reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaký je váš názor na krádež avataru?

Honny (262)|7.1.2007 23:38
Schvalujete to? Jste zásadně proti? Nebo byste dotyčného "pověsili za koule do průvanu"? :notsure

Vyjádřete se.
first.indian (683)|7.1.2007 23:55
Pokud maji dva lidi na stejnem foru stejneho avatara tak je to celkem blbe ;) Ale tak pokud na uplne jinych forech ktere jsou si na mile vzdaleny tak je docela i moznost ze je to nahoda. Svet neni zas tak velky a sance ze si nekdo da stejneho avatara je sice mala ale je :) Puvod meho avatara je taky nejasny :D Ale je to hnusne kdyz si ho nekdo udela sam a pak mu ho nekdo sproste okopiruje...
PS: Protoze pouzivam "vygooglovaneho" avatara, tak kdyby nekdo vedel o autorovi meho avatara tak mi dejte vedet, rad bych mu rekl ze se mu povedl ;) A kdyby se mu nelibilo ze ho pouzivam tak ho klidne odstranim.
BlackFrog (563)|7.1.2007 23:56
avatara ktereho pouzivam ja ma asi opravdu hodne lidi a nic s tim neudelam:D:D:D:D:D:D
Frog (510)|8.1.2007 00:25
bože to už aj avatar sa da kradnuť, neni to jedno ? :D
Honny (262)|8.1.2007 00:30
[QUOTE=first.indian]...[/QUOTE]
Pokud je to avatar, který si ten konkrétní člověk sám vytvořil a má k němu citový vztah, jaký je potom tvůj názor? Není to volně dostupnej img....


(nejedná se o mě :) )
boboco (1987)|8.1.2007 00:35
[quote=Honny]Pokud je to avatar, který si ten konkrétní člověk sám vytvořil a má k němu citový vztah, jaký je potom tvůj názor? Není to volně dostupnej img....


(nejedná se o mě :) )[/quote]

Já mám ke svému avataru blízký citový vztah a nelíbilo by se mi, kdyby mě někdo kopíroval:D

Ovšem bránit se proti tomu dá jen těžko...:cry
first.indian (683)|8.1.2007 00:46
[QUOTE=Honny]Pokud je to avatar, který si ten konkrétní člověk sám vytvořil a má k němu citový vztah, jaký je potom tvůj názor? Není to volně dostupnej img....[/QUOTE]
Tak jako to je tezko rict :) Cloveka co ma neciho avatara nemuzes hned odsuzovat ;) Treba ani nevi ze to neni volne dostupny obrazek a proste ho vygoogloval (google cache atd.. - muj pripad) nebo nejak jinak nasel treba na DC nebo se nabizi xxx dalsich moznosti... Kdybych byl autor nejakeho obrazku a vadilo by mi ze ho nekdo pouziva bez meho svoleni tak bych mu asi napsal at si ho odstrani nebo tak neco :)
Karel Polívka (1485)|8.1.2007 03:52
[QUOTE=first.indian]PS: Protoze pouzivam "vygooglovaneho" avatara, tak kdyby nekdo vedel o autorovi meho avatara tak mi dejte vedet, rad bych mu rekl ze se mu povedl ;) A kdyby se mu nelibilo ze ho pouzivam tak ho klidne odstranim.[/QUOTE]
Nedá mi to a musím s pravdou ven - do toho kočkovitého jedince, kterého máte v avataru, jsem se hned zamiloval. Vážně moc povedené... a navíc ladí s barvami SHW :-).

Jinak to vidím asi tak, že pokud se nejedná o svým zaměřením podobné fórum a navíc se nejedná o obrázek z vlastní tvorby (tedy nejen úprava rozměrů obrázku jiného), tak bych to nijak neřešil. Nemá smysl si nárokovat stažení nějakého obrázku a upravení rozměrů - přestože by někdo jiný už jen zkopíroval výsledek těchto mnou provedených úprav.

