reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

WD Caviar Green WD5000AADS vibruje

happymaster23 (117)|24.7.2009 14:50
Zdravím,

dneska mi došly dva Caviary Green WD5000AADS. Čistou náhodou jsem si všiml, že zatímco u jednoho nejde podle vibrací poznat jestli běží nebo ne, ten druhý vibruje na úrovni klasických 7200 RPM disků. Další rozdílnost je například v programu HD Tune - zatímco ten nevibrující má křivku krásné rovnou, ten vibrující jí má jako les po vichřici. Dokonce i průměrnou rychlost má o cca 5 MB/s nižší.

Zajímavé je, že sériové číslo toho nevibrujícího začíná na H, zatímco toho vibrujícího na K.

Co s tím?

Díky za odpovědi
johny__g (6387)|24.7.2009 15:02
Vrátit do obchodu, jestli jsi nakupoval přes net, můžeš využít 14denní lhůtu. Oba disky mají AAM nastaven stejně?
happymaster23 (117)|24.7.2009 15:10
Díky za odpověď,

to bude trošku problém, protože jsem OSVČ a ti do čtrnácti dnů vracet nemůžou. Zkoušel jsem Hitachi FTOOL, jenže Change Advanced Power Mode (kde by mělo být nastavení AAM) nejde (napíše, že to tímto nástrojem nejde). Jenže AAM se stejně týká jenom seeku, ne?

Je to koupené v czc, budu se s nima muset zkusit domluvit, protože čekat na reklamaci by byla sebevražda, už teď bylo na ty disky pozdě.
johny__g (6387)|24.7.2009 15:30
[quote=happymaster23;274030]Díky za odpověď,

to bude trošku problém, protože jsem OSVČ a ti do čtrnácti dnů vracet nemůžou. Zkoušel jsem Hitachi FTOOL, jenže Change Advanced Power Mode (kde by mělo být nastavení AAM) nejde (napíše, že to tímto nástrojem nejde). Jenže AAM se stejně týká jenom seeku, ne?

Je to koupené v czc, budu se s nima muset zkusit domluvit, protože čekat na reklamaci by byla sebevražda, už teď bylo na ty disky pozdě.[/quote]


JJ AAM se týká jen seeku, pokud vibruje i když je v klidu, tak by to asi mohl být důvod k reklamaci/výměně. Obzvlášť když ten druhý se tak nechová.