reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nefunkční připojení k netu

astec (1823)|20.7.2009 14:34
Čerstvě nainstalovaný PC. Nezavirovaný.Ping na IP adresu -OK, ping na DNS -OK, spustím IE, Firefox, zadám dns název, IP adresu nic. PC vezmu dám na jiný kabel PC jede. Dám zpět nejede. Vezmu jiný PC, na obou drátech jede. PC jsou připojeny do switche, odtud router s DHCP serverem. Router vyresetován, nově nakonfigurován, switch vyměněn. DHCP adresa přidělena, keše vyčistěny. V okolních PC se vidí. Logy čisté.
Zatím nemám parametry zlobivého PC.
Tak jsem v koncích, nechápu. Dneska jsem totiž byl v jiné organizaci a tam to samé. Nesetkal jste se s tím někdo??
mutinek (80)|20.7.2009 15:27
[QUOTE=astec;272623]Čerstvě nainstalovaný PC. Nezavirovaný.Ping na IP adresu -OK, ping na DNS -OK, spustím IE, Firefox, zadám dns název, IP adresu nic. PC vezmu dám na jiný kabel PC jede. Dám zpět nejede. Vezmu jiný PC, na obou drátech jede. PC jsou připojeny do switche, odtud router s DHCP serverem. Router vyresetován, nově nakonfigurován, switch vyměněn. DHCP adresa přidělena, keše vyčistěny. V okolních PC se vidí. Logy čisté.
Zatím nemám parametry zlobivého PC.
Tak jsem v koncích, nechápu. Dneska jsem totiž byl v jiné organizaci a tam to samé. Nesetkal jste se s tím někdo??[/QUOTE]

Ahoj, nenapsal si jestli máš nainstalované ovladače na síťovou kartu ale předpokládám že ano ?
speedsnail (4876)|20.7.2009 16:15
S něčím podobným sem se setkal u NTB a PC. Velmi podobný popis problému.
Bylo to způsobeno tím že jeden kabel byl křížený a ntb měl síťovku s auto-sence ale PC ne, takže NTB jel na obou kabelech, ale PC jen na jednom (nekříženém). Než sem na to přišel a uvědomil si čím je to způsobeno málem sem to rozkopal..
astec (1823)|20.7.2009 16:25
[QUOTE=speedsnail;272651]S něčím podobným sem se setkal u NTB a PC. Velmi podobný popis problému.
Bylo to způsobeno tím že jeden kabel byl křížený a ntb měl síťovku s auto-sence ale PC ne, takže NTB jel na obou kabelech, ale PC jen na jednom (nekříženém). Než sem na to přišel a uvědomil si čím je to způsobeno málem sem to rozkopal..[/QUOTE]

No toto???? hele sice jsem je krimploval sám, a myslím si že jsou přímé. Ale díky okamžitě tam volám a dám vědět
astec (1823)|20.7.2009 21:51
tak kabel je přímý...:mad: