reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

LCD monitor na filmy , hry a tak = prechod z CRT

Drak3n (15)|24.7.2009 17:14
zdravim . mam taky mensi problem . momentalne som este stale uzivatel CRT monitoru ,19 palcov . teraz zhanam novy monitor ,sirokouhly, nieco 22 alebo 24 palcov , viac urcite nie .
vobec v tom nemam prehlad pretoze monitorov je na trhu obrovske mnozstvo . ale dospel som aspon k znackam ktore by to mohli byt : samsung , benq alebo LG . cena do 10 000sk= cca 330euro . mal by mat odozvu taku na hry a aj filmy by som na tom chcel pozerat ,na vsetko ostatne postaci uz hocijaky monitor . poradite mi nejaky konkretny?
Vinie (163)|24.7.2009 20:14
Richmond (8084)|24.7.2009 20:44
Dell 2209WA
xmarek (1676)|24.7.2009 21:16
Velmi povedený kousek. :thumb
fanynek (2048)|24.7.2009 23:07
@Drak3n: nebude ti vadit, když se přidám? :p

Během tohoto víkendu chci objednat také LCD a v podstatě s prioritami, jaké jsi napsal. Hry, grafika.
Docela špekuluju koupit Samsung 24" SM 2443BW černý, ale pokud mne někdo (Richmonde ;)) přesvědčí, že to není extra dobrá volba, tak mrknu po jiném. Nebráním se ani 22", ale proč nemít za stejný peníz palců 24?
Myslíš Richmonde, že ten tebou nevrhovaný DELL je dobrá volba? Vím, je to IPSko, ale nikdy jsem ho neměl a nemůžu posoudit. :(

Zde uživatelská recenze s pár užitečnýma odkazama: http://michalsrna.cz/clanky/24-dell-ultrasharp-2209wa
Richmond (8084)|25.7.2009 01:03
Mno takhle:
Me bohate staci 20", fullhd nepotrebuju (kompenzuju to dalsima monitorama na ktery "odhazuju"), ale co me zajima jsou barvy. Dva kusy toho Dellu byly prebarveny, zejmena cervena barva (staci dat si nejakou fotku slecny a zjistis, ze vypada jako zmalovana st*tka) - da se dodatecne odbarvit nicmene na pletovy barvy nic moc. Za ty prachy nevypada poutove, horsi (chatrnejsi) stojan, ale srovnatelny s levnyma Samsungama/LG. Muj nazor je takovej, ze je v tom slusnej panel, podsvicenej me neznamyma katodama (oznacovanej e - asi jako economy) takze otazkou je jak dlouho vydrzi neblikat popr. nevysvicovat se. Obecne mam odpor k TNkum, pricemz ty LG radim k tem lepsim - narozdil od Samsungu maji alespon naznak cerny barvy (kdyz na ne koukas rovne), stejne si ale musis snizit vyrazne jas (jsem nocni tvor, takze nejakych 10-20% je moje).
fanynek (2048)|25.7.2009 02:15
No, podle toho, co jsem zatím stihl přečíst to vypadá, že je fakt o stupeň lepší, než TNka, co se barevného podání a úhlů týče.
Jediné, proč ho ještě nemám v košíku je, že jsem nenarazil na zhodnocení tohodle LCD ve hrách, resp. co od něj čekat, když si budu chtít občas zapařit NFS, MotoGP08, Crysis, MOH, Stalkera apod. Nerad bych potom litoval.
meeee (1110)|25.7.2009 07:18
[quote=fanynek;274253]
Jediné, proč ho ještě nemám v košíku je, že jsem nenarazil na zhodnocení tohodle LCD ve hrách, resp. co od něj čekat, když si budu chtít občas zapařit NFS, MotoGP08, Crysis, MOH, Stalkera apod. Nerad bych potom litoval.[/quote]


