reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

UT2004 - jaký vhodný mod či skin

superdrooper (208)|15.7.2009 10:00
Dobrý den,

zamiloval jsem si UT2004, na kterém mi vadí, že v některých potemnělých lokacích či mapách nejsou zřetelně vidět boti či nepřátelé, tj. černě laděný nepřítel splývá s temným pozadím a jeho přesná lokace či zaměření je tak velice ztížena. Obdobné to je i v případě přesvětlených pozadí v jedné dominující barvě, kdy např. oranžový bot není proti přesvětlenému pohledu na sytě žluto-oranžovou texturu (zdroj světla) vůbec viditelný.

Existuje nějaký vyzkoušený mod, patch či skin, který by převedl veškeré textury na nějaké neutrální jednobarevné pozadí a naopak veškeré nepřátele oblékl do pronikavých barev (např. veškeré textury jen v kombinacích světlošedé barvy a nepřátelští boti křiklavě červení)?

P.S. Nepotřebuji žádný wallhack či jiný cheat, jen chci mít při singelplayeru na vysokou obtížnost stejné podmínky jako můj počítačem ovládaný nepřítel, který žádné takové problémy zjevně nemá (nikdy mě nepřehlédne a je stále stejně přesný).

Děkuji.
Sikil79 (429)|15.7.2009 17:24
UT2004 jsem hrál taky, ale takový problém jsem nikdy neměl. Pokud si pamatuju, tak boti šli vysvítit přímo v options. Myslím že to byla položka Bright Skin, nebo něco takového. Pokud chceš zvýraznit postavy, tak zredukuj textury herního světa na minimum a textury postav nastav na max. nebo nějakou vyšší hodnotu. Je to sice škoda, protože série UT byla taky hodně o grafice. Jo a myslím, že jde v options nastavit i hodnoty gamma, kontrastu a jasu, takže si s tím můžeš pohrát. Popravdě, je to zvláštní problém na který asi žádné mody existovat nebudou, snad jen nějaké mapy s jednoduchými texturami. Můžeš sem hodit nějaký screen?
superdrooper (208)|16.7.2009 10:59
[QUOTE=Sikil79;270909]UT2004 jsem hrál taky, ale takový problém jsem nikdy neměl. Pokud si pamatuju, tak boti šli vysvítit přímo v options. Můžeš sem hodit nějaký screen?[/QUOTE]

No, není to žádný podstatný problém, jen můj pocit, zjednodušeně je to stejné jako když máte pohyblivý bílý kruh na černém pozadí, což je perfektní cíl, naopak černý kruh na tmavém pozadí je lehce přehlédnutelný, tj. pokud se tmavý bot pohybuje někde v tmavém koutě, tak já jako hráč ho při rychlosti pohybu lehce přehlédnu, pokud to ovšem bude naopak, on mě nikdy nepřehlédne, což při hraní na vysokou obtížnost celkem irrituje. Nejedná se o všechny mapy či prostory, ale jen o určité lokace a zákoutí v jednotlivých mapách (např. ve známé mapě ONS Torlan se jedná o prostor u uzlu, který se nachází uprostřed mapy pod vysokou věží - trošku temnější nepřítel, který se přitiskne k tmavé skále se velice snadno přehlédne).

Zkusím to nastavit, jak radíte, pokud půjde ubrat barva všech textur a naopak vysvítit jen barva u botů, pak by to mělo být mnohem lepší.
Sikil79 (429)|16.7.2009 20:07
[QUOTE=superdrooper;271152]Zkusím to nastavit, jak radíte, pokud půjde ubrat barva všech textur a naopak vysvítit jen barva u botů, pak by to mělo být mnohem lepší.[/QUOTE]

Nemyslel jsem barvu, ale úroveň detailů textur. Tady máš link, který se ti možná bude hodit (na straně 5 máš popsáno nastavení grafiky): http://www.tweakguides.com/UT2004_1.html