Pokud by se ovšem jednalo o obrázek, který bych si sám vytvořil (ať už pomocí fotoaparátu, nebo nějakého grafického editoru), tak to už bylo něco jiného. Pokud by mi na jedinečnosti mého avataru opravdu záleželo (ať už z jakéhokoli důvodu), tak bych dotyčnému, který si jej zkopíroval a používá jej jako svůj avatar, dal vědět, že se jedná o mou vlastní tvorbu a požádal ho, zda by si něchtěl jako avatar zvolit něco jiného (a diplomaticky mu vysvětlil proč). Velký důraz je třeba dát na to nenápadné slovíčko "diplomaticky" - na tom stojí a padá v podstatě vše :-). Pokud by to nepomohlo, oslovil bych vedení onoho fóra, zda by nebyli ochotni mi nějak vyjít vstříc.

A v případě, že by šlo jen o nějaký mnou upravený obrázek, jehož autorem je někdo jiný a přesto by mi na tom, že jej používám jako avatar (tedy jako určitý identifikační znak doprovázející mé působení v rámci určité komunity) záleželo, tak bych zkrátka dal ještě mnohem větší důraz na ono slovičko "diplomacie", protože v takovém případě se něčeho takového dožadovat po někom z komunity jiného fóra podle mě moc nemá smysl. Jedině že by byly ustanoveny obecně uznávaná pravidla, kterých by se naprosto všichni drželi :-).
Styryx (351)|8.1.2007 10:29
Trochu OT, ale já osobně, pokud bych si sám vytvořil nějakýho avatara a nechtěl, aby jej používal někdo jinej, bych si do něj holt zakomponoval nějakej watermark nebo signaturu se svojí přezdívkou, adresou webu apod., protože jinak se tomu asi stejně bránit nedá.
Smeli (2302)|8.1.2007 11:18
Upřímně kdybych si udělal avatara a používal ho jen já někde tak by mi asi hodně vadilo, kdybych jej našel pod něčím nickem. Na druhou stranu - pokud někdo udělá avatara a dá jej volně dostupný např. na deviantart atp., tak počítá s tím, že si jej někdo půjčí. Zbytek bych považoval za krádež.

Btw. Honny, jak tě to napadlo?
Honny (262)|8.1.2007 12:15
[QUOTE=Smeli]Btw. Honny, jak tě to napadlo?[/QUOTE]Zahlédl jsem tu jeden avatar, jehož nejmenovaného autora znám (ostatně známe ho všichni... :inlove )...

Onen nejmenovaný se k tomu postavil velmi svérázně (dalo by se to nazvat watermarkem? :D ):

tequilla (1015)|8.1.2007 12:17
[QUOTE=Honny]Zahlédl jsem tu jeden avatar, jehož nejmenovaného autora znám (ostatně známe ho všichni... :inlove )...

Onen nejmenovaný se k tomu postavil velmi svérázně (dalo by se to nazvat watermarkem? :D ):

[/QUOTE]

