reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

acer aspire 5720

sapin II (232)|12.7.2009 10:24
ahoj,mám acer aspire 5720 s oem verzí windows vista home premium.
chtěl jsem si ho přeinstalovat ale nevím čím se vyvolává ten instalační soubor,můžete prosím poradit?
sapin II (232)|12.7.2009 11:07
nerad vás otravuju ale docela na to spěchám,nevíte to nikdo?
Salamander (6177)|12.7.2009 11:22
No, co presne potrebujes ? pokud jsi k notebooku nedostal instalacni DVD, tak si ho musis vytvorit utilitou od vyrobce (myslim, ze Acer by neco takoveho mel mit)
astec (1823)|12.7.2009 11:23
[QUOTE=sapin II;269522]ahoj,mám acer aspire 5720 s oem verzí windows vista home premium.
chtěl jsem si ho přeinstalovat ale nevím čím se vyvolává ten instalační soubor,můžete prosím poradit?[/QUOTE]

Jaký instalační soubor??? Máš legální OS? Kde, případně kdo Ti to instaloval? Je to předinstalované?
sapin II (232)|12.7.2009 11:25
ne v noteboku je předinstalován os windows vista home premium.a nějak v biosu by mělo jít spustit reinstalace systému protože instalační soubor by měl být v notebouku někde uložen
edit: astez: je to legalní bylo to predinstalovane
astec (1823)|12.7.2009 11:28
[QUOTE=sapin II;269548]ne v noteboku je předinstalován os windows vista home premium.a nějak v biosu by mělo jít spustit reinstalace systému protože instalační soubor by měl být v notebouku někde uložen
edit: astez: je to legalní bylo to predinstalovane[/QUOTE]

Tento počítač. kolik tam máš disků??? Pokud vím tak u Acerů po spuštění chce vložit DVD aby se vytvořil instalační médium
sapin II (232)|12.7.2009 11:29
ntb má jeden disk vyrtualně rozdělen na 2 disky a na jednom bylo už nainstalované os
astec (1823)|12.7.2009 11:31
[QUOTE=sapin II;269551]ntb má jeden disk vyrtualně rozdělen na 2 disky a na jednoby bylo už nainstalované os[/QUOTE]

Tak to mas asi smolik. Kdo, případně kde Ti to instaloval jako první
sapin II (232)|12.7.2009 11:33
to nevim v nějakem obchodu.dostal jsem ho k vanocum.muzu zjistit kde byl koupen
takze to teda nepujde?
astec (1823)|12.7.2009 11:38
[QUOTE=sapin II;269554]to nevim v nějakem obchodu.dostal jsem ho k vanocum.muzu zjistit kde byl koupen
takze to teda nepujde?[/QUOTE]

A) Buď máš nelegální OS
B) Zaplatil jsi za OS, ale nainstalovali Ti tam nelegál
C) Máš tam legál, ale nedali Ti DVD
D) Zkazili instalaci, nedali Ti DVD

Zatím všechny Acery si při prvním spuštění vytvářeli instalační médium

Zjisti kde jsi jej koupil, dej zprávu. Třeba ti pomohu. Jinak at rodice jdou do obchodu a pozaduji nápravu.
matyyy (2527)|12.7.2009 11:38
co alt+f10 při bootu
sapin II (232)|12.7.2009 11:45
a,nelegální nemám
b,to asi ne protože zespoda ntb ja takovat ta nalepka s licencnim cislem
c,dvd mi nedali to je pravda ale k oem verzi se nedava ne?
d,jistli ji zkazili nevim os normalne od vanoc de,ale jak jsem psal cd nemam

matyyy:alt+f10 pri bootu systemu? to jsem zkousel a nic
edit:táta je teď pryč tak ještě nevím odkud ntb je,napíši do 30 min
astec (1823)|12.7.2009 11:53
[QUOTE=sapin II;269563]a,nelegální nemám
b,to asi ne protože zespoda ntb ja takovat ta nalepka s licencnim cislem
c,dvd mi nedali to je pravda ale k oem verzi se nedava ne?
d,jistli ji zkazili nevim os normalne od vanoc de,ale jak jsem psal cd nemam

matyyy:alt+f10 pri bootu systemu? to jsem zkousel a nic
edit:táta je teď pryč tak ještě nevím odkud ntb je,napíši do 30 min[/QUOTE]

