reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

poraďte - záložny zdroj

caso (1)|7.1.2007 15:48
Máme robiť koncoročnú prácu v škole, a ja chcem niečo užitočné urobiť. Moja mama býva v dedine medzi poslednými domami, kolísa jej tam často napätie a prúd a už to zničilo pár vecí. Chcem jej urobiť nejaký záložný zdroj pre celý dom, kde by to stabilizovalo a pri výpadku elektriny by to podržalo aspoň 5min celý dom kým by sa bezpečne vypli aspoň najdôležitejšie spotrebiče. Viete mi niekto poradiť kde by som našiel nejaké informácie o takýchto zdrojoch alebo či sa to vôbec dá a či by ma to vyšlo do 4-5000sk?
Jirri (19)|8.1.2007 15:20
[QUOTE=caso]Máme robiť koncoročnú prácu v škole, a ja chcem niečo užitočné urobiť. Moja mama býva v dedine medzi poslednými domami, kolísa jej tam často napätie a prúd a už to zničilo pár vecí. Chcem jej urobiť nejaký záložný zdroj pre celý dom, kde by to stabilizovalo a pri výpadku elektriny by to podržalo aspoň 5min celý dom kým by sa bezpečne vypli aspoň najdôležitejšie spotrebiče. Viete mi niekto poradiť kde by som našiel nejaké informácie o takýchto zdrojoch alebo či sa to vôbec dá a či by ma to vyšlo do 4-5000sk?[/QUOTE]


Doufám, že si děláš srandu, za 4-5t SK záložní zdroj na 5 min pro celý RD :-)
Už dlouho jsem se tak nepobavil......:confused:

Mrkni sem : http://www.apc.cz/
Konnor (278)|8.1.2007 15:51
No já mám obavu že záložní zdroj pro celý dům je otázka asi tak min. 30K investice,...
Viděl bych to spíš tak, že by někdo měl jít za starostem, a donutit ho aby nebyl krkoun a přidal šťávu na rozvaděči pro tu obec, nevidím jediný důvod proč by tam mělo kolísat napětí?!
ICEBOSS (3435)|8.1.2007 17:54
celej barak aspon na 5 minut? Nejak Symmetra by to spravit mohla... utahne imho i sporak a pracku :-D Ale za 5K Skk to teda nebude.

Co vsechno to ma zalohovat?
joachimwedel (56)|9.1.2007 22:07
[QUOTE=ICEBOSS]celej barak aspon na 5 minut? Nejak Symmetra by to spravit mohla... utahne imho i sporak a pracku :-D Ale za 5K Skk to teda nebude.

Co vsechno to ma zalohovat?[/QUOTE]


400kW na sporak a pracku?Jak pocitam tak pocitam to bude zalozni zdroj pro mensi vesnici.
Konnor (278)|10.1.2007 15:29
pěkná baterka, v tom asi nebudou monočlánky co?

CO všechno potřebuješ udržet pod proudem? myslím že je blbost zapojovat na záložák celej barák,...