reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Oprava systemu

hahumikkk (40)|22.7.2009 02:55
dobry den, kdyz zapnu me pc tak mi zacne cvakat hdd a napise mi to ze je poskozen system nevite co stim? prosim help neni naka razantni oprava abych to nemusel cely formatovat mam tam dulezita data pomoc pls :)
astec (1823)|22.7.2009 03:57
[quote=hahumikkk;273127]dobry den, kdyz zapnu me pc tak mi zacne cvakat hdd a napise mi to ze je poskozen system nevite co stim? prosim help neni naka razantni oprava abych to nemusel cely formatovat mam tam dulezita data pomoc pls :)[/quote]

Pokud cvaka disk, tak je asi na vyhozeni. Pokud napises přesny typ, tak Ti tady doporučíme utilitu na testování. Případně si jej připoj do druhého PC a zkus zachránit data. Ale jestliže cvaká, tak to má asi zasebou
hahumikkk (40)|22.7.2009 04:05
no ten tisk je novej ...:/ bios ho najde .. jednou sem preinstaloval windows a fungovalo to asi 2 tydny ale kdyz mi to napise ze je poskozn windows tak tam muzu dat opravit jenomze chce to pome naky prikazy nebo co nevim si rady
astec (1823)|22.7.2009 04:14
[quote=hahumikkk;273130]no ten tisk je novej ...:/ bios ho najde .. jednou sem preinstaloval windows a fungovalo to asi 2 tydny ale kdyz mi to napise ze je poskozn windows tak tam muzu dat opravit jenomze chce to pome naky prikazy nebo co nevim si rady[/quote]

Přesně v jaké situaci, přesně co to napíše. Pěkně popořadě
hahumikkk (40)|22.7.2009 04:31
OK... zapnu pociac nabehnou mi tam ty tabulky jesi nechci do biosu atd... pak mi skoci jina tabulka o infu pc nebo co to je ... a pak cerna obrazovka a zacne o tak 3-5 cvakat potom mi to napise ze je poskozen windows a kdyz zmacknu jakykoli tlacitko tak se restartuje pc a pak tam mam jeste moznost opravit a chce o pome naky prikazy uz nevim jak to podrobji vysvetlit :(
Maximus12 (763)|22.7.2009 08:18
Potrebujes instalcni CD Windowsu - nabootovat z nej a pak tam dat konzoly pro opravu - zkratka R, po nabootovani muzes zkusit napr. prikazy FIXBOOT a FIXMBR, ktery opravy a vlastne znovu vytvori spousteci oddil, pak by to mohlo bejt OK.

Ale jako pokud ti cvaka disk tak napis ten typ jak psal v postu vyse a podle toho se ti doporuci utilita na jeho otestovani zda neni kraplej a pokud ne tak bude stacit jen ta oprava pokud jo tak je to jasne..
hahumikkk (40)|22.7.2009 13:59
ten hdd se menuje: SAMSUNG HD501LJ SCSI
StD (1963)|22.7.2009 14:19
[quote=Maximus12;273144]... Ale jako pokud ti cvaka disk tak napis ten typ jak psal v postu vyse a podle toho se ti doporuci utilita na jeho otestovani zda neni kraplej a pokud ne tak bude stacit jen ta oprava pokud jo tak je to jasne..[/quote]
Jestli je to opravdu SCSI HDD, tak je naprosto normální, že si "zacvaká" po Postu, když mu řadič pošle Start Unit command... Ale nemám už teď čas to hledat, jestli je tento typ opravdu SCSI...
Richmond (8084)|22.7.2009 14:27
Ne, je to SATA disk a rekl bych, ze je KO
hahumikkk (40)|22.7.2009 20:43
napisete mi sem pls u utilitu na otestovani?
kevin00 (10238)|22.7.2009 21:31
K otestování pevného disku použij utilitu výrobce ES-Tool.
peters (28)|22.7.2009 22:36
[quote=Richmond;273294]Ne, je to SATA disk a rekl bych, ze je KO[/quote]

Jak jsem našel na WEBu Samsungu, existuje SATA i PATA verze, to jen pro úplnost.

Co je ale hlavní : Co nejdřív vykopíruj potřebná data - dokud to jde ! Při příštím zapnutí už Ti disk nemusí naběhnout vůbec.
Teprve pak spusť případné testy a teprve po nich (pokud budou bez chyb) opravuj systém/data.

A ještě...samozřejmě záleží na tom, co považuješ za cvakání. Pokud je to tiché klapání při vystavování hlaviček, tak to je možná planý poplach, ale řekl bych, že myslíš hlasité (takové zlověstné) cvakání, které signalizuje brzkou smrt disku.