reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přípojení notebooku na internet

RampoucH (4)|23.7.2009 19:15
Ahoj, mám doma stolní PC a 2 notebooky. Modem Motorola SB5101E a router SMC SMCWBR14-G2. Internet mám přiveden po kabelu do modemu a z mdoemu to routeru a z routeru rozveden po kabelu do PC a přes wi-fi do notebooků. Problém je že jeden notebook (ACER) se k sítí může připojit bez problémů a druhý notebook (Toshiba P300-225) Se k síti nemůže připojit. Přes kabel se ovšem připojí a vše funguje.
Popíšu co vše na notebooku udělám:

kliknu na 2 monitory dole v pravo v liště dám PŘIPOJIT K SÍTI vyběhne mi tabulka všemožných routerů a možností se připojit. Najdu mezi nimi ten svůj -> a zde vidím že je u něj popisek (nezabezpečená síť) a to vím že zabezpečená je protože je tam nastaveno heslo. Takže kliknu na připojit do sítě s nezabespečeným připojením, vyskočí tabulka jako že PŘIPOJOVÁNÍ a pak to napíše hlášu systém Windows se nemůže připojit do sítě.

Nevím čím to je. U druhého notebooku (ACER) u kterého internet funguje bezdrátově je nastaveno připojování automaticky a vše funguje.

Na stolním PC: Win XP prof. a na NB:Visty.

Prosím co dělám špatně? Zkoušel jsem už všechno možné.
mafinphoenix (22)|24.7.2009 17:07
jakou pouzivas ochranu ? Je mozny ze tvuj notebook neumi treba WPA2 ale jen WPA ...
dEvilPS3 (50)|24.7.2009 18:32
zkus dát takové heslování, které wifi na notebooku který nepodporuje tvou wifi je. Nejdřív to zkus bez hesla, heslo z wifi odeber, potom to zkus s tím nejjednodušším. Mě to dělal můj také, pomohlo až uplné odebrání hesla. S jakýmkoliv šifrováním jsem se nepřipojil :(