Že tys ty recenze nečetl...:p


Takhle - není to velkej rychlík...
(viz recenzi na prad.de - odezva, input lag)
[quote]A slight blurring of the image occurs when fast movements in shooting games are displayed,...
...Well-versed gamers who are used to a fast TN panel will, however, notice the difference in the somewhat slower refresh rate immediately. The Dell 2209WA cannot match the fast image display of fast TN panels,.. [/quote]
...ale asi je to zkousnutelný.
[quote]...but this does not mean that the monitor cannot be used for gaming... ...There is no reason not to use the Dell 2209WA for occasional gamers...[/quote]
xmarek (1676)|25.7.2009 10:23
[quote=fanynek;274221]Myslíš Richmonde, že ten tebou nevrhovaný DELL je dobrá volba? Vím, je to IPSko, ale nikdy jsem ho neměl a nemůžu posoudit. [/quote]Pokud jsou vaší prioritou hry, tak IPS nebude asi tou nejlepší volbou (i když některé nevýhody IPS je důležité brát z rezervou a mít o dané problematice hlubší znalosti). Co se týče grafiky, tak je výhoda IPS neodiskutovatelná. Samozřejmě jsou na trhu i jiné kvalitní LCD postavené na technologiích x-PVA a dokážou mnohdy s IPS v mnohých věcech směle konkurovat. Osobně mám doma dva IPS kandidáty (u notebooku zrovna ležím. :D) a mám na stole HP LP2475w. V práci používám Samsung 24" SM 2433BW, takže rozdíly vidím každý den. :D

Výhodu (v mým případě S-IPS, H-IPS) nespatřuji pouze v pozorovacích úhlech, ale i v barvách a celkově mi přijde obraz méně únavný (subjektivní pocit). Doporučuji se na chvíli posadit před IPS panel a postavit vedle obyčejné TN-ko a rozdíl uvidíte na první pohled. ;)
Richmond (8084)|25.7.2009 10:38
Tak tak - na fotky/video nejlepe S-PVA/S-IPS, na hry TNko, na oboji jedine CRTcko. Na ne-TN se daji v klidu hrat strategie a vseobecne pomalejsi hry (ikdyz NfS se zrovna da, GRID na 60-90fps obcas "duchati"), na Quaka je uz SPVA/SIPS malo (125fps). Problem v tom 24" HPcku je vetsi inputlag, nektery piskaji (reklamace to resi), na druhou stranu je to bytelny, nabity funkcema (otocne osd, stabilni drzak, vypinatelna ledka...) a obrazove take. Ja osobne bych si TNko na video nevzal - pri snizeni jasu jde do kopru i kontrast takze v tmavych scenach je to jeden slity flek ;)
fanynek (2048)|25.7.2009 11:15
[quote=meeee;274266]Že tys ty recenze nečetl...:p [/quote]
Ten příspěvek jsem psal někdy kolem druhý a do šesti ráno jsem dál ležel v recenzích a hodnoceních, takže jakejž obraz jsem si udělal.
V diskuzích na CZC lidi psali, že na něm hrají a že je to v pohodě, ale jde o subjektivní názory několika jedinců. Co mě však zaráží, že se tam objevuje hódně negativních ohlasů na pískání při stažení jasu a taky na nerovnoměrnost podsvícení (i když v té recenzi tomu bylo naopak).:notsure

Asi takhle: mladá dělá v Gimpu a ve Photoshopu všelijaký obrazy a koláže z fotek a pak to nechává vytisknout třeba na A1 apod. a dělám z toho obrazy ale taky si rád zahraju nejnovější hry (včetně mojeho rychle se učícího synka) a potřebuju pro tyhle účely nějaký novější a velký LCD.

[quote=Richmond;274293]Tak tak - na fotky/video nejlepe S-PVA/S-IPS, na hry TNko, na oboji jedine CRTcko. ;)[/quote]
No jo, ale jak by vypadalo 24" CRT na PC stolku :p
xmarek (1676)|25.7.2009 12:06
[quote=fanynek;274309] Co mě však zaráží, že se tam objevuje hódně negativních ohlasů na pískání při stažení jasu a taky na nerovnoměrnost podsvícení (i když v té recenzi tomu bylo naopak).:notsure[/quote]Co se týče rovnoměrnosti podsvícení, tak toho jsem se např. při koupi mého monitoru nejvíc bál (když pominu vadné body) a myslím si, že se mnohdy jedná o subjektivní pocit. Z kolegou jsem to probíral (shodou okolností ho taky vlastní), že na pravé straně se mi zdá, že je méně podsvícený. (taky to psali v recenzi). A on mi odpověděl, že když mi řekne, že to bude nalevo, tak to uvidím na druhé straně (a měl pravdu). Takže asi tak. :D

Co se týče pískání, tak si myslím, že je problém určitých kusů. Mě taky s tím strašili uživatelé na CZC a žádný problém jsem nezpozoroval. Mimochodem další kolega v práci má toho Dell-a a říká, že je s ním max. spokojený.

Navíc zde pořád existuje možnost ho při koupi přes Net do 14 dnů vrátit.
fanynek (2048)|25.7.2009 12:17
[quote=xmarek;274319]Navíc zde pořád existuje možnost ho při koupi přes Net do 14 dnů vrátit.[/quote]
Na to taky trochu sázím... :p

Na filmy nebude.... všecho honím přes DVD player a normální TV, ale jde o tu věrohodnost barev při "dělání" těch ptákovin s fotkama a odezvu ve hrách, kdy bych byl nerad, kdyby se mi to třeba v Crysis rozmazávalo. :(

Podle toho, co píšou na ehw... "Rychlost odezvy je u Dellu poměrně hodně vyrovnaná a většinou se pohybuje do 15 ms"

.... si myslím, že ale podobnou skutečnou odezvu má i např ten SM 2443BW, který jsem chtěl původně... nebo tade alespoň myslím, že jsem to někde o TN LCD s udávanou papírovou odezvou 5ms četl.
Richmond (8084)|25.7.2009 12:25
Tak ja videl ten tmavy flek vpravo nahore, ale je to videt maximalne tak na sedivy plose, jas na 35% a ve tme. Druhy kousek mel to same, ale znatelne mene. Upozornuju, ze jsem docela hnidopich (odchovany na iiyamach a eizech) takze ctyri lidi to nevidi a ja jim tvrdim, ze to vidim (zase na moji obhajobu musim rict, ze vsichni ctyri byly z obrazu vypleskly a do toho jim Richmond ukazuje na 3x3cm slabeji podsviceny flicek cca 15min po zapnuti monitoru :D). Piskani jsem si nevsiml (u 24" ale jo). Na druhou stranu za tyhle prachy lepsi monitor sezenes jen horko tezko, s klidem bych ho prirovnal k A-Datum - v podstate je to to nejlepsi co je dneska na trhu s tim, ze tnka vedle toho vypadaji jako cernobila televize. Dokud vedle toho nepostavis nejaky SPVA Eizo (ktery je ovsem tak za 10k) tak nema chybu. Jestli potrebujes obrovskou televizi tak si kup televizi, jestli potrebujes monitor tak ti imho tohle bude bohate stacit ;)
fanynek (2048)|25.7.2009 12:30
Co by jste řekli na srovnání odezvy Dellu 2209WA s jinými panely?

Všiměte si hlavně Samsungů, o jehož výrobku jsem přemýšlel (2443BW bude podobný s 2343BW ....asi. Ne?)
xmarek (1676)|25.7.2009 12:40
Odezva je velmi ošemetná věc: https://www.svethardware.cz/technologie-lcd-panelu/14465

