reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

restarty

johny_sk (12)|6.1.2007 18:41
nazdarek..., uz vazne netusim, co s tim muze byt, takze zacnu pekne po poradku :)
pred rokem a neco jsem koupil novy PC: DFI infinity nF4, sck 754; sempron 64bit 2800+, disk seagate sata 7200.7 ncq; grafarna asus x700 256MB...
disk odesel relativne rychle, jak jsem si pozdeji nasel na forech, tak je tam nekompatibilita(obcas) se seagate a nF4, tak jsem vyreklamoval a menil za WD 160GB sataII... to pomohlo, disk uz je v poradku, pak se najednou zacala zahrivat grafarna, koupil jsem novy chladic, pastu, uz bezi..., ALE PC mi stejne nekdy najednou z niceho nic udela restart, cemu nerozumim, tak jsem vymenil zdroj, v domeni, ze to na 95% bude zdroj a na Vanoce si vyskemral Fortron 500W blue storm II... a ono to dela porad!! nekdy proste surfuju, mam zaply winamp a najednou bum reset...
nevedel jsem poradne, do ktere sekce to mam psat, ale uz to muze byt bud deska, nebo RAMka, ups, tu jsem zapomnel: KINGSTON DDRAM 2*512MB BOX

Muzete mi nekdo poradit, co s tim muze byt? Nebo je jenom moje PC proklety...??? za odpovedi jsem dopredu moc povdecny...
mech13 (5526)|6.1.2007 18:51
zkousels memtest?
nechat aspon 2x probehnout/ 2-3 hodiny, mesmi byt jedina chyba
johny_sk (12)|6.1.2007 19:03
ne, memtest jsem jeste nezkousel, diky za tip, zkusim zapnout nekdy v noci
mech13 (5526)|6.1.2007 19:05
[QUOTE=johny_sk]ne, memtest jsem jeste nezkousel, diky za tip, zkusim zapnout nekdy v noci[/QUOTE]
jestli to projde memtestem, tak je urcite chyba v CPU/MB
nemas nafoukly kondenzatory kolem CPU?
johny_sk (12)|6.1.2007 19:42
tak jsem memtest prave pustil tak na 40min, pak sem vypnul, protoze musim uz makat na PC, pozdejc treba zkusim pustit na dlouho, zatim ale vsechno proslo...
kondenzatory jsou vpohode
johny_sk (12)|7.1.2007 03:50
takze memtest probehl vpohode, stejne tak jsem zkousel taky jine diagnosticke programky, vsechno by melo byt OK..., kupodivu dneska uz komp vubec nepadnul..., ale rano mi padnul 2x za doobeda, obvykle se ten reset objevi jednou za 3 dny v prumeru, na noc PC vypinam...
tak ted uz jdu pomalu do hajan.
dobredu dekuji za dalsi napady
pas!k (3765)|7.1.2007 12:49
[QUOTE=johny_sk]takze memtest probehl vpohode, stejne tak jsem zkousel taky jine diagnosticke programky, vsechno by melo byt OK..., kupodivu dneska uz komp vubec nepadnul..., ale rano mi padnul 2x za doobeda, obvykle se ten reset objevi jednou za 3 dny v prumeru, na noc PC vypinam...
tak ted uz jdu pomalu do hajan.
dobredu dekuji za dalsi napady[/QUOTE]
Mrkni do prohlizece udalosti .. jetsli v sytem logu nejsou nejake errory ... jeste muzes zkusit flashnout bios.
wizaard (913)|7.1.2007 13:01
[QUOTE=johny_sk]takze memtest probehl vpohode, stejne tak jsem zkousel taky jine diagnosticke programky, vsechno by melo byt OK..., kupodivu dneska uz komp vubec nepadnul..., ale rano mi padnul 2x za doobeda, obvykle se ten reset objevi jednou za 3 dny v prumeru, na noc PC vypinam...
tak ted uz jdu pomalu do hajan.
dobredu dekuji za dalsi napady[/QUOTE]
A jsi si jistý, že třeba ovladači nebo nesprávným nastavením BIOSu to být nemůže? Zkoušel jsi paměť RAM třeba přeházet ve slotech (vím, že jsi psal, že memtest projel OK, ale i tak bych to zkusil)?
johny_sk (12)|7.1.2007 13:07
[QUOTE=pas!k]Mrkni do prohlizece udalosti .. jetsli v sytem logu nejsou nejake errory ... jeste muzes zkusit flashnout bios.[/QUOTE]

tak, erroru tam je vcelku dost, vetsinou ale dhcp, co me nejak netankuje, spis me tam zaujal ntfs error a system error... na to ze mam nainstalovany wokna od rijna, tam je toho vcelku dost, i kdyz nevim, proc by to melo zpusobovat takove obcasne nahodne resety(btw: u erroru jsou podivny casy v dobach, kdy byl komp vyply..., to je ale asi normalka :-D )
zkusim reinst woken, treba to neco poresi...

