reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Černá obrazovka po nabootování XP - nenaběhne přihlašovací obrazovka

xslide (63)|21.7.2009 17:19
Zdravím,

včera jsem normálně vypl PC a ráno jej zapínám, nabootoje systém, proběhne animace Win XP a poté se zobrazí černá obrazovka a tím to končí.Nenaběhne ani obrazovka pro přihlášení.

Chtěl jsem do nouzového režimu, ale ten taky nenaběhne a zůstane na černé obrazovce.

poradí někdo prosím co s tím?Mám v PC důležitá data, proto nemůžu udělat format.

Díky moc!
jacobsen (102)|21.7.2009 17:40
instalacni cedo, nabootovat z nej, pockat az se nacte, dat instalaci, napise to ze to naslo Win, ale ze sou poskozeny jeslti chcete opravit, das ze jo, udela se nova instalace, ale nebudes vytvaret ucty, win normalne pak nabehnou a data zustanou

-popr. zkusit udelat chkdsk
xslide (63)|21.7.2009 23:46
Mám problém, dal jsem instalaci tech win, odsouhlasil jsem nějaké ty licenční podmínky a potom to začne vyhledávat nainstalované WIN.A v ten okamžik se mi to sekne a nejde nic dál...
mech13 (5526)|21.7.2009 23:54
pricin muze byt vic, ale osobne tipuju KO disk... muzes ho vytahout a skusit jinde?
Maximus12 (763)|22.7.2009 08:22
Pripadne zkus checkdisk a po sleze nejakou utlilitu na testovani HDD..
johny__g (6387)|22.7.2009 09:20
Jestli máš na disku citlivá data, tak určitě ho vyndej, připoj do jiného PC a stáhni co půjde. Testovat a hrát si s diskem můžeš až potom, čím míň ho budeš zapínat tím vyšší šance že ještě nějaká data přežila. Jestli nemáš jiný PC po ruce, tak si sežeň live CD s linuxem, nabootuj ho a zálohuj třeba na externí disk nebo flashku.
xslide (63)|22.7.2009 10:57
mám tu jen notas, takze tam to nedám.Ale seženu si nějakou tu přechodku z IDE na USB a zkusím to tak.

Díky
xslide (63)|22.7.2009 11:17
Tak jsem se dostal přes linux na disc, a ještě mám jeden dotaz, nedal by se ten WIN nějak opravit přes ten linux?

Data mám totiž uloženy v účetních programech do kterých se jen tak nedostanu abych je vytáhl, takže musím ten WIN nějak rozjet.Neví někdo jak na to?
dvorakj (78)|22.7.2009 11:46
[quote=xslide;273211]Tak jsem se dostal přes linux na disc, a ještě mám jeden dotaz, nedal by se ten WIN nějak opravit přes ten linux?

Data mám totiž uloženy v účetních programech do kterých se jen tak nedostanu abych je vytáhl, takže musím ten WIN nějak rozjet.Neví někdo jak na to?[/quote]


já bych to normálně reinstallnul s formatem
v llinuxu si prekopiruj vsechno na druhy vytvoreny logicky disk, i s prog.files apod., a normalne 1.logicky disk C preformatujes a na nej das install XP

jak tohle probehne, melo by, tak nainstalujes ucetni program a z program files na D, ktere sis ulozil, to prekopirus do program files na C

takto bych to asi delal ja
jacobsen (102)|22.7.2009 12:14
taky moznost jenze vetsina dat a ulozenejch veci atd se dost casto uklada i do slozky "data aplikaci" kazdopadne po presunuti z program files a pripadne i z data aplikaci by to melo fungovat, urcite aspon zalohy a nastaveni
xslide (63)|9.8.2009 22:24
Nedá se nějak opravit ta instalace WIN, když jsem ve složce windows a mám k ní plný přístup?
Fezo (66)|10.8.2009 07:27
Skus dat insatl CD a nabootovat.Potom daj volbu R na repair,nech ta hodi do CMD.
Malo by ti ostat na obrazovke C:/WINDOWS
Potom zadaj FIXBOOT c: enter a potvrd Y/A
Dalej FIXMBR c: enter a potvrd Y/A
Nakoniec CHKDSK C: /r enter
Nezlakni sa,checkdisk moze trvat aj hodinu.Nehaj ho dokoncit a zadaj EXIT a enter
Good Luck
Fezo
mech13 (5526)|10.8.2009 09:53
windows neopravis tak ze nahradis jeden exac nebo knihovnu, pokud to neopravi automatika (viz post nademnou) tak bude nejjednodusi a nejrychlejsi reseni format a cista instalace
xslide (63)|10.8.2009 10:12
napíše to:
Ke které instalaci windows se chcete přihlásit:

zadám 1 a dám enter a tím to končí a je to zaseklý
ANDY9595 (2)|12.8.2009 20:15
Zdravym vsechny potřebuju pomoct zapnu PC neco tam nabiha jako pri kazdym startu PC pak mi tam naskočí cituji: systém windows nelze spustit uvedeny soubor je poskozen nebo nebyl nalezen /windows/system32/config/system tento soubor muzete zkusit opravit spustenim instalace systemu windows pomoci originalni diskety nebo disku CD-ROM. opravu spustite stisknutm klavesy R na orvni obrazovce tot vse nak moc nerozumim odbornejm vyrazu predem dekuju za pomoc
ANDY9595 (2)|12.8.2009 20:17
[quote=xslide;280220]napíše to:
Ke které instalaci windows se chcete přihlásit:

zadám 1 a dám enter a tím to končí a je to zaseklý[/quote]

to se mi taky stane kdyz to zkusim opravit