Cituji:
Například panel LG L1070HR (TN technolgie) s dobou odezvy 2ms (šedá-šedá) si v tomto ohledu vede velice dobře. Pozor však na odezvy, které udávají výrobci, hodně také záleží na tom, jakou technologií je monitor obdařen. Nelze srovnávat odezvu technologie TN a například S-PVA či S-IPS. Technologie TN dokáže vykouzlit perfektně rychlou odezvu v některé změně, ale například v jiné je odezva výrazně delší (i několikanásobně). Naproti tomu je u technologie S-IPS nejhorší odezva oproti udávané maximálně 2x delší. Díky tomu je odezva 5-6 ms u S-IPS srovnatelná s 3-4 ms u technologie TN.
Richmond (8084)|25.7.2009 12:43
Ze je to michani jablek s ananasem :)
Za prve je obraz jakehokoliv tnka s pva/ips nesrovnatelny, za druhe pokud nemas odezvu (realnou) nad 25ms tak to na filmy staci, za treti ma ten Dell opravdu rychlou reakci - sice ti nereknu cisla, ale kdyz jsem na nem hral GRIDa a nepocitoval nutkani prepnout na crt Eizo tak to nebude tak hrozny. Pokud hrajes novy hry typu FEAR atd. tak imho si to da uplne v klidu, horsi to bude s Quakem, kterej je ovsem asi to nejrychlejsi co znam (na crt udela blur efekt pri 100Hz) a dlouho, dlooouuho nebude nic takhle rychlyho ;)
fanynek (2048)|25.7.2009 12:56
Díky vám kluci za pomoc.:thumb Přesvědčili jste mě a jdu ho objednat.
Sice budu mít jen dva dny na to, abych ho pořádně otestoval (páč pak jedu na tři týdny na dovolenou), ale snad ho stihnu vyzkoušet pořádně. Podělím se potom zde o své subjektivní pocity a dojmy.
xmarek (1676)|25.7.2009 13:01
[quote=fanynek;274345]páč pak jedu na tři týdny na dovolenou[/quote]Tak to bych bral asi raději než monitor. :D
fanynek (2048)|25.7.2009 13:07
Bude oboje.:cool:
czhunter (775)|25.7.2009 13:26
Nebo si můžeš počkat na C-PVA panely od Samsungu (F2380)
Který sice nebudou parametrově lepší než E-IPS, ale za to budou i ve FullHD za slušnou cenu (7000kč) s parametry lepšími než TN.
Dostupný by v ČR měly být za týden až 14 dní.
fanynek (2048)|25.7.2009 13:28
Jj. Po těch jsem pásl, ale nikde jsem o nich nenašel nic kloudnýho, hlavně co se týče technický specifikace, dostupnosti a přesnější ceny.
czhunter (775)|25.7.2009 13:38
Specifikace a doporučená cena (309 Euro) jsou na stránkách Samsungu (na německých podrobnější než na amerických).
Nicméně rozhodně neuděláš chybu, když počkáš až po návratu z dovolené :)
fanynek (2048)|25.7.2009 13:57
No, vypadá to opravdu zajímavě. http://monitor.samsung.de/produkte/detail2_main.aspx?guid=d3b7c0e5-4bd2-4ee7-bcdf-18126a523cce
Jen jestli bude skutečnost taková, jaká je na papíře. 100% sRGB... hmmm :notsure
Richmond (8084)|25.7.2009 13:58
[quote=fanynek;274350]Bude oboje.:cool:[/quote]
Tak fanynek skudli na monitoru a pak si jede valet sunky na Hawai? :D
Jinak CPVA vypadalo zajimave jen do doby, kdy by se porovnavalo s TN - pokud je to horsi nez SPVA/SIPS tak nevim, proc bych si to mel kupovat...

edit:
- 16:9
- 8ms (coz je stejny, jako 2 roky stary SPVA od stejneho vyrobce)
Sumasumarum mi to pripada, ze mi nekdo chce mermomoci prodat oriznutej monitor s 5-7let starou "technologii" s tim, ze me laka na samolepku HD :mistake
sheira (164)|25.7.2009 13:58
Ahoj, niesom moc odbornik, co sa tyka monitorov, no mozem Ti z vlastnej skusenosti povedat o mojom Samsungu T240 24' (TN). Kupoval som ho hlavne na bezne ucely, hry a sem tam aj videa/filmy. V hrach som s nim spokojny na 100%, nizke odozvy, vsetko ide plynule. Co sa tyka farieb pri obrazkoch a filmoch, myslim ze na TN panel je to velmi dobre. Ma velmi vysoky kontrast, cierne mi pride ako cierna. Filmy nepozeram az tak casto, ale ked ano, tak nemam voci obrazu ziadne vyhrady. Ma zle pozorovacie uhly, ale to ma vobe netrapi, kedze VZDY sedim pri monitore. Keby som si naozaj potrpel na kvalitu, tak si uz kupim TV minimalne 32' (najlepsie este viac), nech sa oplati pozerat 1080p. Ako monitor na vseobecne pouzite (tj hry, filmy, obrazky...) je podla mna OK aj TN panel. Samozrejme su aj nepodarene modely TN, ktorym sa naozaj treba vyhnut....

Mne to skor pride, ze tie starsie modely TN panelu som o dost mizernejsie, ako tie nove.
fanynek (2048)|25.7.2009 14:06
[quote=Richmond;274365]Tak fanynek skudli na monitoru a pak si jede valet sunky na Hawai? :D
Jinak CPVA vypadalo zajimave jen do doby, kdy by se porovnavalo s TN - pokud je to horsi nez SPVA/SIPS tak nevim, proc bych si to mel kupovat...

edit:
- 16:9
- 8ms (coz je stejny, jako 2 roky stary SPVA od stejneho vyrobce)
Sumasumarum mi to pripada, ze mi nekdo chce mermomoci prodat oriznutej monitor s 5-7let starou "technologii" s tim, ze me laka na samolepku HD :mistake[/quote]

Myslíš teda, že se ta technologie CPVA nebude rovnat E-IPS toho Dellu?

OT:Jo, kdyby na Hawai......... Právě kvůli tomu novýmu monitoru mi na to už letos nezbylo. :(
Richmond (8084)|25.7.2009 14:19
[quote=fanynek;274369]Myslíš teda, že se ta technologie CPVA nebude rovnat E-IPS toho Dellu?[/quote]
Rekl bych, ze ne. K tomu pridam spatne zkusenosti se Samsungem (jak crt tak lcd, spokojenost pouze u monitoru nad 10k), jejich presviceny tnka jsou pro me synonymem ke slovu sr*c - ne ze by Samsung neumel udelat panel to ne (ne nadarmo je pouziva Eizo - ovsem radne zkalibrovane a s uplne jinou elektronikou, podobne to delalo s obrazovkama Sony - proste si berou to nejlepsi a doplni tim nejlepsim co umi Eizo = elektronikou).
Ja bych v klidu jel na dovolenou, vycistil si hlavu, po dovoleny bych sel pro Della - stejne ty monitory nekdo nestaci poradne otestovat (a buhvi co bude vevnitr). Pokud neni problem pritlacit tak si kup Eizo (10bit zarucen, narozdil od 8bitu u Samsungu - staci se trochu pohrabat v tom MagicBrightu a po chvili zjistis, ze vidis naznaky ditheringu...). Ja osobne jsem jeste nevidel Eizo s vysvicenou katodou, Samsungy uz hodnekrat (a to i ty modely, co jsem o nich prohlasoval ze jsou hodne slusny)...
czhunter (775)|25.7.2009 14:57
[quote=Richmond;274365]Jinak CPVA vypadalo zajimave jen do doby, kdy by se porovnavalo s TN - pokud je to horsi nez SPVA/SIPS tak nevim, proc bych si to mel kupovat...[/quote]Třeba proto, že S-PVA, P-MVA, S-IPS, H-IPS a vlastně všechno ostatní v podobném rozměru je nejmíň o 1/3 dražší, 24' EIZO je třeba 2x dražší. Takovej DreamColor je třeba jen 4x dražší, klidně bych se nebál ho taky doporučit.

16:9 nelze v žádném případě brát jako negativum, i přesto že je "nízké", pořád je vyšší než ten Dell (1080 > 1050).
Zbytek bych nechal na recenzích.
meeee (1110)|25.7.2009 15:07
[quote=fanynek;274369]Myslíš teda, že se ta technologie CPVA nebude rovnat E-IPS toho Dellu?...
[/quote]






fanynek (2048)|25.7.2009 15:15
[quote=meeee;274385]YouTube - Samsung F2380 Image Crush on Video

