reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

obnova raid1 pod WinXP

jacobsen (102)|16.7.2009 09:54
ahoj, chtel bych se zeptat ohledne obnovy jednoho HDD v raidu 1. Jeden disk komplet odesel, system jsem prozatim spustil z druhyho. Mam tu novy uplne stejny disk a potreboval bych ten raid obnovit tak jak byl predtim. Slapalo to pod WinXP Pro. Netusim jak byl delany ten predchozi, zrejme pres dmadmin, ale nevim presne, dik za jakykoliv info.
jacobsen (102)|16.7.2009 10:32
tak zrejme bylo vse vytvoreno pres via raid tool, to znamena ze by to mohlo jit udelat znova take pres to?
speedsnail (4876)|16.7.2009 10:42
Asi bych si radši udělal zálohu toho funkčního disku, než si s tím budeš hrát. Kort když je to raid na nějakém (asi) historickém VIA chipsetu..
jacobsen (102)|16.7.2009 10:49
MB je MSI MS-7380 s chipsetem nForce 750i SLI
jacobsen (102)|16.7.2009 14:56
tak vec se ma trosku jinak, moc prosim o radu.
info je asi takove ze mam dva disky WD 160GB naprosto stejne specifikace.
s tim ze jeden je WD1600SB z roku 2006, ten uz se prestali vyrabet takze jsem poridil disk s naprosto stejnou konfiguraci a to s oznacenim WD1600AAJB. zahadou mi zustava proc puvodni disk ma velikost 153,38GB a novy disk ma velikost 149,05GB ??????

Plan je tedy takovy ze potrebuji na Windows XP Pro udelat software raid1 ktery tam predtim byl, ale jeden disk vyhorel takze potrebuji napojit novy a udelat raid 1 znova. postupuju podle tohodle navodu

http://d3d.org/blog-kecy/jak-udelat-ve-windows-xp-software-raid

takze vsechny soubory by tam meli bejt nakopirovany uz z predtim, prevedu novy disk na dynamicky (puvodni disk dynamicky je), dam vytvorit svazek no a mam tam navyber jen jednoduchy :( nevim vubec jak dal, co s tim? jde to vyresit i trebas jinak ? hlavne me trapi ze ten novej ma o neco mensi kapacitu coz nechapu :( diky za jakoukoliv radu

edit : oba disky jsou Ultra ATA