Spis bych to videl na bloodmark :).
Thellwin (1)|8.1.2007 14:11
Zatím jsem tohle řešil 2x. Jednou dalo by se říct na mém "domovském" fóru a jednou úplně někde jinde. Pokaždé jsem slušně požádal o to, zda by nebylo možné vyměnit můj avatar za jiný a v obou dvou případech jsem uspěl :)
Konnor (278)|8.1.2007 14:36
Proč krást avatara? Vzdyť lepší je, když má každý originál ne? (opakovaný vtip, není vtipem,...)
ps
ten co mám já je moje práce ;)
(takový roztomilý kotě to bylo a teď je z toho takovej ha..l!!!)
tgfh (2985)|8.1.2007 17:06
Já mám úplně originálního avatara, protože takový stroj doma jen tak někdo nemá :D
Black tgfh (143)|8.1.2007 18:11
Jelikož já si svojího avatara dělal sám (3Ds MAX), tak bych byl nerad, pokud by mi ho někdo ukradl.
PS: teďka dělám nového.:)
wolf007 (653)|9.1.2007 09:59
pouzivam vetsinou avatar z moji oblibene hry ale na takovem dw foru je to tezke tam jsou si avatary podobne dost, ale je to zamerenim fora
aldafallout (194)|9.1.2007 16:20
[QUOTE=Black tgfh]Jelikož já si svojího avatara dělal sám (3Ds MAX), tak bych byl nerad, pokud by mi ho někdo ukradl.
PS: teďka dělám nového.:)[/QUOTE]
Pěkný avatar. Mán rád šachy, tak mi to holduje mím očím. OT: je mezi tgfh a black tgfh nějaký příbuzenský vztah?
mech13 (5526)|9.1.2007 16:50
[QUOTE=aldafallout]OT: je mezi tgfh a black tgfh nějaký příbuzenský vztah?[/QUOTE]
[OT]Podiv se co ma Black tgfh na konci podpisu;)[/OT]
aldafallout (194)|10.1.2007 08:09
[QUOTE=mech13][OT]Podiv se co ma Black tgfh na konci podpisu;)[/OT][/QUOTE]
Už mi to docvaklo:)
cool.user (2822)|10.1.2007 18:50
Kazdy kdo krade avatary by mel jit do koupa a na hambu, takze heade, sup sup :D
boboco (1987)|10.1.2007 19:00
[quote=cool.user]Kazdy kdo krade avatary by mel jit do koupa a na hambu, takze heade, sup sup :D[/quote]

teď jsem z toho zmaten, já si nejprve myslel, že Sleepy ukradl avatar Headovi, ono je to naopak?:eek:. Mám jen jediné řešení, Kluci, jeden z Vás by si ho měl změnit;)
cool.user (2822)|10.1.2007 20:36
[QUOTE=boboco]teď jsem z toho zmaten, já si nejprve myslel, že Sleepy ukradl avatar Headovi, ono je to naopak?:eek:. Mám jen jediné řešení, Kluci, jeden z Vás by si ho měl změnit;)[/QUOTE]
Sleepy tento avatar pouziva dovolil bych si rict uz par let a pokud je mi znamo i sam si ho vyrobil :)

edit: 2 honny: rychlejsi hec pec :P
Honny (262)|10.1.2007 20:38
[QUOTE=boboco]teď jsem z toho zmaten, já si nejprve myslel, že Sleepy ukradl avatar Headovi, ono je to naopak?:eek:. Mám jen jediné řešení, Kluci, jeden z Vás by si ho měl změnit;)[/QUOTE]LOL

Sleepy má ten avatar několik let a ON ho vytvořil.

HEAD je zamindrákovaná teenagerská vyžírka, co krade.
boboco (1987)|10.1.2007 20:51
Aha, Sleepyho opravdu moc neznám, právě že jsou tu poslední dobou HEADa viděl docela často, vůbec mě to nenapadlo... No těžko říct co si tedy teď myslet o HEADovi... možná by se k tomu mohl vyjádřit, samozřejmě si změnit avatara - případně se i omluvit, ale hned bych ho neodsuzoval, zajímalo by mě, co on na to... Nemyslím si, že by ho někdy napadlo, že touhle krádeží vyvolá tokovouto vlnu nevole:)....

Tak HEADe, napiš nám k tomu něco a zkus alespoň malinko očistit svou pověst;)
HEAD (235)|10.1.2007 21:08
LOL ja sem nic neukrad nekde sem to nasel na netu:D.Nenasel sem zatim nikoho kdo ma tenhle avatar.Uz to mam v kompu strasne dlouho.Ani sem tenhle avatar nechtel.Mel sem puvodne jinej, ale admini mi rekli at si ho zmenim....Klidne si to vymenim OMG.:stupid
Imho takova diskuze kvuli takovy kravine dmnce.
boboco (1987)|10.1.2007 21:15
[quote=HEAD]LOL ja sem nic neukrad nekde sem to nasel na netu:D.Nenasel sem zatim nikoho kdo ma tenhle avatar.Uz to mam v kompu strasne dlouho.Ani sem tenhle avatar nechtel.Mel sem puvodne jinej, ale admini mi rekli at si ho zmenim....Klidne si to vymenim OMG.:stupid
Imho takova diskuze kvuli takovy kravine dmnce.[/quote]