Tyto Acery se prodávají s předinstalovaným OS. Pokud se NTB spustí poprvé, vytvoří se instalační DVD spolu s ovladači. To by Ti mněli předat.
sapin II (232)|12.7.2009 11:54
žádné cd jsem nedostal,takže to mám jít reklamovat?
astec (1823)|12.7.2009 11:55
[QUOTE=sapin II;269565]žádné cd jsem nedostal,takže to mám jít reklamovat?[/QUOTE]

vydrž až přijde otec
sapin II (232)|12.7.2009 12:07
tak, bylo to koupeno v nějakém velkoobchodě,víc nevím
xmarek (1676)|12.7.2009 12:41
1. Co se týče předinstalovaného software, tak v dnešní době se dodávají notebooky výhradně bez médií s předinstalovaným software. Tj. bez jakýkoliv médií. Legálnost softwaru je vázána na nálepku na spodku notebooku a ne na media.
2. Backup tj. vypálení médií s recovery zálohy (která je většinou v skryté partition) se v mnohých případech neprovádí automaticky. Vždycky záleží na výrobci notebook, potažmo dodavatele software jakou cestu zvolí.
3. Acer používá utilitu eRecovery Management http://www.travelmate.cz/eRecovery.php

Dopl. Tady je link na uživatelskou příručku: http://www.cesky-navod.cz/file2.phtml/73086/Aspire%205320.pdf str. 87.
astec (1823)|12.7.2009 13:20
[QUOTE=xmarek;269575]1. Co se týče předinstalovaného software, tak v dnešní době se dodávají notebooky výhradně bez médií s předinstalovaným software. Tj. bez jakýkoliv médií. Legálnost softwaru je vázána na nálepku na spodku notebooku a ne na media.
2. Backup tj. vypálení médií s recovery zálohy (která je většinou v skryté partition) se v mnohých případech neprovádí automaticky. Vždycky záleží na výrobci notebook, potažmo dodavatele software jakou cestu zvolí.
3. Acer používá utilitu eRecovery Management http://www.travelmate.cz/eRecovery.php

Dopl. Tady je link na uživatelskou příručku: http://www.cesky-navod.cz/file2.phtml/73086/Aspire%205320.pdf str. 87.[/QUOTE]


ad 1) Legálnost není vázana na nějakou nalepenou nálepku, ale na fakturu, případně prodejku. Nálepka pouze na sobě nese informaci o instalačním čísle. O mediu nebyla řeč.
ad 2) BAckup se neprovádí automaticky, vždycky musí někdo strčit médium do NTB. Při prvním spuštění předinstalované mašiny je uživatel vyzván ke vložení prázdného média k vytvoření zálohy. Proto se ptám kdo jej prvně spouštěl. Poté se provede instalace systému, ovladačů, a různých doplňků a balastu
ad 3) O pár postů výše tazatel se pokusil použít postup dle strany 87. Marně....

Takže pokud NTB instaloval prodejce, tak jej nakopat a vyžadovat DVD recovery. Pokud uživatel, tak má smůlu, může si o něj akorát do servisu napsat. Přiloží kopii FA či prodejky, zaplatí a pošlou mu jej.
Další možností je sehnat toto DVD u kamaráda se stejným typem
xmarek (1676)|12.7.2009 13:44
[QUOTE=astec;269580]ad 1) Legálnost není vázana na nějakou nalepenou nálepku, ale na fakturu, případně prodejku. Nálepka pouze na sobě nese informaci o instalačním čísle. O mediu nebyla řeč.
ad 2) BAckup se neprovádí automaticky, vždycky musí někdo strčit médium do NTB. Při prvním spuštění předinstalované mašiny je uživatel vyzván ke vložení prázdného média k vytvoření zálohy. Proto se ptám kdo jej prvně spouštěl. Poté se provede instalace systému, ovladačů, a různých doplňků a balastu
ad 3) O pár postů výše tazatel se pokusil použít postup dle strany 87. Marně....

Takže pokud NTB instaloval prodejce, tak jej nakopat a vyžadovat DVD recovery. Pokud uživatel, tak má smůlu, může si o něj akorát do servisu napsat. Přiloží kopii FA či prodejky, zaplatí a pošlou mu jej.
Další možností je sehnat toto DVD u kamaráda se stejným typem[/QUOTE]
ad 1) Podle tohoto tvrzení by bylo spoustu notebooků včetně mého s nelegálním software. Pochybuji, že by si to např. v mým případě firma Lenovo mohla dovolit. Navíc ani jeden notebook, který jsem měl ve vlastnictví neměl fakturu, která by dokládala legálnost software. A nikdy jsem nic takového ani neviděl.
ad 2) Toto funguje pouze u určitých notebooků (ne všechny instalace probíhají podle tohoto scénáře).
matyyy (2527)|12.7.2009 13:55
[QUOTE=xmarek;269585]ad 1) Podle tohoto tvrzení by bylo spoustu notebooků včetně mého s nelegálním software. Pochybuji, že by si to např. v mým případě firma Lenovo mohla dovolit. Navíc ani jeden notebook, který jsem měl ve vlastnictví neměl fakturu, která by dokládala legálnost software. A nikdy jsem nic takového ani neviděl.
[/QUOTE]že kupuješ kradený zboží je tvoje věc(nebo si ho jinak opatřuješ) - co nemá papír je potenciálně kradené a ty budeš dost blbě prokazovat opak
leč běžná faktura co se vždycky viděl vypadala tak že je tam
něco jako
Lenovo SL500 PN:NRJ79CF SN:***** cena atd