update: ted to padlo znova a zadnej error log se mi nevytvoril :-/, blby ze mam ted zrovna hodne prace a nemam kdy reinst winy, ale hned jak bude trocha casu, tak asi pujdu do toho ;p
johny_sk (12)|7.1.2007 13:10
[QUOTE=wizaard]A jsi si jistý, že třeba ovladači nebo nesprávným nastavením BIOSu to být nemůže? Zkoušel jsi paměť RAM třeba přeházet ve slotech (vím, že jsi psal, že memtest projel OK, ale i tak bych to zkusil)?[/QUOTE]

jj, RAMky jsem zkousel prohodit, BIOS(puvodni verze) je nastaveny spravne a ovladace jsem nahazoval jenom nejcerstvejsi a overene, tady bych chybu nehledal... :/ zkusim preinstalovat wokna hned jak si na to najdu cas a uvidim, jak to pobezi ;)
joachimwedel (56)|7.1.2007 20:25
[QUOTE=johny_sk]jj, RAMky jsem zkousel prohodit, BIOS(puvodni verze) je nastaveny spravne a ovladace jsem nahazoval jenom nejcerstvejsi a overene, tady bych chybu nehledal... :/ zkusim preinstalovat wokna hned jak si na to najdu cas a uvidim, jak to pobezi ;)[/QUOTE]

Ja bych to videl na ty RAMKY.Uz jsem se setkal s velice podobnou veci.Provedl jsem 36 hodinovy test na Ramkach a nic.Postupem casu se to zhorsovalo a zhorsovalo az PC nenabehlo vubec(myslim do operacniho systemu).
Byl vadny jeden modul.
Doporucuji ti tu chybu nejakym testem nebo hrou nasimulovat.
wizaard (913)|7.1.2007 21:40
[QUOTE=joachimwedel]Ja bych to videl na ty RAMKY.Uz jsem se setkal s velice podobnou veci.Provedl jsem 36 hodinovy test na Ramkach a nic.Postupem casu se to zhorsovalo a zhorsovalo az PC nenabehlo vubec(myslim do operacniho systemu).
Byl vadny jeden modul.
Doporucuji ti tu chybu nejakym testem nebo hrou nasimulovat.[/QUOTE]
Vlastně jsem úplně zapomněl na jinou věc - johny_sk, zkoušel jsi vůbec pustit PC a memtest pouze s jednou RAMkou a pak pouze s druhou? Třeba by se něco ukázalo... (pokud jsi to zkoušel a psal to tu, omlouvám se)
johny_sk (12)|11.1.2007 13:09
[QUOTE=wizaard]Vlastně jsem úplně zapomněl na jinou věc - johny_sk, zkoušel jsi vůbec pustit PC a memtest pouze s jednou RAMkou a pak pouze s druhou? Třeba by se něco ukázalo... (pokud jsi to zkoušel a psal to tu, omlouvám se)[/QUOTE]

Hm..., tak RAMky vypadaji byt vporadku obe... ale taky si musim zatukat, ze uz dva dny nic ;) ale ono to zase prijde, jak bude mit clovek rozpracovanou work :-/
)aguar (235)|12.1.2007 16:11
Hele mel stejnej problem. Az sem vymenil RAMky (Transcend 512,CL2,5,400 Mhz) za (Kingston 2Gb,CL3,400Mhz). Potom to prestalo padat,jeste sem tam dal pozdejc novou desku na ktere to uplne zatuhavalo (pomohl jen tvrdej restart) a nakonec sem snizil frekvenci u RAM na 333. Ted je to OK a nevim co s tim mam dal delat. Mozna mas stejnej problem :) mozna taky ne :(
Snizeni frekvence neni ZNACKA IDEAL.
johny_sk (12)|14.1.2007 20:25
[QUOTE=)aguar]Hele mel stejnej problem. Az sem vymenil RAMky (Transcend 512,CL2,5,400 Mhz) za (Kingston 2Gb,CL3,400Mhz). Potom to prestalo padat,jeste sem tam dal pozdejc novou desku na ktere to uplne zatuhavalo (pomohl jen tvrdej restart) a nakonec sem snizil frekvenci u RAM na 333. Ted je to OK a nevim co s tim mam dal delat. Mozna mas stejnej problem :) mozna taky ne :(
Snizeni frekvence neni ZNACKA IDEAL.[/QUOTE]

jj, mam Kingstony CL2.5, zkusil jsem snizit na 333, zatim frci...
wizaard (913)|14.1.2007 21:56
[QUOTE=johny_sk]jj, mam Kingstony CL2.5, zkusil jsem snizit na 333, zatim frci...[/QUOTE]
Doufám, že to pomůže. Jenom mě mrzí, že jsem to tady, když jsem Ti radil, nezmínil... holt hlava děravá, nedá se nic dělat. Aspoň že jsem to napsal )aguarovi (tedy myslím, že jsem to byl já...). Sice se budu opakovat, ale budiž (snad prominete) - často u AMD čipsetů (dost i nForce4) pomáhá právě ono snížení frekvence z 400 na 333MHz. Jinak se ale neplašte - rozdíl ve výkonu bude neznatelný.
Draken (1578)|6.2.2008 13:00
já bych vyměnil zdroj
Jezevec (607)|6.2.2008 13:12
Obcas se muze neco podobneho stat, kdyz treba neni dobre upevnena deska v case a nektera z casti se, aniz by mela, dotyka case, do ktere probiji. Urcite bych flashnul taky BIOS.
mech13 (5526)|6.2.2008 14:39
Tema je vic nez rok stare, nerekl bych ze by mu nejaka rada jeste k necemu byla...