku zprávami. Už to trvá rok a už na to opravdu nemáme nervy!! >:-(

Tak bych se chtěl zeptat zdali se dá nějak vysledovat, kontrolovat či zjistit kdo to posílá. Máme jednu podezřelou tak by sme se chtěli přesvědčit zdali to je či není ona. Ip adresu a vše co by bylo potřeba bych sehnal.

Budu velice vděčný za každou radu jak to udělat.
EditorPO (2819)|10.7.2009 00:39
Chces ju vystopovat, alebo zablokovat? Na Facebooku nie je problem, zablokovat SMS problem bude.
Ked si zozenies IP adresu tej osoby, tak pokial to nie je verejna IP, tak ti to nepomoze, pretoze ide na internet pod IP providera. Provider ti ako sukromnej osobe nemusi vyjst v ustrety. Aj keby mala verejnu IP, tak by si jej to musel dokazat.

Najjdednoduchsie je riesit to cez organy cinne v trestnom konani. Minimalne ju to zastrasi a prestane s obtazovanim.
astec (1823)|10.7.2009 08:46
Naprostý souhlas. Oznámení na nejbližší služebně Policie. (Tím nemyslím ten novodobý šedý mor). Podepíšete souhlas k úkonům. Dobré je nechat si pár takových SMS v mobilu, aby mněli co psát.
Velice špatně se ale toto dokazuje.
kopcak (23)|10.7.2009 08:49
No právě že bych to první chtel zjistit kdo to dělá a až poté až bych si byl jist že je to ona tak bych to řešil dále. Ale dokud nemám zádný důkaz tak nemůžu nic dělat.

S tou Ip by to nebyl problém jelikož v té firmě od koho má internet pracuje kamarád...

A nebyl by nějaký soft na to abych ji mohl sledovat a zaznamenávat činnost pc? Ale jěště je možný, že to píše přes mobil jelikož vím, že má nternet v mobilu od O2. A to už by asi tak jednoduché nebylo že? :( ..
astec (1823)|10.7.2009 08:53
[QUOTE=kopcak;268750]No právě že bych to první chtel zjistit kdo to dělá a až poté až bych si byl jist že je to ona tak bych to řešil dále. Ale dokud nemám zádný důkaz tak nemůžu nic dělat.

S tou Ip by to nebyl problém jelikož v té firmě od koho má internet pracuje kamarád...

A nebyl by nějaký soft na to abych ji mohl sledovat a zaznamenávat činnost pc? Ale jěště je možný, že to píše přes mobil jelikož vím, že má nternet v mobilu od O2. A to už by asi tak jednoduché nebylo že? :( ..[/QUOTE]

Tato činnost je na hranicích a spíše za hranicí legálnosti.
Pokud pracuje podezřelý ve firmě kde je IT man kamarád dá se nasadit určitý soft na sledování provozu, případně nějaký keyloger přímo do PC.
Ale je to o průser. Nebudu zde radit jak na to.
Jestli to posílá přes O2, tak jedině orgány činné v trestním řízení.
Zoidik (1405)|10.7.2009 08:55
no, s tím sledováním z tvojí strany si myslim, že by to enbylo uplně čisté. Nicméně, přes operátora by mělo jít zablokovat posílání SMS z internetu, takže by ti nechodili a na facebooku by určitě nebyl rpoblém vytvořit jinou registraci a tu starou bud zlikvidovat nebo nepoužívat.
Smeli (2302)|10.7.2009 09:09
Myslím, že kdysi, pár let zpět, nebyl problém zavolat na operátora a sdělit mu problém, třeba neustále prozvánějící číslo ap. a nechat toto konkrétní číslo zablokovat, respektive, jen směrem k tobě.
kopcak (23)|10.7.2009 09:20
No tak jak to mám zjistit? :( Nechci nekoho obvinit aniž bych si byl jistý, že je to ona. :( ..

