reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

X3100 - neustálé chybové hlášky

Devil... (122)|15.7.2009 09:38
Vrátil se mi NB MSI VR601X z reklamace, ve které vyřešili naprosto kulové a jeden z mála problému se mi objevuje stále.

Chtěl bych Vás tímto poprosit o pomoc jelikož už si opravdu nevím rady.
toto je on: http://msi.katalognotebooku.cz/notebook/msi-vr601x-274cz/

a zde je problém, zatím mi nikdo nedokázal poradit tak budu mít snad tady štěstí, a co jsem prolézal internet tak nejsem jediný:

Dělám na NB at poslouchám jen muziku, serfuju na netu a nebo hraju hru, změní se rozlišení monitoru na 640x480, změní se barevná hloubka pouze na 16 barev a vyhodí okono s textem: ze nejaky soubor igxpd32 prestal fungovat atd.....

Dělá to ovladač grafické karty. Když jsem nainstalovat ty dodané k NB tak stále vyskakovala BSOD (cca každých 5 hodin). Tak jsem začal zkoušet různé verze ovladačů. BSOD jsem se zbavil ale nyní to dělá to jak jsem psal (změní se rozlišení atd...) Někdy jede NB pár dnů bez problému a někdy co půl hodina to chyba a nutný restart.

Win XP Prof SP2
aktuální verze ovladače grafiky: 14371 (stažené přímo z INTELu)

Dokázal by mi někdo poradit?????
Ze servisu kde byl měsíc se vrátil s tím že uvedené závady se neprojevily (a že jich bylo), jediný co udělali tak vyčistili větrák a nahráli nový BIOS.

Děkuji všem za pomoc
MartyMcFly (222)|15.7.2009 13:18
Zdravím,
Tak jsem přemýšlel nad tvým problémem. Soubor igxpd32 je komponenta (součást), která se stará o int. grafické karty a padání tohoto souboru je přímo specialita Intelovských karet.

Na internetu jsem našel několik případů, že padání igxpd32 z ničeho nic ustalo, ale to asi nebude tvůj případ. Osobně bych přestal s tím instalováním nových a novým ovladačů, protože i po těch starších tam teď zůstal bordel a třeba i ten nový korektně nepřepsal "požkozený" igxpd32. Proto bych si dal trochu práce a času a notebook přeinstaloval. Hlavně bych použil hned ze začátku nejnovější ovladač od Intelu. Je to taková asi nejpříjemnější cesta jak to vyřešit než bádat, zkoumat atd. Je to na tobě..

Howk.
Devil... (122)|15.7.2009 19:03
[QUOTE=MartyMcFly;270795]Zdravím,
Tak jsem přemýšlel nad tvým problémem. Soubor igxpd32 je komponenta (součást), která se stará o int. grafické karty a padání tohoto souboru je přímo specialita Intelovských karet.

Na internetu jsem našel několik případů, že padání igxpd32 z ničeho nic ustalo, ale to asi nebude tvůj případ. Osobně bych přestal s tím instalováním nových a novým ovladačů, protože i po těch starších tam teď zůstal bordel a třeba i ten nový korektně nepřepsal "požkozený" igxpd32. Proto bych si dal trochu práce a času a notebook přeinstaloval. Hlavně bych použil hned ze začátku nejnovější ovladač od Intelu. Je to taková asi nejpříjemnější cesta jak to vyřešit než bádat, zkoumat atd. Je to na tobě..

Howk.[/QUOTE]
Jelikož se NB vrátil ze servisu tak jsem provedl čistou instalaci Win + jsem postahoval nejnovější ovladače a problém stále trvá. V servisu řekli že prý bez problému tak by mě docela zajímalo jak to testují, tak jako tak půjde do servisu znova, ale rád bych do té doby tento problém vyřešil jelikož docela komplikuje práci, po každé chybové hlášce restartovat......
trodas (1753)|16.7.2009 10:40
Ocividne soudruzi v MSI podcenili napajeni IGP grafiky... Vysledkem je nestabilita celeho notebooku a jedinym resenim (krome HW upravy) je reklamace a vraceni penez a pozireni rozumneho notebooku ktery nema tak oprcane napajeni IGP, aby stale dokola padal...
Devil... (122)|16.7.2009 14:15
[QUOTE=trodas;271142]Ocividne soudruzi v MSI podcenili napajeni IGP grafiky... Vysledkem je nestabilita celeho notebooku a jedinym resenim (krome HW upravy) je reklamace a vraceni penez a pozireni rozumneho notebooku ktery nema tak oprcane napajeni IGP, aby stale dokola padal...[/QUOTE]

........... vraceni penez a pozireni rozumneho notebooku

V to jsem doufal ale výsledkem měsíční reklamace bylo vyčistění větráčku a flash nového Biosu, ostatní závady se prý neprojevily.

Ještě se zeptám i Vás ostatních jaká je možnost, aby mi vrátili peníze? Kupováno v Alza.cz.
NB má ještě rok záruky.
Peníze vrací až když je NB po 3 v reklamaci? nebo to jde i nějak jinak???