reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pevné disky, optické mechaniky: Mechanika nenačítá CD,DVD

Neregistrovaný (0)|16.7.2009 14:07
Jméno tazatele: janusz

Znění dotazu:
Ahoj,potřeboval bych poradit. Mám rok starý PC v této sestavě: Intel Core 2 Duo E8200, Sapphire ATI Radeon HD 4850 512MB, deska Gigabyte EP45-DS3R, Western Digital Caviar SE16 3.5" 640GB a dvě mechaniky Samsung SH-S203P OEM. Operační systém Win XP Professional 32-bit. Vše fungovalo až do včerejška. Najednou mi mechaniky nechtějí nic načíst, přitom ovladače pracují správě (je to ve správci HW). Když chci něco vypálit, mechaniky normálně pracují a vypalují. Ale když chci načíst CD, DVD, tak mi to prostě napíše, že disk nenašel. Přemýšlel jsem, jestli to nemůže být virem, tak jsem PC projel NODem verze 3 a nic nenašel. Taky jsem přeinstaloval ovladače k mechanikám, po restartu si našel Win XP nové ovladače, ale problém přetrvává dál. Nezdá se mi, že by byla závada přímo v mechanikách. Využívám je totiž málokdy.
Můžete mi prosím poradit, kde může být chyba?

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Zoidik (1405)|16.7.2009 14:18
Aktualizuj firmware
speedsnail (4876)|16.7.2009 14:24
1. Update firmwaru
2. Vyzkoušet nějakou live distribuci linuxu, ať se vyloučí chyba ovladačů ve Win
3. Reklamace
janusz (0)|16.7.2009 16:17
Tak jsem zkoušel stáhnout firmware pro sh-s203p a bohužel nefunguje, když spustím exe soubor, tak se nic nestane. Tak nevím no. Dost pochybuju, že by to byla nějaká technická závada v mechanikách, protože v obou můžu vypalovat, ale žádná z nich nechce načítat.
Když dám do mechaniky CD nebo DVD, tak to v ní zahučí, jakoby už načítala, pak se objeví hodiny a napíšeš Error - disk no found.
Takže mi to připadá, jakoby chyba byla někde v ovladačích.
janusz (0)|16.7.2009 16:42
Teď jsem zjistil jednu divnou věc-mám PC z r. 2008, u ovladače grafiky, monitoru atd. mám datum ovladače ve Správci zařízení r. 2008 nebo 2009, jen u mechanik r. 2001, není to divné? Jak může ovladač z r.2001 pracovat správně s mechanikou z r. 2008? Myslím Datum ovladače,které lze zjistit přes ovládací panely-systém-správce zařízení
janusz (0)|16.7.2009 17:16
teď jsem do mechaniky dal origiální CD Win XP SP3 Professional a normálně načetlo...to fakt nechápu, přitom normální CD ani DVD nenačte (datové, hudební, filmy atd.)
Janusz (0)|16.7.2009 17:29
Tak už to funguje, nevím, který postup zabral, ale zkoušel jsem Tune Up Utilities, pak RegistryBooster, taky jsem zkoušel reinstal všech ovladačů k mechanikám a pak jsem vložil CD Win XP SP3 Professional a obě mechaniky už fungují...

Omlouvám se za tolik příspěvků, když tak ty nahoře smažte.