reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Tunning

kellyšak (59)|24.7.2009 16:36
Tato úprava Case mě napadla, když jsem řešil s kamarádem přetaktování svého E2180.Řekl mi, že pokud budu počítat s nějakým přetaktováním musím mít dobře odvětrávanou skříň. Tak jsem řekl ok, něco musím vymyslet. Začal jsem projíždět internet s různými Tunning servery a dělat si poznámky a pak jsem začal vymýšlet různé návrhy. Tento můj mód je jen lehká předělávka v panelovém bytě, tak to tak i „musíte“ brat.Těch modifikací je spoust jak upravit case ale holt bohužel nemám dílnu tak jsem to na balkoně vymyslel takto. Smyslem tohoto case jak už jsem zdůraznil, bylo hlavně dobré ovětrávání, samozřejmě i tichý chod.
Ps:Na case jsou tři regulátory z nichž je jeden falešný který slouží jako spínač světla.
Můj stroj:
Deska-původní Asus P5L-MX
-nyní Gigabyte GA-EP31-DS3L(2.0)
CPU-DualCore Intel Pentium E2180,3.0GHz(9x333)
Gr.kar-BFG GF9800GTX+ 512Mb DDR3 OC
HDD-Samsung HD322HJ(320GB,7200RPM,Sata-II)
RAM-A-Data Vitesta EE 4GB(kit 2x2GB)800+Mhz
Cd/DVD-Asus DRW 1608P3S
Zdroj-Corsair Power Supply VX450 450W
Case-Micase case 514LSBN 350WP4 Middle B/Silver
Popis výroby: (Předem se omlouvám za tech.nedostatky.)
Začal bych asi takto, když jsem se díval na svůj case a přemýšlel co s ním udělat. Napadl mě nejjednodušší způsob, a to, udělat do přední strany dva otvory. Vše jsem rozebral a vyndal veškeré komponenty. Bylo načase sehnat požadovaný průměr trubek na zhotovení kruhových průduchů pro ventilátory a to v rozměrech 120 mm a 90 mm. S tím mi pomohli v INSTATOPU. Větší rozměr byl zhotoven z kusu odpadní trubky a druhý z krytu na nasávání vzduchu. Bylo jasné že musím změnit vzhled přední části z důvodu potřeby uchycení větráků. Doma jsem měl zbytek 0,5 mm silného plechu. Ten jsem si připravil na požadovaný tvar, narýsoval kružnice (120 mm a 92 mm ), zčásti odvrtal a zbytek dořízl lupínkovou pilkou. Připravený plech jsem vsunul na předem vyznačené místo a přinýtoval..Doma jsem vzal ze starého magnetofonu tři regulátory které jsem použil s kombinaci Primecooler PC-AFSC1 na regulaci otáček 2 větráků,třetí mi posloužil jako spínač světla. Bočnici jsem polepil papírovou lepenkou 3M. Na internetu jsem hledal inspiraci, co udělat za prořez do bočnice, nakonec jsem našel pěkného pavouka. Obrázek jsem si upravil ve Wordu a vytiskl, překreslil ho na bočnici a odvrtal (1 mm) vrtáčkem. Asi po vyvrtaní 10 děr jsem udělal 10cm. prořez ,pro vsunutí přímočaré pily.Koupil si polystyrenovou desku o rozměrech 100x 500x1000 mm, která sloužila jako pracovní „stůl“ abych mohl přímočarou pilkou vyříznout požadovaný tvar (pavouka) . Vše jsem potom zabrousil a připravil na střik.
Na stránkách PC tunningu (snížení hluku) jsem se dozvěděl, že je potřeba před instalací větráků nejprve vložit do vyřízlého otvoru gumový Uprofil. Možnost zakoupení je na str.http://www.gumex.cz/cz/pryzove_profily/PRYZOVE-PROFILY/8/7 pod číslem(0535016),zároveň na odhlučnění jsem si zakoupil antivibrační držáky větráku Coolink Anti Vibration Bolts.. http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008K000000DSE .Problém nastal, když mi přišla 27 cm dlouhá G.K.V první chvíli jsem už nevěděl co dělat.Proč?,protože se tam prostě nevešla. No nezbývalo než vzít pilku a trochu to prořezat,tak aby tam se tam v pohodě vešla.S umístěním pevného disku jsem měl úplně jiné plány, než ho vkládat do předem zhotoveného držáku v case,radši ho vložím do chladiče(Scyte Himuro)kde bude umístěn na spodní části,takže se to docela hodilo.Když už jsem měl vše hotovo,tak mě napadlo ,že bych mohl case ještě trochu zkrášlit ,vzal jsem lupínkovou pilku ,narýsoval na horní část tvar „X“a prořezal ,kde jsem mimochodem plánoval i hl.spínač.Teď jsem měl vše prořezané a rozřezané a hlavně všechno důkladně obroušené .Tak nezbývalo než si zajít za sklenářem do města a nechat si od něj nařezat dva kusy skla na vrchní část a na bočnici s pavoukem.Cena se pohybovala někde kolem 100kč za 4mm silné sklo.Konečně už bylo vše připraveno na nástřik.Po vykytování ,nastříkání (plnič,barva)a olakování mě čekalo broušení a leštění což bylo snadné .
Po dokončení těchto úprav jsem se vrhl na samotnou tvorbu odhlučnění celého case .Za prvé bylo potřeba vložit do case nějaký antivibrační materiál tak jsem vybral kompromis a tím pro mě byla tato“deka“,která mi bohatě posloužila na polepení celé skříně.http://www.suntech.cz/produkt/72411/Akasa-AK-PAX-1-material-na-redukci-hluku.htm.Na spodek case jsem musel umístit nějaké pevné a zároveň pružné nožičky,které by pomohli s odhlučněním.V OBI jsem koupil gumové dveřní zarážky,které jsou dostačující jak vzhledově tak i cenovou dostupností.Poslední co bylo uděláno za úpravu,na case, byly krytky mechanik ,ty byly nastříkány zvlášť , a přilepeny za pomocí oboustranné lepící upevňovací pásky od firmy Den Braven.





































