reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výdrž baterie

Wentura (30)|24.7.2009 22:22
Zdar

Apple u nových 15" ProBooků s 9400M i 9600M uvádí výdrž 7 hodin (je mi jasné, že tolik nevydrží), ale zajímá mě, jestli má cenu připlatit za MacBook (nejde jen o baterku) a jak bude s vyýdrží v porovnání třeba s tímto HP, který se mi libí:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400812K3000QHQ
popřípadě poraďte nějaký podobně výkonný ! hezký ! noťas, který by neodpadl za hoďku a půl
Díky
Liqid (410)|25.7.2009 07:12
Za MAC bych rozhodne nepriplacel. Nanejsvys tam priplacis za obrazek nakouslyho jablka.
Je pravda ze jsou kvalitni a vykony, ale HP jim muze rozhodne konkurovat. Ten model co sis vybral mi prijde jako správná volba.
Wentura (30)|25.7.2009 08:39
Mě taky ale nevím jak vydrží baterka. To že tam napíšou že je 6tičlánková mě moc nenapoví...
johny__g (6387)|25.7.2009 08:51
Jestli tady nekecají tak

[quote]Výdrž na baterie:
maximální výdrž na baterie 2,5 hodin[/quote]

Ta 6 článková baterie má kapacitu asi 55 Wh.
xmarek (1676)|25.7.2009 09:56
[quote=Liqid;274264]Za MAC bych rozhodne nepriplacel. Nanejsvys tam priplacis za obrazek nakouslyho jablka.
Je pravda ze jsou kvalitni a vykony, ale HP jim muze rozhodne konkurovat. Ten model co sis vybral mi prijde jako správná volba.[/quote]Srovnávan Apple s HP mi přijde hodně úsměvné. Je to stejné jako by majitelé Fabie říkali potenciálním zájemcům o Audi, že jim přijde Audi předražené a že platíte jen za značku. Já bych se osobně toho Applu nebál. Apply šly notebooky s cenou dolů http://notebooky.idnes.cz/otestovali-jsme-novy-macbook-sasi-zustalo-stejne-zmenila-se-vybava-1p8-/vyrobci.asp?c=A090618_000014_vyrobci_jza a vyplatí se investovat do řady Pro (rozdíl v ceně je opravdu nepatrný a rozdíl v kvalitě šasi je neodiskutovatelný).

Co se týče HP, tak Vás chci upozornit na jednu drobnost s kterou se potýkáme nejen my, ale i firmy které nakupují notebooky od firem HP a to, že v poslední dobou se kvalita notebooku HP posunula směrem dolů. Jistě každý notebook se může pokazit, ale když Vám projdou servisem skoro všechny notebooky (a některé i několikrát) tak to už na kvalitě notebooku moc nepřidá. Možná jsme kápli na vadné kusy, ale do HP už nikdy.

Jinak co se týče té výdrže, tak je důležité sledovat parametr kapacity baterie, protože při podobné konfiguraci je to článek, který nejvíc ovlivní výdrž. Samozřejmě integrovaná grafická karta má na výdrž namalý vliv (směrem nahoru, tj. menší spotřeba). Největším žroutem energie je LCD a notebook s LED mají v tomto směru navrch.

Důležité je při výběru notebooky s velkou výdrži sledovat parametry za jakých je v recenzích testovaný. V některých recenzích totiž při testu vypnou wi-fi, jas display-e sníží na minimum a v podstatě nechají notebook jenom běžet (nic na nim nedělají) a taková informace o výdrži je jenom k úsměvu. Katalogové údaje uživateli o realné výdrži nic neřeknou (nikde nejsou uvedeny podmínky za jakých byl notebook testován).
Wentura (30)|25.7.2009 11:08
[quote=johny__g;274277]Jestli tady nekecají tak

Ta 6 článková baterie má kapacitu asi 55 Wh.[/quote]

Na stránkách HP o tom nic není (jenom že je 6tičlánková), takže nevím kde to nabrali
xmarek (1676)|25.7.2009 12:27
[quote=Wentura;274306]Na stránkách HP o tom nic není (jenom že je 6tičlánková), takže nevím kde to nabrali[/quote]Myslím si, že není problém se k tomu dobrat. Např. má (dnes již mrtvá :cry, taky 6 článková) baterie od Lenova měla 10.8 V a 5.2 AH a jednoduchým výpočtem dojdu k číslu 56.16 Wh. Podotýkám, že jsem si ty údaje nevycucal s prstu (je to tam napsané).