reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problem s obnovovací frekvencí monitoru

stan19 (19)|18.7.2009 20:50
Zdravim. mám menší problém na mém druhém pc, který mě však velice štve protože mě po minutě bolí oči. Nedávno jsem vymněnil GK z nVidia FX 5200 na ATi Radeon X1300Pro a od té doby se mi na monitoru nedaří nastavit větší obn. frekvenci než 60Hz při 1024x768. předtím nebyl problém 75Hz nebo 85Hz, zkoušel sem na dvou monitorech. Když jsem grafiku inst. do pc tak jsem instaloval pro ni nejnovější ovladače 9.3 a pak ještě starší 8.4 a 7.7 a vždy ten samý problém. Zkoušel sem nastavit i frekvenci v RivaTuneru a taky bez úspěchu. Už si vůbec nevím rady. tu GK bych tam docela rád měl ale na 60Hz se nedá dívat. mám svoje oči rád :-)

Pozn.: tu atinu jsem kupoval kdysi jako novou a měl ji ve svém pc nějaký čas a určitě tenkrát valila v pohodě, pak ji na čas měla segra v pc a taky bez problému. bohužel na této sestavě ( QDI Kudoz7, AMD Athlon XP 2600+ atd...) už nejede jak má. zkoušel jsem i v jiný desce (ASUS) ale podobný sestavě a pořád stejný problém. Deska, ve který karta valila dobře byla Asus socktet 478 ale to by s tím snad nemělo souviset... nevim.

Děkuji za tipy
pemasoft (5)|19.7.2009 11:13
Zkus změnit typ monitoru - pokud máš ve správci zařízení "výchozí monitor" tak ho vyzkoušej změnit na monitor "Plug and Play" nebo si stáhni ovladač o výrobce ...
grapherX (888)|19.7.2009 11:39
Odinstaloval jsi pořádně ovladače z původní grafiky ?
Doporučil bych ti spustit systém ve stavu nouze a pomocí Driver Sweeper odstranit ovladače na ATI i na předchozí grafiku. Poté nainstalovat nejnovější ovladače z ati.com. instalaci ovladaču již provést v normálním puštění OS.