reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výkonný a lehce přenosný notebook?

dukate (10)|14.7.2009 12:09
Zdravím :)
Chtěla bych moc poprosit o pomoc s výběrem notebooku. Budu ho mít do školy (obor virtuální grafik) a tak je důležité, aby se dal snadno přenášet! Už sem okoukla několik notebooku na internetu, ale každý má prostě něco co se mi nelíbí. Např. ASUS N70SV ( http://notebooky.itek.cz/intel-core-2-duo-17/553223-ASUS-N70SV-17-3 ) mi příjde velice dobrý, ale rozměrově špatně přenosný.. Taky vyžaduju numerickou klávesnici, bez ní si prostě práci na pc nedokážu představit. Procesor nejlépe Intel Core 2 Duo P8700 (2.53GHz, 3MB, FSB 1066MHz), nebo lepší - podobný. Displej bych spíše uvítala těch 17" než 15". Víc ani míň ne. A rozlišení né menší jak 1600x900. Ramky minimálně 4 GB. Grafiku asi nejlépe nVidia. V grafických kartách se moc nevyznám, ani na počítače obecně nejsem zrovna odborník. Takže tu grafiku potřebuju poměrně výkonější.. NVidia GeForce with CUDA GT 130M (10P-GE1) 1GB VRAM - něco takové by bylo velice vyhovující. Stačila by i slabší. HDD 250GB+. Shrnula bych to tak, že hledám nějaký notebook velice podobný tomu ASUS N70SV (odkaz nahoře), ale aby byl menší.. prostě aby se lépe přenášel. Cena do 28 tis. s DPH.
Velice děkuju všem, kteří mi aspoň něco málo poradí ;)
PS: Docela to spěchá, mám čas do tohoto pátku (17.7.2009)
Salamander (6177)|14.7.2009 12:19
No, ale celkem si protirecis ... lehce prenositelny a 17" display ? to moc dohromady nejde :(
dukate (10)|14.7.2009 12:51
Vím, ale doma máme starší Acer, 17" a ten je přenosný uplně v pohodě :)
Salamander (6177)|14.7.2009 12:53
No, jeste dotaz, notebookove LCD nejsou na grafiku zrovna uplne vhodne ... co takhle koupit o neco levnejsi 15", nebo teda tu 17" notebook a k nemu kvalitni, rekneme 20-24" monitor ?
dukate (10)|14.7.2009 13:00
a jak to budu nosit do školy?
Salamander (6177)|14.7.2009 13:03
No, do skoly staci notebook, ale kdyz si to prineses domu, zapojis pekne monitor a muzes tvorit :D
Ale pokud Ti to nevyhovuje .... byl to jenom napad
r3pel (55)|14.7.2009 13:58
...Nebo nos do školy i monitor:DJenom si to představim a už se směju:D
jlenyi (3)|14.7.2009 14:02
a co takto 15" notebok , sám mám asus M51KR, má to display len 15" ale rozlíšenie displeja 1440x900 pixel.
bolo by to lepšie prenosné a rozlíšenie vyššie ako bežne 15" mávajú
dukate (10)|14.7.2009 18:07
[QUOTE=Salamander;270367]No, do skoly staci notebook, ale kdyz si to prineses domu, zapojis pekne monitor a muzes tvorit :D
Ale pokud Ti to nevyhovuje .... byl to jenom napad[/QUOTE]
Já bych spíš potřebovala tvořit ve škole :D
dukate (10)|14.7.2009 18:07
[QUOTE=r3pel;270384]...Nebo nos do školy i monitor:DJenom si to představim a už se směju:D[/QUOTE]

Asi tak nějak :D
Salamander (6177)|14.7.2009 18:13
No, tak pokud to teda ma byt ta 17", celkem zajimava je tahle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=65487 Toshiba, bohuzel ma panel s nizsim rozlisenim ....
dukate (10)|14.7.2009 18:24
jo, na ten sem taky koukala.. ale na jiné stránce http://www.alza.cz/toshiba-satellite-p300-225-d121536.htm a trochu sem to nepochopila s tou grafikou.. jak to přesně je? A jinak všem moc děkuju za odpovědi ;)
bst (37)|15.7.2009 08:45
co řikáš na tenhle?myslim, že tvý nároky by splnovat mohl, jen ta grafika mi tam nepřijde zrovna fajnová...

http://www.alza.cz/acer-aspire-as7738g-644g32mn-gemstone-d126570.htm
dukate (10)|15.7.2009 11:29
no já sem docela náročná a moc se mi tam nelíbí ten procesor.. a vůbec, se značkou acer nemám moc dobrý zkušenosti, takže tý bych se docela ráda vyhla.. :P
pas!k (3765)|15.7.2009 12:50
Tady bude rada tezka .. ok zkusim to vzit ze siroka .. :)

V prvni rade si musis ujasnit co chces .. Mobilita, Vykon, Vydrz Baterie, Velikost displaye,
Tyto hodnoty sem prosim napis v takovem poradi podle toho na ktere zalezi vic a na ktere min ..
Pokud budes grafik predpokladam ze budes pracovat s programy typu photoshop a podobne .. Je potreb apocitat s tim ze na stroji by mel bezet 64bit system .. (Visty nebo win7) Osobne bych se priklanel k Win 7. Uz tohle samo o sobe bude mit nejaky ten narok na vykon takze bych byl velice opatrny pri vyberu .. Dale pises ze dulezita je numericka klavesnice .. mozna najdes nejaky 15 notebook kde bude ale bude jich fakt mizive a rozhodne bych se nepriklanel k tomu na ukor klavesnice odsouvat vykon a ostatni veci .. klavesnici se? klidne muzes dokoupit solo nejakou slimovou ktera se ti treba vleze do kabelky :) a pripojit ji v pripade potreby. Dalsi dulezitou infomraci je ze cim je notebook mensi prenosnejsi lehci ... tim dele vydrzi na chod z baterie .. cimz chci rict ze 17 notebooky budou mit dobu vydrze o par hodin jinde nez nejake malinkate velice dobre prenosne modely ktere zase ale nebudou to prave orechove na grafiku ..

Osobne byt v tve kuzi bych se rozhodoval tak ze bych chtel vykony notebook ktery zvladne utahnout zravejsi programy a klidne 17 s numerickou klavesnici .. dani by byla mensi vydrz baterie a jeho vaha ale pokud to je vec kterou budes casto pouzivat a pracovat na ni rozhodne se ti to vyplati a pri penaseni jeste spotrebujes nejakou tu kalorii navic a udelas neco pro zdravi :)
dukate (10)|15.7.2009 15:46
[QUOTE=pas!k;270769]Tady bude rada tezka .. ok zkusim to vzit ze siroka .. :)

V prvni rade si musis ujasnit co chces .. Mobilita, Vykon, Vydrz Baterie, Velikost displaye,
Tyto hodnoty sem prosim napis v takovem poradi podle toho na ktere zalezi vic a na ktere min ..
Pokud budes grafik predpokladam ze budes pracovat s programy typu photoshop a podobne .. Je potreb apocitat s tim ze na stroji by mel bezet 64bit system .. (Visty nebo win7) Osobne bych se priklanel k Win 7. Uz tohle samo o sobe bude mit nejaky ten narok na vykon takze bych byl velice opatrny pri vyberu .. Dale pises ze dulezita je numericka klavesnice .. mozna najdes nejaky 15 notebook kde bude ale bude jich fakt mizive a rozhodne bych se nepriklanel k tomu na ukor klavesnice odsouvat vykon a ostatni veci .. klavesnici se? klidne muzes dokoupit solo nejakou slimovou ktera se ti treba vleze do kabelky :) a pripojit ji v pripade potreby. Dalsi dulezitou infomraci je ze cim je notebook mensi prenosnejsi lehci ... tim dele vydrzi na chod z baterie .. cimz chci rict ze 17 notebooky budou mit dobu vydrze o par hodin jinde nez nejake malinkate velice dobre prenosne modely ktere zase ale nebudou to prave orechove na grafiku ..

Osobne byt v tve kuzi bych se rozhodoval tak ze bych chtel vykony notebook ktery zvladne utahnout zravejsi programy a klidne 17 s numerickou klavesnici .. dani by byla mensi vydrz baterie a jeho vaha ale pokud to je vec kterou budes casto pouzivat a pracovat na ni rozhodne se ti to vyplati a pri penaseni jeste spotrebujes nejakou tu kalorii navic a udelas neco pro zdravi :)[/QUOTE]

Jo, takže asi takle: Výkon, velikost displaye, mobilita a nakonec ta výdrž baterie (budu mít přístup k elektrice, takže bude moc být pořád napíchnutej..)
Jinak co se týče toho displaye.. přečetla sem pár fórum, diskuzí a různých recenzí. Ve většině se schodují, že na práci pro grafiky se více hodí ta 17. A i tak, víc bych jí upřednostnila. Doma u stolního počítače mám monitor velikosti 24" a nevim jak by sem přesedávala od 24" na 15" a zase zpět. Je to docela rozdíl, sice je to rozdíl i ze 17" na 24" ale přece jenom menší... a navíc u těch 17 je i snad u všech numerická klávesnice :D (možná vyjímečně někde ne). A s tou mobilitou.. mobilní notebook by podle mě měl mít max. 40 cm. Což splňujou i nějaké 17 :)

A ještě menší dotaz.. u toho notebooku Toshiba (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=65487#description) je dole v popisu produktu cosi o grafické kartě. Trochu si nejsem jistá, jak je to myšlené, jestli by to šlo nějak jednoduše vysvětlit pro pc amatéra jako jsem já :)

Děkuju za radu a pomoc
johny__g (6387)|15.7.2009 15:52
V CZC mají ten popis špatně. V notebooku je grafická karta HD4650 (celkem solidní grafika, na notebook).
dukate (10)|15.7.2009 15:55
říkala sem si, ten notebook se mi líbil, ale trochu sem se sekla u tý grafiky.. ale spíš nevim jak se to s tou "technologii HyperMemory" ?
johny__g (6387)|15.7.2009 15:59
Trocha teorie je tady. V kostce - grafika má svoji vlastní paměť, v případě že tahle paměť nestačí (to hrozí jen při hraní her) tak si "ukousne" kousek kapacity z paměti RAM. Nic co by tě mělo trápit.
dukate (10)|15.7.2009 17:15
děkuju za vysvětlění.. :)