reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ati Hybrid CrossFire na AMD 780G

honzarejlek (72)|11.7.2009 17:11
Zajímalo by mě jak doopravdy funguje tenhle systém a jakou nejvýkonější grafiku je možný použít do tohoto chipsetu. Všude jsem se dočetl Radeon HD 3400 a HD 2400. Jakou s tím máte zkušenost?
Pošilhávám po GA-MA78-UD2H která má právě tento chipset s integrovanou garfikou ATI Radeon 3200 a přemýšlím o tom hybridním zapojení grafik. Má to smysl na občasné hraní (momentálně hraju Fallou3 na stroji v podpisu) nebo se už vyplatí třeba Radeon 4770? :notsure Jde mi taky o tu spotřebu, PC používá taky manželka, hlavně na net a nepotřebuje tudíž max. výkon, tak by se mi hodilo to vypínání samostatné grafiky. Ale ony se i ty samostatný grafiky dynamicky podtaktovávají, ne?
Díky :-)
Kozouš (500)|11.7.2009 22:41
Hybrid CrossFire měl původně fungovat tak, že diskrétní grafika by byla aktivní pouze v 3D, jinak by práci zastávala integrovaná grafika a diskrétní by byla deaktivována. Bohužel tomu tak není.
Co se týká hybridního zapojení, moc si tím nepomůžeš. Raději sáhni po 4770 (případně 3870/4850 tyto jsou však hladovější).
Ano diskrétní grafiky se podtaktovávají - tedy alespoň většina (úpravou biosu lze docílit ještě dalšího snížení spotřeby).