YouTube - Samsung F2380 Low Brightness Flickering

YouTube - Samsung F2380 Ghosting[/quote]
Viděl jsem. Díky. :thumb Co si o tom myslíš ty? Podle mě pozorovací úhly dobrý, ale do krajností to moc netlačil (proč asi,), ale co mě zarazilo jsou ty "duchy" u tý kostky.
Richmond (8084)|25.7.2009 15:16
No tak jasne, ale nutno dodat, ze Eizo ve 20" stoji kolem 9k coz az tak brutalni rozdil od 7k neni. Je sice fakt, ze v tom Eizu bude starsi panel s delsi dobou odezvy, ale porad bude lepsi nez HPcko/Samsung (krome rychlych her). Ono to HPcko v porovnani s Eizem je bez pardonu taky peknej cajk. Urcite vis, ze za kazdej vykon (byt jen v radu procent) se neplati navic v radu procent, ale v desitkach, takze rozumnej clovek nepocita s tim, ze 24" bude o deset procent drazsi nez 22"/20" protoze moznost "pokazeni" obrazovky je tam daleko vyssi a stejne tak musi byt logicky vyssi i cena. Tim se dostavame k problemu no.1 - za 7litru ti dneska da supr hd monitor jen malokdo, natoz pak v nejmodernejsi technologii takze jsou v zasade dve moznosti - bud koupit starsi, mensi, pomalejsi ale zato kvalitnejsi, nebo novy, osizeny tak aby se do tech 7litru vesel.
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514307X23B021LYW
meeee (1110)|25.7.2009 15:17
[quote=fanynek;274390]Co si o tom myslíš ty? Podle mě pozorovací úhly dobrý,...[/quote]

Koukni na to ještě jednou, to nevidíš, jak mizí týpci v těch tmavších plochách po stranách?

//a IMHO to nebude jenom záležitost ranejch kousků, předpokládám, že tahle technologie takhle prostě ztrácí kontrast...:notsure
fanynek (2048)|25.7.2009 15:18
[quote=meeee;274393]Koukni na to ještě jednou, to nevidíš, jak mizí týpci v těch tmavších plochách po stranách?[/quote]

Ajo, vidíš. Čoveče, to je hnus.

P.S. Co to je pls za "vopičárnu", ten lítající čtvereček? Utilita name ...... ?
Richmond (8084)|25.7.2009 15:24
[quote=fanynek;274395] P.S. Co to je pls za "vopičárnu", ten lítající čtvereček? Utilita name ...... ?[/quote]
Eizo monitor Test? Mozna iiyama/Nokia, ale je to vcelku jedno - ucel splni kterejkoliv z nich ;)
fanynek (2048)|25.7.2009 15:33
[quote=Richmond;274397]Eizo monitor Test? Mozna iiyama/Nokia, ale je to vcelku jedno - ucel splni kterejkoliv z nich ;)[/quote]

Jo, ten používám. Dík. Jen je tam těch čtverečků víc. :)
Jen se mi zdá, že ta černá kostka na bílým podkladu je lepší, než bílá na černým.
Richmond (8084)|25.7.2009 16:01
Mno to je, ale jedinej kdo to ma takhle udelany je DisplayMate Motion edition a ten je odhadem za 800$ ;)
fanynek (2048)|25.7.2009 16:06
[quote=Richmond;274408]Mno to je, ale jedinej kdo to ma takhle udelany je DisplayMate Motion edition a ten je odhadem za 800$ ;)[/quote]

Jaj. Tak asi zůstanu u Eizo testu. :notsure :p
Richmond (8084)|25.7.2009 16:51
Mozna by ti mohl staci Pixel Persistance Analyzer - testuje s nim tusim prad.de (oblibena formulka, na pohyb je tam "vlajeckovy test")
fanynek (2048)|25.7.2009 17:34
Ups. Skělá hračka. :thumb To se mi to bude srovnávat. Mám dost rychlej ViewSonic VX922 - LCD 19" a jsem zvědavý, co předvede ten Dell.
Richi dík.
Drak3n (15)|25.7.2009 17:54
http://www.alza.sk/lg-w2453v-pf-d122291.htm
myslite si ze by som spravil chybu kupou tohto monitora ?
xmarek (1676)|25.7.2009 17:58
Na můj vkus předražené TN-ko.
Drak3n (15)|26.7.2009 16:09
este mam poslednu otazku : mam si kupit 24´´ monitor full hd , alebo 22´´ 1680x1050 .
pytam sa , lebo neviem ci to full hd rozslisenie ma zmysel na moje PC : core 2 quad , 4gb ram , gtx 260
Jandaskunk (2330)|27.7.2009 01:07
[quote=Drak3n;274720]este mam poslednu otazku : mam si kupit 24´´ monitor full hd , alebo 22´´ 1680x1050 .
[/quote]

