reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebook je dead

Nissmo (5)|17.7.2009 21:13
Zdravim

Mam notebook HP pavilion DV5 1160ec a dnes mi nak vypovedel sluzbu. Mam ho asi 6 mesicu a dneska nejde nahodit. Zapnu ho a nabehne uvodni obrazovka s logem HP a tim to i skonci. Parkrat problikne kontrolka pevneho disku a pak uz se nic nedeje. Kdyz zmacku F11 pro recovery systemu tak mi to sice dole v rohu napise recovery system ale nic vic to neudela. Porad jen logo a hardisk ledka nic uplna tma. Nevite nekdo co stim muze byt? Nechal sem ho zaply jestli se treba nerozjede ale nic po par minutach se sam restartuje a zase zamrzne..
xmarek (1676)|17.7.2009 21:14
Do BIOSu se dá dostat?
Nissmo (5)|17.7.2009 21:19
[QUOTE=xmarek;271794]Do BIOSu se dá dostat?[/QUOTE]

Ani nevim jak se do biosu leze. Asi ESC ale at zmacknu cokoliv nedela to vubec nic.
kevin00 (10238)|17.7.2009 21:23
U notebooků HP se dostaneš do BIOSu pomocí F9 či F10.
Pokud NB má 2 moduly RAM, jeden vyjmi a zkus NB zapnout.
xmarek (1676)|17.7.2009 21:26
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c00480483&lc=en&dlc=nl&cc=nl&lang=nl&rule=19114&product=3812337
Restore BIOS default settings
To restore the BIOS default setting, open the BIOS Setup screen as follows:
1. Turn off the computer and wait five seconds.
2. Turn on the computer.
3. When the first screen displays:
* Immediately press the F10 key if your computer was built in 2006 or later (came with Vista).
* Press the F1 key if your computer was built before 2006 (XP or earlier). Press the key once every second until a BIOS Setup utility screen opens.
NOTE: On some Compaq Presario computers (before 2002), press the F10 key at the logo screen.
4. After the Setup Utility screen opens, press F9 key to select and load the BIOS Setup Defaults .
5. Press F10 to Save and Exit .
6. Using the arrow keys select Yes and then press Enter when asked Exit Saving Changes? .
Nissmo (5)|17.7.2009 21:34
Tak do biosu se nedostanu zapnu ho dam F10 a akorat zas dole mi to napise Bios setup nebo neco tak jako ze ma snahu ho asi nahrat ale zas na tom zamrzne a nic nedela.

Ramky tam jsou dve mel by mit dohromady 4gb pameti ale nevim jak je vytahnout do notasu vrtam poprve a jak to vidim tak to zavru a necham tak je to v zaruce tak nez abych neco zdupal...
Nissmo (5)|17.7.2009 21:41
[QUOTE=Nissmo;271806]Tak do biosu se nedostanu zapnu ho dam F10 a akorat zas dole mi to napise Bios setup nebo neco tak jako ze ma snahu ho asi nahrat ale zas na tom zamrzne a nic nedela.

Ramky tam jsou dve mel by mit dohromady 4gb pameti ale nevim jak je vytahnout do notasu vrtam poprve a jak to vidim tak to zavru a necham tak je to v zaruce tak nez abych neco zdupal...[/QUOTE]

Tak sem vyndal jednu ramku. A nic dela to same nedostanu se ani do biosu. Tak dik za rady ale asi mi nezbyva nez cekat do pondeli a pak uplatnit zaruku. :(
Liqid (410)|18.7.2009 06:27
Hele to se mi stalo taky odpoj ho od site a vytahni baterku chvilu pockej a pak ji zandej a NEZAPOJUJ do site zapni ho na baterku. Me to ten samej problem vyresilo doufam ze ti to pomuze, tak jdej vedet jak to dopadlo
Nissmo (5)|18.7.2009 07:17
[QUOTE=Liqid;271849]Hele to se mi stalo taky odpoj ho od site a vytahni baterku chvilu pockej a pak ji zandej a NEZAPOJUJ do site zapni ho na baterku. Me to ten samej problem vyresilo doufam ze ti to pomuze, tak jdej vedet jak to dopadlo[/QUOTE]

Tak sem to skousel hned neolikrat ale porad nic. Asi to bude vaznejsi problem.
lavjoy (1628)|18.7.2009 07:41
švagrová má Acera a měla podobný problémy ,tak šla reklamovat a závada byla v disku,třeba to máš taky tak
pepos01 (518)|30.7.2009 18:36
Když už je tu řeč ( konkrétně tedy ) o HP Pavilionech- alespoň tak mi to nedávno bylo řečeno v servisu, kam jsem musel odnésti svůj HP Pavilion 9015EA: ,,údajně se tyto NB HPčku příliš nepovedly- jsou dosti poruchové,, :(
kane.shw (1231)|30.7.2009 18:45
[quote=Nissmo;271808]Tak sem vyndal jednu ramku. A nic dela to same nedostanu se ani do biosu. Tak dik za rady ale asi mi nezbyva nez cekat do pondeli a pak uplatnit zaruku. :([/quote]

Záleží jak moc jsi mechanicky zdatný a jak moc se ti nechce přijít o nouťas na nějaký čas.

Pokud ho nutně nepotřebuješ, tak bude asi opravdu nejlepší ho šoupnout na reklamačku.

Ale pokud ho potřebuješ denně k práci, či tak něco, tak zkus postupovat jako u desktopu. Prostě odpoj vše, co můžeš a pak to zkus. Už tu padla RAMka, disk, ještě můžeš zkusit opt.mechaniku a pak záleží k čemu všemu se ještě dostaneš - např. Wifi modul atp., zkus vytáhnout baterku a připojit to přímo na síť a pak zapnout. Prostě zkoušej, může to být čímkoli, ale tímhle se toho dá hodně vyloučit. Jo a poustupuj max. opatrně, aby případně potom na reklamačce neměli kecy, že je to celé rozmontované, šroubky odřené. Záleží na tobě.
Good Luck :thumb
lavjoy (1628)|30.7.2009 19:02
a co teplota?nehřeje moc?je možný že je zaprášenej větráček a senzory když zjistí že to moc topí tak se ti to sekne