reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem se zavadenim dvou XPcek

paralaX (9)|29.6.2006 18:14
Cao,
nainstaloval sem si na 2. disk dalsi XPcka, ale mam problem.
Pri spusteni pocitace se nezobrazi volba ktery operacni system chci spustit.
Nevite jak to vyresit?
Smeli (2302)|29.6.2006 18:22
[QUOTE=paralaX]Cao,
nainstaloval sem si na 2. disk dalsi XPcka, ale mam problem.
Pri spusteni pocitace se nezobrazi volba ktery operacni system chci spustit.
Nevite jak to vyresit?[/QUOTE]


Doufám, že jsem tě dobře pochopil - pravým na tento počítač, vlastnosti, upřesnit, spuštění a zotavení systému (nastavení), a tam bys mohl najít, co hledáš (i když nechápu, k čemu ti jsou dvoje XP na jednom PC)
ctrl_j (55)|29.6.2006 18:25
Zkontroluj jestli nemas ve vlastnostech systemu odskrtnute tohle:
paralaX (9)|29.6.2006 18:26
[QUOTE=Smeli]Doufám, že jsem tě dobře pochopil - pravým na tento počítač, vlastnosti, upřesnit, spuštění a zotavení systému (nastavení), a tam bys mohl najít, co hledáš (i když nechápu, k čemu ti jsou dvoje XP na jednom PC)[/QUOTE]

Dva operacni systemi mi sou k tomu ze jeden pouzivam prevazne na zabavu atd. takze neni az tak uplne stabilni a proto mam druhy na editaci videa kde neni nic navic co bych nepotreboval k editaci a je stabilni a odladeny...
Matajon (125)|29.6.2006 18:31
[QUOTE=paralaX]Dva operacni systemi mi sou k tomu ze jeden pouzivam prevazne na zabavu atd. takze neni az tak uplne stabilni a proto mam druhy na editaci videa kde neni nic navic co bych nepotreboval k editaci a je stabilni a odladeny...[/QUOTE]
Ja bych rekl, ze tyhle 2 veci se nevylucujou. Nevidim duvod, proc nemit jeden OS a ten si udrzovat stabilni porad ...
paralaX (9)|29.6.2006 18:38
[QUOTE=Matajon]Ja bych rekl, ze tyhle 2 veci se nevylucujou. Nevidim duvod, proc nemit jeden OS a ten si udrzovat stabilni porad ...[/QUOTE]

On by se stabilni udrzovat dal, jenze ja rad experimentuju a kdyby se neco podelalo tak kolem 200GB video souboru zalohuju hodne obtizne
paralaX (9)|29.6.2006 18:39
Jinak sem neco zkousel a vypada ze ten druhej OS je spatne nainstalovanej
Matajon (125)|29.6.2006 18:55
[QUOTE=paralaX]On by se stabilni udrzovat dal, jenze ja rad experimentuju a kdyby se neco podelalo tak kolem 200GB video souboru zalohuju hodne obtizne[/QUOTE]
Ja bych si v tomhle pripade rozdelil disk na 2 partitions. Na jedne bys mel OS a programy, na druhe bys mel video a ostatni data. Kdyby ti pak odesly windowsy, tak staci zformatovat tu systemovou cast a nainstalovat novy Windowsy. Datova cast by zustala neporusena ....
paralaX (9)|29.6.2006 19:07
[QUOTE=Matajon]Ja bych si v tomhle pripade rozdelil disk na 2 partitions. Na jedne bys mel OS a programy, na druhe bys mel video a ostatni data. Kdyby ti pak odesly windowsy, tak staci zformatovat tu systemovou cast a nainstalovat novy Windowsy. Datova cast by zustala neporusena ....[/QUOTE]

toto je v mem pripade imho zbytecne protoze mam 160GB disk kde mam ten fun os a 250 GB disk kde mam to video... potom jeste starou 80GB kde experimentuju s linuxama
paralaX (9)|29.6.2006 19:29
Sem pouvazoval nad tim rozdelenim disku a neni to spatnej napad...
Zapojil bych je do raidu (ted nvm nazev) jak se chovaji jako jeden a rozdelil jak si rikal...
Perfect (158)|29.6.2006 19:39
Ty chceš dát dohromady tři disky a pak to zase rozdělit na víc částí?
paralaX (9)|29.6.2006 19:46
[QUOTE=Perfect]Ty chceš dát dohromady tři disky a pak to zase rozdělit na víc částí?[/QUOTE]

jen dva, ten treti by to brzdil je to pomala ATA
Perfect (158)|29.6.2006 19:51
No nevím, není to zbytečný? Proč nemít rozdělenej jen ten 160GB rozdělenej na systémy a nějaký ostatní data (hudba...) a ten 250GB nechat, tak jak je a mít ho jen na ty videa jenom jako datovej?
Matajon (125)|29.6.2006 19:53
[QUOTE=paralaX]jen dva, ten treti by to brzdil je to pomala ATA[/QUOTE]
No ... sice by to takhle slo, ale je to jako skrabani levou rukou za pravym uchem :)
Kdyz uz mas ty disky 2, tak idealni reseni by asi bylo si nechat tu 160ku jako systemovy disk (OS, Programy, Pripadne i hry ...) a tu 250ku jako datovy disk (Videa, Fotky ...). Jak jsem psal uz driv, tak kdyz ti zkolabujou Windowsy, tak staci zformatovat systemovy disk a datovy budes mit nedotceny ...
paralaX (9)|29.6.2006 20:15
[QUOTE=Matajon]No ... sice by to takhle slo, ale je to jako skrabani levou rukou za pravym uchem :)
Kdyz uz mas ty disky 2, tak idealni reseni by asi bylo si nechat tu 160ku jako systemovy disk (OS, Programy, Pripadne i hry ...) a tu 250ku jako datovy disk (Videa, Fotky ...). Jak jsem psal uz driv, tak kdyz ti zkolabujou Windowsy, tak staci zformatovat systemovy disk a datovy budes mit nedotceny ...[/QUOTE]

asi jo, to rozdelovani disku je asi zbytecny a dvoje xpcka by byly dobry co se stability tyce ale zase by bylo nepohodlny starat se o dva temer totozne systemy. Takze to necham jak rikate...
A jenom abych dostal odpoved na otazku: nemohl by to zpusobovat stary bios?
Matajon (125)|29.6.2006 20:23
[QUOTE=paralaX]A jenom abych dostal odpoved na otazku: nemohl by to zpusobovat stary bios?[/QUOTE]
Tohle biosem skoro urcite nebude. O tohle se stara Boot loader windows XP - dalo by se to zmenit napriklad takhle - http://support.microsoft.com/?kbid=289022. Ale jak uz jsem rikal, tak oddeleny systemovy a datovy disk budou asi opravdu lepsi reseni
mech13 (5526)|30.6.2006 01:44
[QUOTE=Matajon]Ale jak uz jsem rikal, tak oddeleny systemovy a datovy disk budou asi opravdu lepsi reseni[/QUOTE]
ne asi ale urcite. uz to tak delal hoodne let a nejvic miluju kdyz jdu k nekomu kdo nema system odeme a ma tam 200GB C:\ a potrebuje zalohovat... neni nad to dojit, narvat CD XP, zesrotovat stary system a data zustavaji na D:\