reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s instalaci XP na Acer Aspire 2660

Tremor (58)|12.7.2009 13:44
DObry den.

Mam tu Acer Aspire 3660 ktery ma zvlastni problem.
Po spusteni orig Win XP Home se totalne zbrzdi tak, ze njede pohypovat kurzorem a klavesnice nereaguje. :slug
Po najeti do nouzoveho rezimu slape jak hodinky. Naistaloval jsem AVG free, ten odstranil par viru za behu os, to vsak nepomohlo...
PAk sem nabootoval z AVAST 4 Bart CD (tam mys i klavesnice normalne funguje) s nejnovejsi aktualizaci, ten vsak zadny dalsi vir nenasel.
Jelikoz dodavane recovery cd od Aceru neni s klasickou instalaci win ale pouze prepise diskovy oddil svym img, vrazil jsem tam svoje orig XP home, ze to bez formatu (bez ztraty instalovaneho software) pouze preinstaluju ale po prvnim restartu instalace se system opet tak strasne zbrzdi ze je temre nemozne pohybovat mysi a klavesnice to samy...
Tak sem nabootoval z norton ghost recovery disku (avast bart cd me nedokazal zkopirovat nektere soubory) abych udelal zalohu souboru a pustil Acer recovery disk kterej vsechno vratil do stavu v kterym to vyrobce prodava. Tzn predinstalovane win. Instalcae vsak nejde dokoncit protoze problem s mysi a klav. pretrvava :hmm
Nakonec sem teda zkusil svejma XP pro oddil zformatovat na ntfs a udelat kompletni cistou instalaci a problem je tu furt. :stupid

Uz si nevim rady, sem proste v koncich.
Bios ma tak strohe moznosti nastaveni ze se tam snad ani zku*vit nic neda a zkousel jsem dat i default setting.
Zacinam to podezrivat na HW problem ale nejde me dohlavy ze to bezi v nouzaku normalne :notsure

Mel nekdo podobny problem, porad te pls.... :cry
xmarek (1676)|12.7.2009 13:52
[QUOTE=Tremor;269584]Naistaloval jsem AVG free, ten odstranil par viru za behu os, to vsak nepomohlo...
[/QUOTE]Některé viry jsou přítomny na počítači i po zformátovaní disku. :cry
Tremor (58)|12.7.2009 13:57
A jak na ne? :runaway
astec (1823)|12.7.2009 14:03
Jaké je zatížení procesů? Napiš HW konfiguraci. Jsou ve správci zařízení nějaké vykřičníky otazníky??
Tremor (58)|12.7.2009 14:15
Konfigurace je:
Intel celeron M 410
Ati Mobility Xpress 200M
100GB disk
1GB DDR2

Je to je to co vyctu z nalepenyho stitku.

Problem je ze dokud neni dokoncena instalace win, neda se najet do nouzoveho rezimu.
A instalaci nedokoncim protoze mys a klavesnice je totalne nepohybliva.
Ihned po nabehnuti do toho modu dokonceni instalace (jak se tam nastavuje datum, uz jmeno atd..) se to chova tak, ze mys se ze zacatku hejbe ale nez stacim na neco kliknout tak se tak zbrzdi ze se kurzor pohne tak jednou za 30 vterin a zanedlouho umre uplne. Takze kdyz to dobre de, tak stacim preskocit na dalsi nabidku v instalaci a dal se nedostanu.
kevin00 (10238)|12.7.2009 16:12
Doporučil bych nabootovat pomocí utility výrobce HDD, zrušit partition disku, znovu ji vytvořit a naformátovat.