Já si myslel, že zareaguješ takhle, taky si myslím, že se nic tak hroznýho nestalo, prostě stane se, no:D :D :D

-jde o to, jestli Ti to ostatní vezmou;)

Jak říkal Čtvrtníček v Český sodě: "přátelé, buďme tolerantní, buďme tolerantní...:D"
BlackFrog (563)|10.1.2007 21:19
no tak treba ja to beru:) opravdu se stane...:):):)
cool.user (2822)|10.1.2007 21:23
Teda heade, tak tohle sem necekal.
Honny (262)|10.1.2007 21:24
[QUOTE=HEAD]Imho takova diskuze kvuli takovy kravine dmnce.[/QUOTE]
a kdybys to neukrad, tak to nemuselo být ;)
Sleepy.664 (0)|11.1.2007 15:56
[QUOTE=Honny]a kdybys to neukrad, tak to nemuselo být ;)[/QUOTE]

Třeba fakt neukrad ;)
boboco (1987)|11.1.2007 17:43
[quote=Sleepy.664]Třeba fakt neukrad ;)[/quote]

A hele, druhý zúčasněný, zdravím;)
)aguar (235)|12.1.2007 16:37
[QUOTE=aldafallout]Pěkný avatar. Mán rád šachy, tak mi to holduje mím očím. OT: je mezi tgfh a black tgfh nějaký příbuzenský vztah?[/QUOTE]

Jo jo taky si rad zahraju sachy i kdyz mi to skoro vubec nejde a prohraju. Ale vim ktera figurka muze kam tahnout.:)
Matajon (125)|12.1.2007 17:10
Protože jsem si avatar udělal sám, tak by mi dost vadilo, kdybych viděl že ho používá někdo jiný

Jinak pro ty, co nepoznají co že to mám v avataru: :)

Konnor (278)|12.1.2007 17:20
[QUOTE=Matajon]Protože jsem si avatar udělal sám, tak by mi dost vadilo, kdybych viděl že ho používá někdo jiný

Jinak pro ty, co nepoznají co že to mám v avataru: :)

[/QUOTE]

docela pěkné ty třipitky...:)
Honny (262)|13.1.2007 10:52
[QUOTE=Sleepy.664]Třeba fakt neukrad ;)[/QUOTE]
Ukrad. Prostě ukrad. Ještě se ho zastávej :D
Ivo Mašek (507)|27.2.2007 12:14
"sekal bych ruce"
Na některých webech si vypůjčili můj avatar i nick a šířili programy, které solidně zamávaly s PC, do kterých bylo instalováno. Bylo zneužito dobrého jména a nikdo neprověřoval "funkci" programů. Já s tím měl moc velké potíže. Dodnes mi to pár lidí nevěří, že jsem to nebyl já.
boboco (1987)|27.2.2007 18:03
Tak to je opravdu "sviňárna", protože tohle je zcela úmyslný poškození daného člověka, kterého každý pod daným avatarem zná. Zde se jednalo pouze o "malé nedorozumění;)", ale pokud jsi opravdu zažil takovéhle zneužití... uff, to je vážně silná káva:shut
ICEBOSS (3435)|28.2.2007 17:01
normalne mi nejaka lamicka ukradla i nickname... hruza :D
http://profil.lide.cz/profile.fcgi?akce=profile&auth=&user=iceboss
a pak jeste nejaka mlada paricska lamka :(
boboco (1987)|28.2.2007 17:09
... a já myslel, že to jsi Ty:D
ICEBOSS (3435)|28.2.2007 17:42
pod ven niggo :cool: