reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nabidka 1920x1200 sRGB monitoru

optim (391)|14.7.2009 14:08
Snazim se zorientovat v nabidce monitoru, ale vyber je veliky, tak prosim o pomoc. Moje pozadavky jsou nasledujici:
Musi byt ..
  • nativni rozliseni 1920x1200 (v pripade nouze 1920x1080)
  • zadny wide-gamut (v pripade nouze pouzitelny sRGB profil)
  • polohovatelny nahoru-dolu
  • (pro jistotu zmineny) digitalni vstup
Mohlo by byt ..
  • zadne integrovane reproduktory, usb huby atd.
  • konzervativni vzhled, tenky matny ramecek a matny podstavec
  • netrpi problemem, "co kus, to original"
Nezajima me ..
  • pozorovaci uhly
  • kvalita interpolace
  • input lag
Nejde mi o to vybrat 1 monitor a ten zitra bezet koupit, rad bych tu ale ziskal prvni nastrel, ktery bych mohl nasledne protridit skrz recenze a na zbyle favority bych se sel podivat na zivo. Nechci utratit vic jak 20k bez dane, ale to neznamena, ze nemuzu skoncit u levneho TN, pokud na zivo nepoznam rozdil od PVA nebo IPS. Uvitam tedy jak doporuceni na TN, tak na drazsi technologie. Predem diky za odpovedi.
meeee (1110)|14.7.2009 14:24
No, tak mezi neTN máš situaci poměrně jednoduchou, tam je to v těch levných 24" samý wide gamut, kromě NEC MultiSync 24WMGX?.
Emulace sRGB jsou u těch levných nonTN monitorů na nic, s gamutem nehnou, mění se akorát jas.
A rozdíl oproti TNku pozná i slepej.;) //Jo, tys myslel najít TNko kvalit nonTN? Ee, to fakt nepůjde, tady se zázraky nedějou.:)

Recenze tady, současná cena mezi 11 a 12 tisíci.
optim (391)|14.7.2009 20:07
Tenhle design je presne to, cemu bych se rad vyhnul. Na matnym bilym podstavci ala Eizo neni videt prach ani po tydnu, na tomhle super lesklym 5 minut po utreni.

Na druhou stranu je ale hloupost kupovat kvuli tomu 2x drazsi NEC 2490WUXi? nebo Eizo S2431WE, ktery maj podstavce oku i lenosti lahodici. :-/

[size=-3]RB uz jsem ti prej dal dost[/size]
czhunter (775)|14.7.2009 20:26
Pokud je podstavec jediný co ti vadí, tak snad každej monitor dnes má VESA úchyty a můžeš si k tomu koupit/sehnat nožičku jakou chceš.
meeee (1110)|14.7.2009 20:48
[QUOTE=optim;270506]...na tomhle super lesklym 5 minut po utreni.[/QUOTE]

Není to tak strašný. Tenhle koknrétní povrch je z tohohle pohledu celkem v pohodě, nemůžu říct, že bych viděl všude samej prach. Sice něco nachytá, ale není to na něm tolik vidět, rozhodně to neruší. Hadříkem ho přejedu jednou za tejden a v pohodě. Docela jsem se toho bál, ale mám tu kolem povrchy, který vypadají za stejnou dobu hůř.
optim (391)|15.7.2009 21:01
Tak jsem se kousl, ze mu dam sanci a zacetl se do recenzi a zkusenosti uzivatelu. Bohuzel jsem nasel dalsi zasadni minus, jako ostatni NECy nebyva uplne zticha. Takze kdyz si to shrnu - imho osklivy, vyskova polohovatelnost mizerna, nemusi byt zticha. No nechci ho zatracovat, ale rad bych mel v zaloze jeste nejake alternativy.