reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SLI mód ve vyšším rozlišení.

Azi (8)|12.7.2009 09:53
Zdravím.

Mam graf. karty GF8600 v SLI zapojení. Když jsem ve hrách (např. Crysis, CoD4) nastavil rozlišení vyšší jak 1280x1024 , tak se mi na obrazovce začali dělat takové pruhy, vodorovně po obrazu. Měnily se podle situace dění na monitoru, v některých situacích ve hře zcela vymizeli.
Nyní mám nový Full HD monitor, na kterém se mi to stává také.

Když ale SLI vypnu, tak problém není. Přitom mam nové ovladače graf. karty, znovu nainstalované directy.

Nevíte někdo, co s tím? Děkuju moc.
cool.user (2822)|12.7.2009 09:58
Hele, neodpovim ti primo na dotaz, protoze nemam moc naladu ztracet cas resenim takove srandy jako je 8600 v sli, ale:

1) Pro tyhle hry je 256MB vram silene malo, je mozne ze problem nastava i zde
2) 8600GT uz nepatri mezi nejnovejsi karty, zkusil bych byt tebou spise starsi ovladace nez novejsi
3) Prodej celou tu srandu dvou 8600GT a kup si jednu poradnou grafiku, treba 4670 a nemusis saskovat s sli.
Azi (8)|12.7.2009 10:03
Ok ok, chápu :)
Jen jde o to, že bez SLI to šlape a s ne, což bych chápal spíše opak.

A jinak nad tou samostatnou kartou už jsem uvažoval. Tak díky ;)
cool.user (2822)|12.7.2009 10:06
[QUOTE=Azi;269514]Jen jde o to, že bez SLI to šlape a s ne, což bych chápal spíše opak.[/QUOTE]
Naopak, kdyby to bylo naopak tak by to bylo divne. SLI, respektive CF trpi pomerne casto ruznyma SW problemama, proto ti vetsina lidi tady doporuci se temto technologiim radsi vyhnout. Jedina oblast kde SLI smysl ma je jen v momente kdy potrebujes vykon, ktery ti v danou chvili nenabizi na trhu ani nejsilnejsi jednochipova karta

[QUOTE=Azi;269514]A jinak nad tou samostatnou kartou už jsem uvažoval. Tak díky ;)[/QUOTE]
Nz.
Sikil79 (429)|12.7.2009 10:27
Zkus vynutit přes drivery jiný Režim výkonu SLI. Třeba Střídavé renderování snímků 2.
sheira (164)|13.7.2009 16:41
[QUOTE=cool.user;269515]Naopak, kdyby to bylo naopak tak by to bylo divne. SLI, respektive CF trpi pomerne casto ruznyma SW problemama, proto ti vetsina lidi tady doporuci se temto technologiim radsi vyhnout. Jedina oblast kde SLI smysl ma je jen v momente kdy potrebujes vykon, ktery ti v danou chvili nenabizi na trhu ani nejsilnejsi jednochipova karta


Nz.[/QUOTE]


No neviem, napr. moje SLi 8800GT ma priblizne rovnaky vykon ako nove karty (gtx275). Zo zaciatku bolo tych problemov vela, ale teraz uz ide takmer vsetko tak, ako ma. Driver jednoznacne novy, ved 8600 su stale podporovane.

Ja by som skusil ist do nvidia control panelu, tam si nastavit konkretne crysis a skusat rozne SLi mody. Nezabudni si zapnut SLi indikator, aby si videl, ci SLi pracuje (a v akej miere).
cool.user (2822)|13.7.2009 17:07
[QUOTE=sheira;270092]No neviem, napr. moje SLi 8800GT ma priblizne rovnaky vykon ako nove karty (gtx275). Zo zaciatku bolo tych problemov vela, ale teraz uz ide takmer vsetko tak, ako ma. Driver jednoznacne novy, ved 8600 su stale podporovane.[/QUOTE]

1)To ze jsou 8600 podporovane neznamena ze jsou stredem zajmu nvidie. Zamerovat se primarne na optimalizaci pro tyto karty je pro nvidii v tuto chvili neatraktivni.
2)Problemy jsou stale a stale budou dokud se nezmeni koncepce SLI/CF jako takova. Stale jsou hry ve kterych sli/cf skaluje bidne nebo vubec + takove ty klasicke veci jako vic zabitych slotu, horsi vyber alternativnich chladicu atd atd.
sheira (164)|14.7.2009 00:34
Urcite, keby si mam vybrat, radej si kupim single kartu, ale zas ked uz ma to SLi, da sa aj z toho nieco vytazit, ked sa to spravne ponastavuje + spravne ovladace samozrejme.

S tou podporou som to myslel tak, ze tie novsie ovladaceby mali obsahovat upravy pre nove hry.
cool.user (2822)|14.7.2009 00:39
[QUOTE=sheira;270256]Urcite, keby si mam vybrat, radej si kupim single kartu, ale zas ked uz ma to SLi, da sa aj z toho nieco vytazit, ked sa to spravne ponastavuje + spravne ovladace samozrejme.[/QUOTE]

Z dvou 8600GT(S)? proboha co z nich chces tezit :D Vzdyt i jedna 4670 je strci do kapsy s prstem v nose :D
sheira (164)|14.7.2009 00:42
To ano, ale OP sa nepytal na 4670, ani inu kartu, ale na 8600 SLi.