reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dual Monitor Dual Desktop

maxo777 (28)|18.7.2009 10:10
Zdravim ..

mam taku malu otazocku .. ako primet vistu alebo win 7 aby zobrazovali dva desktopy a nie len klon alebo rozsirenu pracovnu plochu ? Nieco na sposob linuxu ? Mozno externy program ?

Nasiel som nejake virtual desktop programy ale to nie je to prave makove ..

dakujem
fanynek (2048)|18.7.2009 11:12
Myslíš něco takového? Já si hraju s CubeDesktop. :notsure Je to děsně návykový. :D
Screenshot 2008-04-21_13-20-31.jpg Screenshot 2008-04-22_09-22-26.jpg Screenshot 2008-04-22_09-22-01.jpg Screenshot 2008-04-21_19-18-04.jpg
maxo777 (28)|18.7.2009 12:03
Ano ..

ale s tym, ze nepotrebujem 4 az 14 virtualnych ploch .. ale dve . jednu na jednom monitore a druhu na druhom monitore ..
soundguy (4)|18.7.2009 12:13
[QUOTE=maxo777;271911]Ano ..

ale s tym, ze nepotrebujem 4 az 14 virtualnych ploch .. ale dve . jednu na jednom monitore a druhu na druhom monitore ..[/QUOTE]

celkove je to dost bida. xp nepodporuje zobrazeni vice jak 1 taskbaru. vista, myslim, to same. obavam se, ze i win 7 toto nebudou umet. podle me to je fatalni nedostatek.

pouzivam dualview - 2 nezavisle monitory
a pomoci programu "ultramon" + pluginu "freelaunchbar" mam taskbar i vcetne nabidky start a quick launche i na druhem monitoru. bohuzel zatim neni zpusob jak tam dostat i system tray.
na obou monitorech mam na taskbaru stejne programy(lze mit i ruzne, podle toho, co na kterem monitoru bezi). mezi monitory pak programy prehazuji pomoci vhodne nastavene klavesove zkratky v ultramonu.
fanynek (2048)|18.7.2009 12:15
A proč ti nestačí rozšířená pracovní plocha?:notsure
_______________________________________________
A říkal jsi prvně dvě pracovní plochy a ne, že máš dva monitory.
maxo777 (28)|18.7.2009 14:35
[QUOTE=fanynek;271919]A proč ti nestačí rozšířená pracovní plocha?:notsure
_______________________________________________
A říkal jsi prvně dvě pracovní plochy a ne, že máš dva monitory.[/QUOTE]

Dual Monitor Dual Desktop ..
ospraveldnujem sa . mohol som viacej specifikovat ..

Preco mi nestaci rozsirena pracovna plocha : Prvy monitor pouzivam aj ako monitor pre dalsi pocitac. Preto potrebujem na druhom monitore mat dalsi desktop. Mohol by som to spravit tak ze by sa pracovna plocha zobrazovala na tom prvom monitore ako rozsirena ale tak to teraz nie je hardwarovo mozne ..

tieto podmienky samozrejme nezostanu naporad .. a preto ma len zaujimalo ake mate s tym skusenosti ..
maxo777 (28)|18.7.2009 14:36
[QUOTE=soundguy;271917]celkove je to dost bida. xp nepodporuje zobrazeni vice jak 1 taskbaru. vista, myslim, to same. obavam se, ze i win 7 toto nebudou umet. podle me to je fatalni nedostatek.

pouzivam dualview - 2 nezavisle monitory
a pomoci programu "ultramon" + pluginu "freelaunchbar" mam taskbar i vcetne nabidky start a quick launche i na druhem monitoru. bohuzel zatim neni zpusob jak tam dostat i system tray.
na obou monitorech mam na taskbaru stejne programy(lze mit i ruzne, podle toho, co na kterem monitoru bezi). mezi monitory pak programy prehazuji pomoci vhodne nastavene klavesove zkratky v ultramonu.[/QUOTE]

Viem uplna bieda. Vyskusam tvoje riesenie. Dakujem za tip ...