reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Otázka k přípojce SATA - tentokrát u mechaniky

Jandaskunk (2330)|15.7.2009 02:14
Tak jsem zas tu a mám opět blbý dotazy :D Mám DVD vypalovačku Samsung SH-S223F a spustil jsem si program HWiNFO32 a tam je napsáno u této mechaniky, že rozhraní (interface) je ATAPI, přitom fyzický kabel je SATA (u HDD je napsáno, že je to rozhraní SATA 3 Gb/s). Je tedy možné že mechanika má oproti HDD pouze jiné značení nebo mám zas problém k řešení? :D

Díky za odpovědi
petr.svec (320)|15.7.2009 06:43
a nebylo by asi důležitější se podívat do správce zařízení... na čem to opravdu běží... než spoléhat ně nějaký program, když windows ti to řeknou taky?
Jandaskunk (2330)|15.7.2009 09:28
Tam to je napsáno jako ATA device ovšem, mě ale spíš zajímá ten režim přenosu, ve správci mi totiž taky píše že HDD je ATA device, ale to mi neřekne jestli to je SATA I nebo SATA II. A tak by mi mohl někdo aspoň osvětlit ten režim ATAPI. Když jsem to nenašel ve správci, tak jsem si ještě nainstaloval Everest a tam už to píše SATA, takže fakt nechápu co tím chtěl básník v hwinfo říct...
johny__g (6387)|15.7.2009 09:41
ATAPI je rozšíření původního ATA protokolu, používá se právě pro CD mechaniky. HWinfo je možná zmatené tím, že máš SATA řadič přepnutý do IDE compatible módu. Neřeš to, ono je úplně jedno jak je mechanika připojená, hlavní je aby nejela v PIO módu.
Jandaskunk (2330)|15.7.2009 09:42
OK, tak jo díky za odpověď