a PN ti dává jistotu že daný produkt se dá koupit jen a pouze s daným OS a prokázání legálního nabytí OS to stačí
astec (1823)|12.7.2009 13:57
[QUOTE=xmarek;269585]ad 1) Podle tohoto tvrzení by bylo spoustu notebooků včetně mého s nelegálním software. Pochybuji, že by si to např. v mým případě firma Lenovo mohla dovolit. Navíc ani jeden notebook, který jsem měl ve vlastnictví neměl fakturu, která by dokládala legálnost software. A nikdy jsem nic takového ani neviděl.
ad 2) Toto funguje pouze u určitých notebooků (ne všechny instalace probíhají podle tohoto scénáře).[/QUOTE]

Dle zákonů tohoto státu je jedinný způsob legálního nabytí OS platný doklad doklad o koupi (faktura, prodejka, smlouva) . To že jej na faktuře nemáš je pouze a jedině Tvůj problém. A lenost prodejce.

A budeš mít smůlu v prokazování legálního nabytí OS. Ne všechny instituce jsoou ochotny uznat jako legálnost nabytí PN.
Koupě štítku na AUKRO NENÍ legální způsob nabytí OS.

ad ad 2) Bavíme se o konkrétním typu, i na tento konkretni typ jsi odpovidal, tak prosím nepleť tazateli hlavu. Už takhle ji má dost zamotanou.


To matyyy: V tomto případě je vhodné po prodejci vyžadovat stejně uvení že produkt je včetně OS. Pokud se bude vymlouvat že to systém neumožňuje, tak ať to na FA napíše rukou a parafuje. Věř mi, vyhneš se možným problémům..
xmarek (1676)|12.7.2009 14:06
[QUOTE=astec;269589]To matyyy: V tomto případě je vhodné po prodejci vyžadovat stejně uvení že produkt je včetně OS. Pokud se bude vymlouvat že to systém neumožňuje, tak ať to na FA napíše rukou a parafuje. Věř mi, vyhneš se možným problémům..[/QUOTE]Očividně jste asi žádný notebook nekupoval. Doma mám na stole dva notebooky a ani u jednoho takový dodatek není. Jeden byl zakoupen v Alfě a druhý u itlevně. A jsem velmi zvědav jak by se tvářili na takový požadavek.
sapin II (232)|12.7.2009 14:53
ou,komu z vás mám věřit?je tady 10 názorů podle,ktyrý je zprávný?
astec (1823)|12.7.2009 15:15
Hele necháme stranou dojmy a myšlenkové pochody a začneme fakty. Shrňme si to.

-NTB jsi koupil někde z velkoskladu.
-Beru za fakt, že současný stisk kláves při startu nespustí recovery program.
-Když jsi jej zapojil, instaloval se operační systém, nebo již byl nainstalovaný?
-Neformátoval jsi druhý diskový oddíl počítače?
-Pokud již byl nainstalovaný, kdo Ti jej instaloval? Pokud to víš Ty, nebo otec běžte za ním, aby Vám dal instalační nosič, který mněl při startu vytvořit.
-Pokud to byla firma, zaneste NTB do té firmy, ať se starají.
-Pokud jsi sis zformátoval druhý oddíl, nevytvořil recovery disk tak máš dvě možnosti. Napsat si do Aceru o instlační nosič, nebo sehnat recoverry disk od jiného uživatele tohoto typu.
xmarek (1676)|12.7.2009 15:26
- Musí to být povoleno v BIOSu. Poté se má stisknou Alt+F10 Předpokládám, že jste to zkoušel.
- Zkuste zavolat na Acer: SK/CZ - +420 531 027 777
mstejska (2912)|12.7.2009 17:56
K acerum se už dávno cdčka nedodávají. Pouze image na skryté partišně.