Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 11 z 11

Téma: Porovnání dvou sloupců v Excelu

Občasný diskutér Avatar uživatele slavick
    Registrace
    Aug 2007

Zdravíčko,
    potřeboval bych poradit s Excelem. Mám dva sloupce dat (konkrétně VIN čísel). Část dat mají společnou a v některých řádcích se liší. Potřeboval bych nějak vypsat, co mají společné a v čem se liší. Nenapadá vás někoho, jak to udělat? Zkoušel jsem windiffem porovnat dva txt soubory s těmito daty, ale lezly mi z toho nesmysly. Budu vděčný za každou radu :-)

Díky moc.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

Zkus porovnání těch txt verzí v Total Commanderu (soubor/porovnat podle obsahu) jestli ti to tak bude stačit.

Alf Alf je offline
    Obyvatel SHW Avatar uživatele Alf
    Registrace
    Jan 2007

Citace Původně odesláno od slavick Zobrazit příspěvek
    Zdravíčko,
    potřeboval bych poradit s Excelem. Mám dva sloupce dat (konkrétně VIN čísel). Část dat mají společnou a v některých řádcích se liší. Potřeboval bych nějak vypsat, co mají společné a v čem se liší. Nenapadá vás někoho, jak to udělat? Zkoušel jsem windiffem porovnat dva txt soubory s těmito daty, ale lezly mi z toho nesmysly. Budu vděčný za každou radu :-)

Díky moc.
    Trochu přesněji napiš, co vlastně chceš.

Registrace
    Aug 2007

Když nad tím tak přemýšlím, tak mi v podstatě stačí porovnat ty dva sloupce a do nějakého dalšího sloupce vypsat (nebo nějak zvýraztni v těch původních sloupcích) všechna data, která jsou společná (t.j. vyskytují se v obou původních souborech dat). A vlastně to co zbyde, tím se liší, to už si pak nějak přeberu. Ručně se mi to dělat nechce, protože každý soubor dat má kolem 5000 řádků.

Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od Dojigiri Zobrazit příspěvek
    Zkus porovnání těch txt verzí v Total Commanderu (soubor/porovnat podle obsahu) jestli ti to tak bude stačit.
    Vyzkouším a dám vědět. Díky za tip.

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Myslím si, že tady je nastíněn způsob jak by jsi měl postupovat: http://support.microsoft.com/kb/213367

Registrace
    Aug 2007

Tak nakonec jsem to vyřešil pomocí funkce SVYHLEDAT. Tam jsem si našel, který řádky mají stejné a které ne. Jenom jsem objevil zajímavý problém. Na mém počítači mi vypadlo nějaký 1500 rozdílných sloupců (to mi přišlo divný) a když jsem to zkusil na dalším stroji, tak ukázal při použití naprosto stejného vzorce jenom 200 rozdílů, což bylo reálnější a nakonec se ukázalo jako skutečnost. Jinak díky moc za rady.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2007

Mne sa zdá najjednoduchšie vytvoriť 3. stĺpec, v ktorom budeš mať vzorec napr. =A1-B1
    Tam kde je nula, sú čísla rovnaké je je to.

Starousedlík SHW Avatar uživatele astec
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od M@rcus Zobrazit příspěvek
    Mne sa zdá najjednoduchšie vytvoriť 3. stĺpec, v ktorom budeš mať vzorec napr. =A1-B1
    Tam kde je nula, sú čísla rovnaké je je to.
    Win číslo není tvořeno jen číslicemi, ale i písmeny...

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2007

Môžeš použiť napr. takúto zloženú funkciu (možno sa to dá urobiť jednoduchšie, ale toto som poskladal ako prvé)

VIN čísla v stĺpci A a B
    v stĺpci C funkcia
    =CONCATENATE(IF(MID(A1;1;1)=MID(B1;1;1);MID(A1;1;1 );".");IF(MID(A1;2;1)=MID(B1;2;1);MID(A1;2;1);".") ;IF(MID(A1;3;1)=MID(B1;3;1);MID(A1;3;1);"."))

Vysvetlenie:

Funkcia vypíše znak, ak je rovnaký v obidvoch reťazcoch a je na rovnakom mieste, inak vypíše "."

(MID(A1;2;1) - z reťazca v bunke A1 zoberie z 2. pozície 1 znak

IF(MID(A1;2;1)=MID(B1;2;1);MID(A1;2;1);".") - ak znak na 2. pozícii v bunke A1 je rovnaký ako znak na 2. pozícii v bunke B1, zobrazí daný znak, inak zobrazí "."

CONCATENATE - pospája všetky reťazce v zátvorke do jedného. IF treba zadať toľkokrát, koľko znakov má porovnávaný reťazec. Ja som to urobil len pre reťazce s 3-mi znakmi.
    V prípade 4 znakov sa pridá pred poslednú ) ešte ;IF(MID(A1;4;1)=MID(B1;4;1);MID(A1;4;1);".") Podobne pri 5,6 a viac znakoch - akurát sa vždy zmení číslo v strede funkcie MID podľa toho, koľký znak od začiatku reťazca sa porovnáva.

Príklady:

12A 12A 12A
    12A 1BA 1.A
    12A A23 .2.
    12A A2A .2A
    12A ABC ...

P.S. Ináč podľa príspevkov vyššie som si nie istý, o aké číslo to ide - VIN, Win ? Pochybujem, že to je číslo Winowsov, keď ide o niekoľko stoviek až čísel. Podľa wikipedie by mohlo ísť o Vehicle Identification Number.
    Naposledy upraveno uživatelem M@rcus: 31-07-2009 v 15:22 Důvod: doplnenie

Registrace
    Aug 2007

Jojo, je to VIN (Vehicle Indetification Number). V pondělí tu funkci zkusím otestovat. Sice jí asi už nevyužiju pro svůj problém, ale do budoucna se to může hodit. Díky moc.

Podobná témata

1. pomoc v excelu
    Od pavel.hecik v sekci Software denní potřeby
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 11-10-2010, 20:07
  2. Stejná výška sloupců CSS
    Od koren3 v sekci Programování
    Reakcí: 25
    Poslední příspěvek: 16-06-2010, 21:29
  3. Porovnaní dvou excel.dokumentů
    Od Maximus12 v sekci OS Windows