reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Porucha LCD

michaltd (1)|8.1.2007 10:08
Vlastním LCD monitor (ACER AL1731) bohužel po záruce. Z ničeho nic zmodrá, zbělá zfialový a nakonec se mi obrazovka rozdělí na 3 až 4 pravidelné díly oddělené pruhy, občas ještě ty pruhy poblikávají . Neobjeví se mi ani vlastní menu monitoru kde by bylo možné vyvolat memory recall, vypnutí ze sítě i na delší čas nepomáhá....někdy to trvá den dva, někdy 5 minut a zase naskočí......pak třeba zase vypne. Bohužel to není moc pravidelné, děje se mi to třeba jeden týden často a pak měsíc nic....takže když chci závadu ukázat tak to zrovna funguje. Do servisu jsem poslal fotografii poruchy, kde mi řekly, že z fotografie moc nepoznají, ale odhadují že by vyměnili celý panel za 15 000,- Poradíte prosím, jestli lze daný problém vyřešit jinak než vyhozením do kontejneru.

Děkuji Michal
LCDporucha.JPG
pas!k (3765)|8.1.2007 15:03
[QUOTE=michaltd]Vlastním LCD monitor (ACER AL1731) bohužel po záruce. Z ničeho nic zmodrá, zbělá zfialový a nakonec se mi obrazovka rozdělí na 3 až 4 pravidelné díly oddělené pruhy, občas ještě ty pruhy poblikávají . Neobjeví se mi ani vlastní menu monitoru kde by bylo možné vyvolat memory recall, vypnutí ze sítě i na delší čas nepomáhá....někdy to trvá den dva, někdy 5 minut a zase naskočí......pak třeba zase vypne. Bohužel to není moc pravidelné, děje se mi to třeba jeden týden často a pak měsíc nic....takže když chci závadu ukázat tak to zrovna funguje. Do servisu jsem poslal fotografii poruchy, kde mi řekly, že z fotografie moc nepoznají, ale odhadují že by vyměnili celý panel za 15 000,- Poradíte prosím, jestli lze daný problém vyřešit jinak než vyhozením do kontejneru.

Děkuji Michal[/QUOTE] Vzhledem k typu a stari lcd si myslim ze bude daleko efektivnejsi se podivat po novem LCD berte to tak ze svou slubu splnil a vrazet jakoukoliv castku do tohoto lcd na jeho opravu si myslim ze by bylo krokem zpet ..
Pavel Kovač (374)|8.1.2007 16:56
Tato vada bude způsobena špatným kontaktem/spoji do aktivní matice. Par LCD jsem již takto "zničených" viděl. Samotné LCD je v pořádku, ovšem tyto spoje jsou dosti choulostivé na mechanické poškozené, obvykle se tato vada vyskytuje u NTB kde plasty kolem panelu jsou měkké. Bohužel spravit tuto vadu je praticky nemožné a tak doporučuji se kouknout po novém LCD (oprava v servisu bude neuvěřitelně drahá). Pak je tu možnost objednat samotný LCD panel, ale stejně si myslím že to není efektivní a cenově to o moc levněji než nový (a lepší) monitor nevýjde.