To záleží na tom, jestli to FullHD využiješ, případně na co budeš PC používat. Pokud budeš koukat na HD filmy tak ok, klidně 24" (pokud nemáš fullhd tv). Nebo pokud děláš s grafikou, tak se to taky víc využije. Ale na hry je pro tvou sestavu podle mě lepší 22". S GTX 260 by už pořádně fullHD rozlišení v nových hrách nemuselo jít tak plynule, jako "pouze" s 1680x1050. Mě osobně stačí 22" palcový monitor, ale je to věc jednotlivce...
Kirk1 (850)|27.7.2009 09:25
[quote=Drak3n;274720]este mam poslednu otazku : mam si kupit 24´´ monitor full hd , alebo 22´´ 1680x1050 .
pytam sa , lebo neviem ci to full hd rozslisenie ma zmysel na moje PC : core 2 quad , 4gb ram , gtx 260[/quote]
Ja by som bral 24" tým nemôžeš urobiť chybu (sám vlastním) a GTX260 ju zvládne úplne v pohode
Čím väčšie tým lepšie;)
Drak3n (15)|30.7.2009 00:36
dopracoval som sa k tomuto :http://www.pcexpert.sk/lcd-monitory-21/lg-w2442pa-bf

co poviete ? mate skusenosti ? vraj ma celkom ok parametre a ze ta cena je abosolutne super .
meeee (1110)|30.7.2009 07:46
[quote=Drak3n;276151]co poviete ?[/quote]

Pro mě dobrá velikost pixelu, ale chybělo by mi těch 120px na výšku. Radši černý pruhy nahoře a dole než přijít o desetinu plochy.
fanynek (2048)|30.7.2009 19:35
Čauky!
Tak jsem zpět a v krátkosti (než to úplně na tři týdny zabalím) bych se chtěl podělit o pár dojmů ohledně toho DELLu 22" 2209WA Ultrasharp, který mám už druhý den doma a jsem velice spokojený. Jako celkem náročný a všímavý uživatel jsem ho ihned podrobil podrobnému zkoumání a porovnávání s mým původním LCD TN ViewSonic VX922 - LCD 19", který je celkem dost "rychlý" a taky jsem na něm vyzkoušel všemožný psí kusy, abych dokázal postřehnout případné rozmazávání hran, nebo podobný jevy související s pomalejší odazvou. Nic z toho se mi však nepodařilo naimitovat, resp. postřehnourt ( a to mám zrak, jak rys a jsem na tohle fakt háklivej).

Takže to shrnu.

Barvy jsou o třídu výš, než u klasických TN, pozorovací úhly o třídy dvě.
Vynikající polohovatelnost, super antireflexní povrch, alespoň u mého kousku skvěle rovnoměrné podsvícení, NEHUČÍ a NEPÍSKÁ, jak psalo spousta uživatelů v diskuzích na CZC a ve hrách jsem nezaznamenal jediný problém (zkoušel jsem jen NFS Carbon, MOTO GP2008, Clear Sky, Serious Sam, Call of Duty 5 a samozřejmě 3D Marky).

Takže díky Richmondovi a xmarkovi za dobrý tip a ostaním za pomoc.;)

EDIT// Jen ve mě pořád trochu hlodá myšlenka, že ta stejnou cenu jsem mohl mít místo 22" palců 24". :notsure [SIZE="1"]Ale s jakou kvalitou asi. Že?[/SIZE]
xmarek (1676)|30.7.2009 20:11
[quote=fanynek;276431]EDIT// Jen ve mě pořád trochu hlodá myšlenka, že ta stejnou cenu jsem mohl mít místo 22" palců 24". :notsure [SIZE="1"]Ale s jakou kvalitou asi. Že?[/SIZE][/quote]To bych neřešil. Kvalitnější věci vždycky stojí víc. Já jsem si za cenu toho mého mohl pořídit 2 TN panely od Samsungu (který mám v práci). Důležité je být spokojený.