Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 41

Téma: Nové PC - 15 000/20 000

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Hellow
    Registrace
    Aug 2008

Zdravím chtěl bych si udělat nové PC kolem 15-20 000,-kč (mám monitor,hdd,case,zdroj)
    Zdroj - Seasonic 400SSet 80+
    Monitor - Viewsonic 19´
    A chtěl bych
    Procesor, desku, grafiku, ramky (DDR II 800 mi stačí MHz)(nemusí se utratit vše čím víc se ušetří tím líp)
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW / Pilot TMF Avatar uživatele grapherX
    Registrace
    Jan 2008

Hlavně napiše na co bude PC určeno. A napiš co máš za case a ten HDD.

Registrace
    Aug 2008

PC bude určeno na hry CoD4,HL2,CSS, dále práci MySQL,Java atd.
    HDD- Samsung 400gb (sic nic moc ale jdeto)
    CASE- mno byl vní pc od Barbone je dost velké na normální motherboard a typ neznám kyby zbyli nejaký peníze určitě bych koupil lepší chlazení bych měl zřejmě externí vodní uvidím.

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

to co mas se zda jako pouzitelny zaklad. mozna by to chtelo fotku vnitrku skrine - aspon treba mobilem pro lepsi orientaci.... celkovy pohled na case zboku a detajl na mrizky ventilatoru

Registrace
    Aug 2008

Ok zítra přidám fotky ale vnitřnosti PC jsou prehistorický xD

Obyvatel SHW Avatar uživatele xstreetfighter
    Registrace
    Nov 2007

Gigabyte EX58-UD4P X58 s1366 5300 Kč

Intel Core i7 920 2,66GHz 6400 Kč

DIMM DDR3 6144MB 1333 TriChannel KIT (3x2048) TRANSCEND pro Core i7 2252 Kč

Sapphire Rad Rad HD4890 1GB, DDR5, 256bit 5000 Kč

sečteno podtrženo 19 000 a máš brko jako blázen, ušetřit se dá na desce, grafice i ramkách, procesor core i 7 je nejslabší.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Návrh sestavy - platforma AM2+, na hry naprosto dostačující - pokud by jsi chtěl taktovat, lze vzít lepší motherboard Gigabyte GA-MA790X-UD3P a procesor Phenom II 720 BE

xstreetfighter: by jsi chtěl k tomuto HW připojit 19" monitor, použít postarší pomalý HDD a vše napájet 400 W zdrojem Seasonics ?
    Naposledy upraveno uživatelem kevin00: 22-07-2009 v 21:59

Registrace
    Aug 2008

Mno nebylo by místoi7 lepší Q9xxx?Protože + aspoň 2-3k eště OS x( takže leda se sponzorem ty dnešní brigády moc nenesou.A co jsem koukal na testy ta Q9xxx jsou těsně za tou i7čkou tak nevím . Na netu jsem potkal někde článe ,že i7 jsou omyl od intelu jak vista a na jiným to chválí ale tamto byl blog a blogy dělaj blázni.Tak díky za radu mno a nějakej návrh na trošku levnější? do těch 15? by nebyl?

A stím focení skříně bude to zítra a chci se zeptat seriový čísla mám pak třeba v malování začmárat nebo ne?Asi radši jo ne?(člověk nikdy neví)

Registrace
    Aug 2008

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    Návrh sestavy - platforma AM2+, na hry naprosto dostačující

xstreetfighter: by jsi chtěl k tomuto HW připojit 19" monitor, použít postarší pomalý HDD a vše napájet 400 W zdrojem Seasonics ?
    HDD je sice pomalý ale je 5 měsíců v kompu.
    Zdroj má rezervy takže de podle papírů k němu zatížit až na cca 500-550W tuším ale On stím co navrhnul se chce stát sponzorem x) 15 letí školáci nejsou moc zámožní (pokud nejsou děti zbohatlíků)

Registrace
    Nov 2007

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    tak předtím psal, že by to chtěl zas tak na 3-4 roky, monitor je sice slabota ale časem stejně koupí novej. Ten zdroj to souhlasím, to sem s tou grafikou asi přehnal, ale když už chce teda investovat takový peníze tak ať si koupí i lepší zdroj, přece se nenechá omezovat zdrojem. Já jakou správnou a dlouhodobou investici vidím socket 1366, když na to má min. 15 a max 20. A DDR 3 paměti na výkounu už taky pozná...Pokuď to chce udělat na socketu 775 nebo AM2 tak to je jiná, ale to je takový upgread/neupgread kupovat už mrtvou platformu.

a nenapsal si že máš 15, že nejsi dítě zbohatlíků a že chceš k tomu kupovat ještě OS...a psal si do 20 000, ne do 15 000

Registrace
    Aug 2008

Od 15-do 20k . Stejně to beru jen jako radu zdroj je taky jistý že by byl jinek monitor mno nato že má 2 roky taky bych koupil větší mno a na věku nezáleží AM2 určitě nechci a prozatím si vystačím asi stím co mám protože čekám finanční iněkci. A až po ní se uvidí čemu dám zelenou x) jestli AM2+ nebo i7 s DDR III všechno nové za 25 000 fakt nevím x) Čas je neúprosný a přináší i slevy. xD
    A novej stroj bych nezatěžoval nějakýma XPčkama uvažuju na a nad win 7.

