reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

GeForce 6600GT AGP-Zalman

okleger (83)|7.1.2007 21:00
Zdravím. Na 6600Gt od Gainwardu jsem nainstaloval Zalmana VF700AlCu(vcelku bez problémů, však musel jsem přidat HSI pasiv a poupravovat 4 vrchní heatsinky na paměti). Však snad od té doby vždy zapnu počítač přesně až na potřetí!!! Při prvních dvou pokusech se mi PC samovolně vypne po cca 5 vteřinách běhu od stisknutí tlačítka power... Už mě to docela vytáčí, nevím co s tím... HELP ME, PLEASE...
Architect (232)|7.1.2007 21:16
[QUOTE=okleger]Zdravím. Na 6600Gt od Gainwardu jsem nainstaloval Zalmana VF700AlCu(vcelku bez problémů, však musel jsem přidat HSI pasiv a poupravovat 4 vrchní heatsinky na paměti). Však snad od té doby vždy zapnu počítač přesně až na potřetí!!! Při prvních dvou pokusech se mi PC samovolně vypne po cca 5 vteřinách běhu od stisknutí tlačítka power... Už mě to docela vytáčí, nevím co s tím... HELP ME, PLEASE...[/QUOTE]

Můžu se zeptat, jaký máš zdroj a základní desku?
Neprojevuje se změna na nový chladič ještě jinak? Např. aut. resetování při zátěži GPU apod.
wizaard (913)|7.1.2007 21:31
[QUOTE=okleger]Zdravím. Na 6600Gt od Gainwardu jsem nainstaloval Zalmana VF700AlCu(vcelku bez problémů, však musel jsem přidat HSI pasiv a poupravovat 4 vrchní heatsinky na paměti). Však snad od té doby vždy zapnu počítač přesně až na potřetí!!! Při prvních dvou pokusech se mi PC samovolně vypne po cca 5 vteřinách běhu od stisknutí tlačítka power... Už mě to docela vytáčí, nevím co s tím... HELP ME, PLEASE...[/QUOTE]
Rozhodně 100% překontroluj, co psal Architect a taky bych se podíval, zda chladič něčemu nevadí (neopírá se o základní desku?), zda netlačí příliš moc na desku grafické karty (není ohlá?), zda jsi nepoškodil grafickou kartu.
SmartMole (297)|8.1.2007 09:36
Je také dost možné, že jste ten chladič přidělal špatně....zkontrolujte jestli jste správně nanesl pastu, jestli jste ten chladič moc nepřitáhl a jestli se nedotýká nějakého spoje...
okleger (83)|8.1.2007 23:01
Kartu jsem dotáhl jen co povolila pružná spona, nezdálo se mi to moc(v recenzích říkají že je to ještě málo). Deska karty se mi nezdá prohlá. Zdroj mám Eurocase 400W(jinak AMD Athlon 3000+, zákl.deska Abit AV8, 2x256MB Muschkin). Chladič se o nic jiného neopírá, má dosti prostoru kolem sebe. Při max zátěži grafika nepadá. Monitor se mi před samovolným vypnutím PC ani nerozžhaví, tak nevím co je na něm. Další starty mi vyresetují nastavení operační paměti, nic víc. Musím je poté v BIOSu opět vrátit na požadovanou hodnotu 200/66/33Mhz místo 204/66/33Mhz. BIOS se ale neresetuje. Nijak jinak se mi tento problém po "úspěšném" startu PC neprojevuje, doopravdy vůbec, ať dělám, co dělám:-). Jo a ještě jedno: nejsem si jist, je-li to vůbec grafickou kartou. Zkrátka máte-li někdo s tímto problémem zkušenosti, PLEASE, HELP ME
wizaard (913)|9.1.2007 21:28
[QUOTE=okleger]Kartu jsem dotáhl jen co povolila pružná spona, nezdálo se mi to moc(v recenzích říkají že je to ještě málo). Deska karty se mi nezdá prohlá. Zdroj mám Eurocase 400W(jinak AMD Athlon 3000+, zákl.deska Abit AV8, 2x256MB Muschkin). Chladič se o nic jiného neopírá, má dosti prostoru kolem sebe. Při max zátěži grafika nepadá. Monitor se mi před samovolným vypnutím PC ani nerozžhaví, tak nevím co je na něm. Další starty mi vyresetují nastavení operační paměti, nic víc. Musím je poté v BIOSu opět vrátit na požadovanou hodnotu 200/66/33Mhz místo 204/66/33Mhz. BIOS se ale neresetuje. Nijak jinak se mi tento problém po "úspěšném" startu PC neprojevuje, doopravdy vůbec, ať dělám, co dělám:-). Jo a ještě jedno: nejsem si jist, je-li to vůbec grafickou kartou. Zkrátka máte-li někdo s tímto problémem zkušenosti, PLEASE, HELP ME[/QUOTE]
Pro ostatní - viz. topic zde (samovolné vypínání PC by okleger).
okleger (83)|12.1.2007 19:06
takže problém jsem vyřešil. Na vině bylo pravděpodobně příliš mnoho pasty kterou jsem při montáži dal na grafickej čip. Pasta se po montáži a dotáhnutí chladiče rozlezla dost mimo styčnou plochu kovové části čipu po zbytku desky čipu a tvořila neplechu:-). Tzn. vše jsem očistil a zatím to vypadá že vše jede jak má