Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 43

Téma: Výběr 400W zdroje do cca 1.600 Kč s DPH

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Weslo
    Registrace
    May 2006

nj možná by to spíš chtělo doplnit ten stávající
    Srovnávací test 14 zdrojů - 1. část
    Srovnávací test 14 zdrojů - 2. část
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

tak jakej zdroj? slyšela jsem že fortron má problém že "píská" potřebuju tichej zdroj ale ne drahej.. co mám volit seasonic nebo fortron? rada mi dost pomůže

Starousedlík SHW Avatar uživatele Withman
    Registrace
    Jul 2006

Fortrona jsem nikdy nešlyšel pískat. Z levnější třídy jsou dobré Fortron GLN, 400W se dá pořídit za cca 1000Kč. Naprostou tichostí, ale neoplývají.

Pokud chcete tichý a kvalitní zdroj, tak momentálně Corsair VX450 (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=48157), pokud máte ten rozpočet kolem 1500Kč s DPH.

Jinak Corsair zdroj má záruku 5 let a je opravdu tichý! Navíc má účinnost vyšší než 80%.

Dále jsou velmi dobré zdroje Enermax, konkrétně řada 82+ (Modu nebo Pro), ale to už je o jiné ceně.

//Seasonic je výborný, ale často píská, takže raději bych přenechal místo jiné značce...

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

děkuju za radu ale je fakt že investuju do pc tak maximálně 1200 nebo 1300kč nemůžu si tohle dovolit.. i když se zdá že rozdíl je pár korun pro mě je to dost

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Dále jsou velmi dobré zdroje Enermax, konkrétně řada 82+ (Modu nebo Pro), ale to už je o jiné ceně.
    No,
    425Pro se dá sehnat za cca 1500....
    Matyáš

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele elpsycho
    Registrace
    Nov 2006

Citace Původně odesláno od memol Zobrazit příspěvek
    děkuju za radu ale je fakt že investuju do pc tak maximálně 1200 nebo 1300kč nemůžu si tohle dovolit.. i když se zdá že rozdíl je pár korun pro mě je to dost
    Co se týče Fortronu, tak GLN350 nebo 400W je poměrně tichý zdroj - ventilátor je pravda víc slyšet než u Seasoniců nebo Enermaxů a Corsairů, ale pořád je na tom slušně. Slabě a vysokofrekvenčně píská paradoxně jen když je PC vyplé, někteří lidé to ani neslyší. Při provozu už ne. Přestože používá kondenzátory podezřelých značek, tak do nenáročného PC bych se ho dát nebál. Záleží co bude napájet za sestavu. Ceny jsou cca 650,- a 900,-.

Pak má význam až Corsair VX450 nebo Enermax PRO82+ 385W, sehnatelné oba za cenu mírně nad 1300,-.

Cenově mezi tím už je vpodstatě jen Seasonic SS-400ET, který používá stejně pochybné kondenzátory jako Fortron, má tišší ventilátor ale zase je u něj reálná šance že bude v zátěži pískat. Jiné zdroje jako LC Power, Xilence apod. už snad ani nemá cenu zmiňovat, to si dá do PC jen blázen.

Starousedlík SHW Avatar uživatele -HoNY-
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od memol Zobrazit příspěvek
    tak jakej zdroj? slyšela jsem že fortron má problém že "píská"
    Pískaly některé starší modely v kombinaci se Seagate diskama.

Na jakou je to konfiguraci?
    Já bych volil Enermax PRO82+ 385W těch pár stovek se vrátí během půl roku na účetch za elktřinu.

Nováček Avatar uživatele exemsexis
    Registrace
    May 2008

takze hovorite, ze ten Corsair VX450 sa oplati kupit..hmm ja som uvazoval nad Enermax 430W 80% eff.
    vid. http://www.advancetec.co.uk/acatalog...lly_Units.html (dole)
    co myslite, ktory je lepsi vyber (ak chcem kvalitu a ticho) ?? ten enarmax vychadza onieco lacnejsie...

Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od exemsexis Zobrazit příspěvek
    takze hovorite, ze ten Corsair VX450 sa oplati kupit..hmm ja som uvazoval nad Enermax 430W 80% eff.
    vid. http://www.advancetec.co.uk/acatalog...lly_Units.html (dole)
    co myslite, ktory je lepsi vyber (ak chcem kvalitu a ticho) ?? ten enarmax vychadza onieco lacnejsie...
    Buď Corsair VX450 nebo Enermax PRO82+ 425W....rozhodoval bych se mezi tímto...nic jiného.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Withman Zobrazit příspěvek
    Buď Corsair VX450 nebo Enermax PRO82+ 425W....rozhodoval bych se mezi tímto...nic jiného.
    tak, tak... s enermaxem se urcite nespletes a pokud nepotrebujes 3 vetve tak vem klidne 385w. 500w liberty naprosto v klidu utahne pasivne chlazeny c2d @ 4.16ghz s 3870x2 s jednim 8cm outtake fanem (temer vsechno teplo z cpu taha prave zdroj) a to vse prosim na 950-1000 rpm (z puvodnich 910 )

Starousedlík SHW Avatar uživatele KEOSAN
    Registrace
    May 2008

A aky podobny zdroj by ste odporucali, kebyze sa jedna o spolahlivost, ale hlavne vysoku ucinnost pri MALEJ zatazi napr. pri 20W, ci 40. maximalne 60W ?

Registrace
    Jul 2006

No tak to je trochu problém, protože všechny zdroje mají při malé odběru nižší účinnost, ideální by bylo vzít nějaký zdroj s co nejnižší wattáží...já jsem pro podobné účely bral tento:

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=53965

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od elpsycho Zobrazit příspěvek
    //Edit: Tak v diskuzi na CZC jsem objevil jeden vyčerpávající komentář člověka, který měl v ruce jak S12-430, SS401HT tak i SS400ET - a i jeho 401 měl vyřezanou mřížku, ET odnímatelnou, ET ale zase nemá 8-pin do základní desky. Na fórech taky našel, že ET by měla mít horší elektroniku...takže prostě než to Martin Šejnoha neotestuje, nebudu vědět co koupit
    Je to ET-F3 ? Protože co vím, tak prý byly dvě verze, jedna stála za starou bačkoru, druhá (jestli je to ET-F3 nebo se tak jmenovaly obě a bylo to jen nějakou dobu či co, fakt nevím...osobně mám SS-500ET-F3) je OK, jen má tedy no-name kondenzátory. Co jsem tehdá při výběru našel (ne že by toho bylo moc), tak prý že má účinnost nad 82 % (a to bylo na 115 V), na 230 V že by tedy mohl mít tak 84 %. Ale byl to jeden jediný test po opravdu dlouhém hledání, jinak o nich nikde nic není

Tenkrát to mělo nahrazovat řadu x00HT s tím, že osazení je o něco málo lepší...co ta řada x01HT ? To je nástupce x00ET-F či co ? Aby se v tom jeden vyznal

ADD// Tak dle 80 PLUS na 115 V/60 Hz má při 495 W účinnost 81,25 %, průměr 83,66 %...takže při 230 V může být účinnost opravdu dost dobrá i při velkém zatížení Jestli jsem tedy pochytil správně, že účinnost se zlepšuje s vstupním napětím, resp. se zvětšujícím se rozdílem mezi vstupním a výstupním napětím...?
    Naposledy upraveno uživatelem Pavel Boček: 29-05-2008 v 19:48

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele elpsycho
    Registrace
    Nov 2006

Nevymyslel ET-F3 někdo podle toho že snad na každém Seasonicu je za názvem dodatek Active PFC F3? Bylo to i na staré S12. Nebo tam máš přímo napsané ET-F3? Jinak v tom vlákně na czc se nic podobného neřeší.
    Naposledy upraveno uživatelem elpsycho: 29-05-2008 v 20:49

Registrace
    Jul 2006

Pravda je, že dříve byly 400HT (jsem i vlastníkem) a nyní jsou 401ET...401ET mám dokonce v práci, ale bohužel mám dovolenou, takže se nemohu podívat, zda je tam nějaké PF3 či podobně...zkusím po dovolené.

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Výběr zdroje?
    Od MichalCin v sekci Zdroje
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 30-08-2013, 13:40
  2. výběr zdroje
    Od winie v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 23-12-2010, 09:59
  3. Reakcí: 15