reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Router TP-Link R402M Problém

TatrankaC (3)|22.7.2009 12:31
Tak vcera me dorazil tento router (TP-Link R402M) zapojil jsem ho, nainstaloval, vsechno vypadalo v pohode, ale kazdou cca 2 hodinu me vypadl net a musel jsem ten router restartovat, vecer jsem hledal na netu a rikal si ze to bude tim, ze mam Visty a ze je potreba akorat stahnout novej firmware. Rano nesel net vubec, proste se ani nespustil a zkousel jsem ho zapojovat znova, restartovat, znova instalovat atd. jo a firmware mam nejnovejsi. Tedka uz nejede vubec a nejsem schopnej se s nim pripojit, volal jsem i na infolinku Ceskych Radiokomunikaci a ty mi rekli ze je problem v routeru a ze asi bude potreba reklamovat, ja si ale myslim ze je proste problem v nastaveni, jenze ja se svyma znalostma proste nejsem schopnej to nastavit a nevim co s tim. Tohle mi to pise ve vistach - http://imgway.eu/get.php?img=...11768

Ja si myslim, ze je problem nekde v nastaveni DHCP, protoze me to tam ukazuje "Lease Time", kterej je nastavenej prave na ty 2 hodiny, coz je doma po ktere to vetsinou vypadavalo, jenze ted uz ani nemuzu zkusit DHCP vypnout, nebo tam neco prenastavit, protoze se proste nepripojim... Kdyz router odpojim a necham zapojenej jen modem, internet normalne funguje...

Modem mám Siemens CL-010-I a připojeni od Ceskych Radiokomunikaci

Pokud nekdo vi co by s tim slo delat, diky za kazdou radu
Kozouš (500)|22.7.2009 19:18
Chyba bude s největší pravděpodobností v nastavení routeru, přečti si pořádně manuál a podle něj vše nastav. Nemá smysl popisovat ti něco co si během pár vteřin zjistíš sám z manuálu. Pokud bys jsi přesto potřeboval pomoci, dej mi echo.
kevin00 (10238)|22.7.2009 19:29
Můžeš se připojit k rozhraní routeru ? Do adresního řádku internetového prohlížeče zadej 192.168.1.1. Uživatelské jméno a heslo bývá standartě nastaveno na admin.
TatrankaC (3)|22.7.2009 21:02
Kozouš: V navodu je popsana jen rychla instalace, a tu jsem udelal uz nekolikrat, vzdy beze zmeny.

kevin00: Ano, rozhrani funguje.
kevin00 (10238)|22.7.2009 21:40
Proveď reset routeru. Pokud používáš Automatické přidělování IP, měl by internet fungovat již v základním nastavení. Pokud máš pevně přidělenou IP, budeš ji muset nastavit.

Návod k routeru TP-Link R402M
TatrankaC (3)|22.7.2009 21:47
Reset jsem provedl, mam nastavene automaticke pridelovani IP, stale stejny problem, zkusil jsem to pripojit jinak nez pres visty a napsalo mi to toto - http://imgway.eu/get.php?img=...11778

PC mam jen jeden a router potrebuji k PS3, kterou si budu pristi tyden kupovat, postacilo by k takovemu pripojeni koupit switch? Co jsem si o tom precetl, nemel by byt problem v nastaveni a funguje jen jako rozbocovat, myslis, ze by to bylo lepsi reseni?

Hele, ted se mi podarilo pripojit! Smazal jsem veskery site ve Windows, odpojil vsechny kabely a vsechno znova zapojil a funguje to, nevim jak, ale funguje. To odpojovani po urcitym case bych videl v tom, ze jsem mel nastaveny automaticky odpojeni po urcitym case...Snad uz s tim nebude problem a pokud jo, tak se ozvu
EditorPO (2819)|22.7.2009 22:26
Ten modem Siemens CL-010-I je zaroven router. Kedze ma len jeden ethernet port, tak staci k nemu dokupit switch a na pocitacoch nastavit pridelovanie IP od DHCP serveru modemu/routeru. CZ manual.

Ten druhy router tam mas zbytocne. A este k tomu je to tiez ADSL router.