Oprava spletence:vložena nová deska Gigabyte GA-EP31-DS3L(2.0)








Přidávám malý přídavek:











Sečteno podtrženo,cena úpravy vyšla přibližně na 2049kč.
Samozřejmě by si někdo mohl říct,že je to zbytečné dát takovou cenu za úpravu, když si může koupit komerčně vyráběný Case.Ale já to chtěl zkusit….:thumb
speedsnail (4876)|25.7.2009 18:42
Přední panel se dvěma ventilátorama se mi moc líbí, pavouk je věcí vkusu a celkově mi to přijde velmi hezky provedeno. Navíc udělat tohle v paneláku na balkóně, dobrá práce :thumb

Falešná katoda je dobrý nápad, odhlučnění i airflow vypadá rozumě, škoda, že není postup trochu lépe okomentován.
johny__g (6387)|25.7.2009 19:22
Jediný co ten casemod hyzdí je ten spletenec kabeláže uvnitř. Jinak dobrá práce, na "balkónový" casemod vynikající výsledek.
michi11 (11)|25.7.2009 20:14
Dobrá práce na to jak to vypadalo a na balkóně slušný výkon
mech13 (5526)|25.7.2009 20:19
na balkon to je velmi dobre vykon, klobouk dolu. jen bych mel strach o stabilitu te bedny po tom co jsi ji polovinu vyrezal. nejaky silnejsi opreni nebo dokonce sednuti by asi neustala co?
po tom co jsi odstranil kos na disky, prorezal bocnicu i horni dekl se to musi kroutit samo
matyyy (2527)|25.7.2009 22:20
[quote=johny__g;274465]Jediný co ten casemod hyzdí je ten spletenec kabeláže uvnitř. [/quote]
třeba má evokovat pavučinu nebo pavouka :)

jinak je to pěkná case
kellyšak (59)|26.7.2009 10:53
[quote=johny__g;274465]Jediný co ten casemod hyzdí je ten spletenec kabeláže uvnitř. Jinak dobrá práce, na "balkónový" casemod vynikající výsledek.[/quote]
Tak je to upraveno,dodal jsem jinou desku a porovnal kabely.:thumb
Belbas (362)|29.7.2009 21:33
Tak tohle je krása kolik to koštuje ?
kellyšak (59)|1.8.2009 21:39
[quote=Belbas;276123]Tak tohle je krása kolik to koštuje ?[/quote]
Přispěvek jsem upravil takže už máš odpověd na tuto otázku.:)
Draken (1578)|5.8.2009 12:50
velice pěkný CASE mod ... jak zpracováním tak i vzhledem
čeho bych se ale bál je nestabilita kostry skříně a tím i hlučnosti (drnčení), nevýhodou ale je že se tam vejde jen jeden disk...
dinak moc pěkné a povedené :thumb
kellyšak (59)|15.8.2009 14:13
[quote=Draken;278427]velice pěkný CASE mod ... jak zpracováním tak i vzhledem
čeho bych se ale bál je nestabilita kostry skříně a tím i hlučnosti (drnčení), nevýhodou ale je že se tam vejde jen jeden disk...
dinak moc pěkné a povedené :thumb[/quote]
Case mam stabilně na stole a žádné otřesy ani drnčení jsem nepostřehl. Slyšet je jen sérioví větráček na grafické kartě při dlouhém nočním hraní.;)
xstreetfighter (453)|16.8.2009 21:55
dost pěkné
Robott (6)|22.9.2009 16:35
Ja mam podobne riesenie,aj vnutro mam tlmene tou hmotou AKASA,ale tie 2 predne ventilatory sa mi nezdaju,ja mam male ventilatory priamo na diskoch aj chipsetoch a 2 ventilatory vzadu na CASE,toto Vase riesenie vyraba viac hluku,lebo je obratene smerom k uzivatelovi.
kellyšak (59)|23.9.2009 18:48
[quote=Robottt;295018]Ja mam podobne riesenie,aj vnutro mam tlmene tou hmotou AKASA,ale tie 2 predne ventilatory sa mi nezdaju,ja mam male ventilatory priamo na diskoch aj chipsetoch a 2 ventilatory vzadu na CASE,toto Vase riesenie vyraba viac hluku,lebo je obratene smerom k uzivatelovi.[/quote]
Nevím kde jste na toto řešení přišel :idea ,tento case jak už jsem říkal,je "tíchý".
Směr proudu vzduch u ventilátorů směřuje do case.
D8tectx (13)|11.9.2010 13:13
Velmi krásné provedení casemodu, já osobně bych se obával hlučnosti předních ventilátorů, ale pokud jak píšete je pc tiché, tak klobouk dolů, navíc udělat tohle na balkóně.... prostě PÁNI. :inlove