reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s instalací WIN XP

cabic (9)|16.7.2009 19:51
Zdravím všechny na fóru. Potřeboval bych poradit s jednou prekérkou, s kterou jsem se ještě nesetkal. Kolegovi spadl systém když mu ČEZ vypl proud a pc už nenajelo. Když jsem se chtěl dostat do nouzového režimu přes F8 tak začal výpis a po chvíli černá obrazovka a nic. Řeknu jdu přeinstalovat systém. Spustím instalaci, F6 na ovladače SATA, dále pak načtení dalších ovladačů a když se vše načte naskočí standartní text "Instalační program spoští systém Windows". A tady je ten problém. Tento text tam zůstane do té doby než se naštvu a PC vypnu dál se to nehne, instalace se nerozjede ani za zlaté prase. Zkusil jsem dát instalačku WIN 2000 Profesionál se stejným výsledkem jen místo textu na mě na černé obrazovce blikal kurzor. Zkoušel jsem instalaci bez HDD stejný výsledek. V domění, že bude problém na desce vyměnil jsem desku, problém zůstal. Udělal jsem MemTest - vše OK. Pak došlo na výměnu RAM, mechaniky, grafiky a pořád stejný výsledek. Obě desky jsou na Socket A, jedna má čipovou sadu NF2 a druhá VIA, disk je SATA1. Na obou se přehrával bios i reset biosu. Jediné co zůstalo původní byl procesor AMD Athlon 1700. Ale tím si myslím, že to není. Nesetkal se s tímto problémem někdo? A jak z toho ven?
Dojigiri (1629)|16.7.2009 20:49
A jak dlouho jsi čekal? U jednoho počítače se mi takhle instalace rozjela až asi po 2-3 minutách ... no ale jestli se to nerozjede ani po 10min tak už se to fakt asi nehne.

Co se stane pokud nedáš driver F6?

Případně je možno zkusit ještě na stejný obrazovce, kde se mačká F6, zmačknout místo toho F5 a pohrát si s výběrem HAL (http://windowsitpro.com/article/articleid/75939/jsi-tip-4632-how-do-i-select-a-hal-during-a-windows-xp-upgrade-or-install.html).
cabic (9)|16.7.2009 21:07
Nehne se to vubec. Zkoušel jsem instalaci i na PATA disk a se stejným výsledkem. Je mi jen divné, že to samé se projeví na dvou deskách a každá má jiný chipset. Jen procesor zůstal ostatní hardware bylo měněno. Pokud by to ale dělal CPU tak by to nahlásilo chybu např. při post testech. Ale vše proběhne OK.
husky14 (4214)|16.7.2009 21:09
[QUOTE=cabic;271362]Jen procesor zůstal ostatní hardware bylo měněno....[/QUOTE]No ještě si neměnil zdroj ne? Jako netvrdím, že to tím může být, ale zas uvnitř kompu se děje takových věcí.... :p :turtle
cabic (9)|16.7.2009 22:17
Tak zdroj jsem taky měnil místo 300W jsem použím 350W. A stále stejná písnička.
EditorPO (2819)|16.7.2009 22:49
Ked to pri tej hlaske "Instalační program spoští systém Windows" restartnes, tak co sa stane? Snazi sa win pokracovat v instalacii?
cabic (9)|17.7.2009 20:02
Tak jsem dnes trochu laboroval a tady je výsledek. Podařilo se mi bezproblémů nainstalovat WIN 98 SE. Když jsem, ale chtěl udělat update systému z 98 SE na Win XP zase se to zastavilo. Tak jsem použil tvé rady a místo F6 jsem zmáčlk F5. Nabídlo mi to 2 položky 1. Standartní PC na konci s číslem 486 a za 2. Jiné. To jiné nešlo a při první volbě se instalace rozběhla. Už jsem jásal, ale předčasně. Když jsem po úspěšné instalaci systému dal "Vypnout" PC tak mi to udělalo jako klasické AT-čko : A nyní můžete vypnout počítač. Přestalo fungovat automatické vypínání. I když dám bios do defaultu a nezmáčknu F5 tak systém nenainstaluji ovšem s tímto omezením. Poradíte jak s toho ven Zkoušel jsem čtyři poslední biosy včetně beta verze a pořád nic.
Dojigiri (1629)|17.7.2009 21:23
Hmm, ta první volba bude zřejmě non-ACPI HAL. Takže to pak jde nainstalovat, ovšem chová se pak jako PC bez ACPI.

Zkusil bych ještě povypínat v Biosu všechno, co není potřeba pro nainstalování, třeba i odpojit jiný disky než na který se instaluje, vypnout integrovanou zvukovku, USB (pokud teda není USB klávesnice nebo myš), firewire a všechno ostatní co jde v biosu vypnout. Zapnout by to pak šlo zase dodatečně pokud se povede nainstalovat Windows.
cabic (9)|17.7.2009 21:44
Dnes už to nechám trápil jsem se celé odpoledne, zítra to prubnu. Zatím dík za radu a výsledek napíšu. Jen mi není jasné proč to ta deska dělá, ještě jsem se stím nesetkal.