Registrace
    Nov 2007

Citace Původně odesláno od Hellow Zobrazit příspěvek
    Od 15-do 20k . Stejně to beru jen jako radu zdroj je taky jistý že by byl jinek monitor mno nato že má 2 roky taky bych koupil větší mno a na věku nezáleží AM2 určitě nechci a prozatím si vystačím asi stím co mám protože čekám finanční iněkci. A až po ní se uvidí čemu dám zelenou x) jestli AM2+ nebo i7 s DDR III všechno nové za 25 000 fakt nevím x) Čas je neúprosný a přináší i slevy. xD
    A novej stroj bych nezatěžoval nějakýma XPčkama uvažuju na a nad win 7.
    tak proč sem nenapíšeš, až budeš mít peníze? Až dostaneš na vánoce inJEkci, tak to už budou fakt jiný ceny, to máš pravdu, a pak píšeš za 25 000 tak to jsem z toho asi já jelen. Pokud nestojíš o radu, tak si přečti pár článků, kterých jsou na netu tisíce, na testy a pak si můžeš udelat sam úsudek.

Registrace
    Aug 2008

Lol? Jaký zas vánoce?Ty píšeš ježíškovi ne?Mno pokud vyjde projekt a zbydou peníze tak to je cca za měsíc to zas tak hodně neposkočí. A 25 000 to bude s OS a zdrojem tusím

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od xstreetfighter Zobrazit příspěvek
    tak předtím psal, že by to chtěl zas tak na 3-4 roky, monitor je sice slabota ale časem stejně koupí novej. Ten zdroj to souhlasím, to sem s tou grafikou asi přehnal, ale když už chce teda investovat takový peníze tak ať si koupí i lepší zdroj, přece se nenechá omezovat zdrojem. Já jakou správnou a dlouhodobou investici vidím socket 1366, když na to má min. 15 a max 20. A DDR 3 paměti na výkounu už taky pozná...Pokuď to chce udělat na socketu 775 nebo AM2 tak to je jiná, ale to je takový upgread/neupgread kupovat už mrtvou platformu.
    Žádný počítač nevydrží 3 - 4 roky. Pokrok jde dopředu a počítač postavený nyní na platformě i7 bude za tu dobu stejná "herka" jako na platformě AM2+. Ostatně platforma AM2+ bude upgradovatelná i později neboť platforma AM3 se od AM2+ liší pouze použitím modulů DDR3. Ničím jiným. Proto ji rozhodně nevidím jako "mrtvou".
    Zdrojem nenapájíš pouze grafickou kartu, ale i zbytek sestavy. A zdroj 400 W je dosti na hranici pro takovouto sestavu.

Citace Původně odesláno od Hellow Zobrazit příspěvek
    Lol? Jaký zas vánoce?Ty píšeš ježíškovi ne?Mno pokud vyjde projekt a zbydou peníze tak to je cca za měsíc to zas tak hodně neposkočí. A 25 000 to bude s OS a zdrojem tusím
    Měl by jsi se rozmyslet, zda budeš chtít sestavu celou či jen část a hlavně na max. penězích. Jinak je celá naše snaha k ničemu. Až budeš na 100 % vědět, kolik můžeš do sestavy investovat, ozvi se.

Registrace
    Aug 2008

Celá sestava nevím mno. Tak case mám fotky ste chtěli ty sem dám odpoledne. Monitor mno nevím zatím mě stačí ten 19 1440/900.
    Chtěl bych celou sestavu krom teda case, pokud možno kdyby mohl zůstat ten zdroj 400 a HDD taky může zůstat (když se ušetří bude nějaké nové na OS atd.)
    Cena 15 000 +- (2 000)ty dva klacky jsou na OS (cca)
    Není moc ale snad se z toho něco dá ukuchtit.
    Využíval bych ho tak nějak 60%hry 10-20% net a 10-20%práce.
    Představoval bych si asi něco vtom smyslu : "Hodně muziky, za málo peněz."
    Nějaký Qxxxx/Phenom , desku 775/AM2+ mno nevím moc určo DDR II.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. SSD: Nové SSD-čko
    Od Juroush v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 30-10-2014, 15:37
  2. Nové PC
    Od marpie v sekci PC - archiv
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 27-08-2009, 11:43
  3. Nové CPU+MB+RAM