reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problém se zvukem

bst (37)|20.7.2009 16:39
Zdravím, dnes jsem si nainstaloval ubuntu 9.04 a problém nastal při spuštění mp3, v mém ntb totiž hraje jak speaker tak připojené reproduktory...je nějaký způsob jak zmíněný speaker vypnout?je to dost nepříjemný zvuk...
Jiziii (796)|20.7.2009 17:00
Pravým tlačítkem na ikonku ovldání hlasitost i-> Otevřít ovládání hlasitosti -> buď zkus vybrat jiný zařízení nebo některej zvuk ztlum :)
bst (37)|21.7.2009 08:17
což to ovládání hlasitosti jsem projížděl i sám, ale ke správnýmu výsledku jsem nedošel..
Jiziii (796)|21.7.2009 14:55
A zkoušels kliknout v ovládání hlasitosti Nastavení?
tam bych to zkusil povypínat a ozkoušet co je zvukovka atd.
popřípadě http://www.forum.ubuntu.cz (neci dělat reklamu) tam jě víc lidí znalejch Linuxu než tady
bhujanga (62)|21.7.2009 15:41
Ubutnu 9.04 pouziva PulseAudio ktory vacsinou vytvori virtualne zariadenie na ktore je presmerovany vystup z ALSA. Pravdepodobne musis zvolit v nadstaveni hlasitosti fyzicke zvukove zariadenie resp. zvukovu kartu. Niektore nadstavenia (posuvniky, prepinace) mozu byt skryte. Ich zobrazenie sa da nadstavit niekde v menu pouziteho programu pre ovladanie hlasitosti.

PulseAudio mozes aj odinstalovat. Navod najdes aj na ceskych strankach wiki ubuntu. PulseAudio je podla mna velmi dobra vec pre tych ktory vyuziju (a vedia vyuzit) jeho schopnosti ale beznym uzivatelom (ako som ja) prinasa zatial skor viac problemov ako uzitku.
MartyMcFly (222)|24.7.2009 13:30
Zdravím,
To že PulseAudio je dle mě chyba, protože jeho nastavení a stabilita je dle mě někde kde by se neměla pohybovat. Samotná ALSA stačila a všechno bylo v pořádku a hlavně bez problémů.

Jinak pro nastavení PulseAudio můžeš využít balík pavucontrol. Pokud budeš chtít zkoušet nastavit tak doporučuji využít paprefs. A pokud si budeš chtít zjistit nastavení PulseAudio Serveru můžeš využít paman.

Jinak pro restart PulseAudio Serveru můžeš využít příkaz:

killall pulseaudio
pulseaudio &

Howk.
Martin_kukis (53)|28.7.2009 11:03
Dát zeditovat v mém případě to bylo options
# vim ...
>/etc/modprobe.d/alsa-base
>/etc/modprobe.d/options

a přidat do konfigurace já jsem dával laptop

>options snd-hda-intel model=mobile
>options snd-hda-intel model=laptop

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/269027

nebo to z tý konfigura ce rovnou smáznout aby prostě nehrály vůbec kdyžtak se na to jukni já mám teda ještě specialně tlačítko na vypínání speakeru v notebooku mám HP Elitebook