No a to zablokování stejně nepomůže, jelikoz z té stránky poslatsms.cz to pri odeslaní generuje různé devítičíslí na konci. Číslo vypada takhle 9900090*********.

O ten facebook mi ani tak nejde ale ty sms nás už pořádně obtěžují! :(
pas!k (3765)|10.7.2009 09:29
No tak ti zablokuji vse co zacina na 9900090 :notsure ?
Fipkus17 (96)|10.7.2009 09:31
Jen takový manší nápad : Ty se stále snažíš zjistit, podle toho, kdo posílá SMS přes poslatsms.cz, ale co si zjistit nějaké informace z facebook účtu toho, kdo Vás otravuje... Spíš podle IP internetu, které posílá na Váš facebook ty hovadiny zjistíte kdo to je.. Popř. to zjistí ten tvůj kamarád v o2.. Řekl bych že je snadnější to zjistit podle toho FB než podle poslatsms.cz.
;)
kopcak (23)|10.7.2009 09:48
No on ten kamarád není u O2 ale u te firmy od které ma ta osoba internet doma. A jelikož vetsinou ta zpráva na facebok je odeslaná z mobilu tak to není tak jednoduché někoho najit :( ..

A s tou blokací bych to neviděl tak jednoduše. Ptž si to přece nebudu blokovat když mi z tohoto servru píše více lidí.
pas!k (3765)|10.7.2009 10:05
Jen navrhujeme ruzna reseni .. ktere zvolis je na tobe .. Osobne pokud te nekdo obtezuje sel bych s tim na policii imho tim docilis rozhodne vic nez hura akcema na vlastni pest..
EditorPO (2819)|10.7.2009 10:16
[QUOTE=kopcak;268783]No on ten kamarád není u O2 ale u te firmy od které ma ta osoba internet doma. A jelikož vetsinou ta zpráva na facebok je odeslaná z mobilu tak to není tak jednoduché někoho najit :( ..

A s tou blokací bych to neviděl tak jednoduše. Ptž si to přece nebudu blokovat když mi z tohoto servru píše více lidí.[/QUOTE]
Na Facebooku si mozes dat konkretnu osobu medzi ignorovane, pripadne zrusit medzi priatelmi (ale tam ju asi nemas).

Pokial by si to chcel oznamit na policii, tak nepotrebujes vediet o koho sa jedna. Podas proste trestne oznamenie na neznameho pachatela a policia to uz vysetri. Policia ma moznosti ako zistit presne info od mobilneho operatora a internetoveho providera.

Ak by si sam chcel zistovat informacie a to sposobom, ktory je uz mimo legalne sposoby, tak sa vystavujes pripadnemu postihu aj ty, pripadne osoby, ktore by ti v tom pomahali (napriklad ten tvoj kamarat).

Tak si to nekomplikuj a chod na policiu, ak nemas 18 rokov, tak s rodicom.
Fipkus17 (96)|10.7.2009 23:22
Netušil jsem, že na FB Vám to také posílá z phounu, ale přesto bych se do "HERO-AKCÍ" nepoštěl, radši bych to nahlásil na Policii ČR, přeci jen, ta má delší prsty než ty. Hlavně, když se na ní obrátíš, tak nic neriskuješ.
dzandra (1368)|13.7.2009 16:49
Jo tak ona je to ona, no to je většinou problém, protože "ona" je narozdíl od "něho" horší. Jak řekl klasik. Nejhorší nepřítel je naštvána žena. Ale sledování pc je myslím za hranicí zákono, pokud nejsi zaměstnavatel, pak můžeš na služebním pc sledovat co chceš. Ale já jako it pracovník bych pro nikoho nenasadil do pc od zaměstnance sledovací soft. Mám rád svou práci a na svobodě je taky dobře.
kidal5 (15)|17.9.2009 21:22
Nevim jestli to tady již nebylo ,ale já na svém SE p1i mám možnost blokovat hovory/sms od určitých čísel