reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problém s LiteOn SHW-16H5S

mr.zizu (7)|16.7.2009 16:43
Zdravím.

Pokud se tu již něco takovýho probíralo, tak se dopředu omlouvám, ale nic sem tu nenašel - možné neumim správně hledat.

Mám problém s vypalkou LiteOn SHW-16H5S. Z ničeho nic, mi přestala číst CD. DVDčka čte a vypaluje v pohodě, ale při vložení CD to nenačte nic a jsou od ní slyšet takový divný zvuky, který při správnym čtení nikdy slyšet nejsou. Zkoušel jsem tam vložit jak vypálený CD tak lisovaný, a je to pořád to samý - nečte. Dokonce sem se pokusil i naflashovat poslední firmware (z LSOR na LSOW) - problém stále přetrvává.

Napadlo mi ještě zkusit vyčistit čtecí hlavu, ale teď na to nemám čas - zkusim to zítra. Je mi ale divný, že CD to nečte a DVD jsou OK. Vždyť se používá jedna a ta samá čtecí hlava na čtení obou médií.

Nevíte někdo, čim by to mohlo být způsobený, nebo nesetkal jste se někdo s podobným problémem? Předem moc děkuju za rady.

PS: Mechanika je už starší a bez záruky, ale zbytečně se mi jí nechce vyhazovat a kupovat novou. Pokud by nešly číst a vypalovat DVD, tak to řešit nebudu a koupim novou hned.
StD (1963)|17.7.2009 07:54
[QUOTE=mr.zizu;271291]...nesetkal jste se někdo s podobným problémem?...[/QUOTE]
Setkal. Měl jsem v provozu celkem 3 a z nich už dnes funguje jen jedna, která však nebyla (z 99%) vůbec používána k vypalování.

To "přestávání čtení" něčeho je první příznak, že se "poroučí do kytiček". U mne to byly nejprve DVD-RAM, pak CD, potom už i RW DVD a nakonec psala DVD+-R s takovými počty chyb PI/PIF, že to byly výrobky pro strašení ptáků. Pokud to jde, používej ji jen na kontrolu DVD v KProbe a na ostatní si pořiď jinou.

P.S. Zkus ji ještě vyčistit čisticím CD (se štětečky na sucho).
mr.zizu (7)|17.7.2009 12:27
Tak dnes sem ještě zkusil mechaniku vyčistit, ale je to málo platný - CD nechce číst a už ani číst nebude. Takže se asi pomalu a jistě poroučí do věčných lovišť. No, hold trochu zainvestuju a koupim novou.
Díky za info.