reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

formátování

Kája141 (1)|25.7.2009 12:40
Dobrý den, jsem v tomto začátečník a tak prosím o radu s formátováním.Momentálne, když zapínam pc na dá mi na výběr ze dvou možností spuštění windows xp profesional a home ..potřebuji se jednoho "zbavit" s formátováním nemám žádné zkušenosti ..poradíte nekdo? Popřípadě nemáte typ na dobrou www stránku nebo příručku? Předem děkuji
dEvilPS3 (50)|25.7.2009 15:37
pokud mas oba OS na jinym disku ci oddilu, staci formatovacim nastrojem jeden disk ci oddil (ten co chces nechat tak z nej nabootujes a ten druhy smazes) zformatovat. Umi to dobre partition magic. Ten system ktery ti nabehne tak ti to zformatovat nedovoli, takze se nemusis bat, ze si sformatujes ten ze ktereho jedes. Ale nejdricv si z toho oddilu zazalohuj data, bude celej smazanej. Ale stejne bych doporucoval zformatovat oba dva utilitkou z win XP pri nove instalaci a nove nainstalovat jeden. Kdyby jsi chtel vedet jak, pisni, poradim :)
astec (1823)|25.7.2009 18:43
Jestli jsem to dobře pochopil, tak máš dual boot.
Kde (adresáře, disk) máš jednotlivé systémy nainstalovány
nabídku volby máš v souboru boot.ini.....
***
[boot loader]
timeout=2
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
C:\CMDCONS\BOOTSECT.DAT="Microsoft Windows Recovery Console" /cmdcons
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
***
něco podobného tam máš také. Pokud nastavíš hodnotu timeout na 0 tak naídka jen problikne.
Pokud se chceš zbavit jednoho systému tak viz výše