reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Post/Boot problem

sheira (164)|26.7.2009 12:18
Ok, po dlhsich problemoch s nakopnutim som vybral dosku von z bedne, zapojil som iba CPU, grafiku, RAMKy a samozrejme PSU - nenabehne, nebeepuje.

Vybral som vsetky RAMKy, nenabehme, speaker je ticho.
Vybral som vsetky RAMky aj grafiku - chova sa uplne rovnako, speaker je ticho...ziadne zvukove hlasenie chyb.

Znamena to, ze MB sa ani nestazi nabehnut?
Moze to byt zdroj alebo doska? Alebo moj internal speaker nefunguje?

edit: Ide o zostavu

MB: ASUS p5nt ws
CPU: Q6600
RAM: A-Data Vitesta 4GB (4x1 kit) 800mhz
GPU: GeForce GT8800
PSU: Enermax Infiniti 720W
kevin00 (10238)|26.7.2009 12:23
Nejjednodušším řešením je vyzkoušet jiný zdroj. Že by jsi měl vadný speaker je dosti nepravděpodobné, ale klidně jej vyměň, pokud máš v šuplíku jiný.
Bylo by dobré zmínit o jakou sestavu se jedná. Pokud o tu v podpisu, nakopíruj ji so příspěvku. Jinak má thread skoro nulovou hodnotu.
mech13 (5526)|26.7.2009 12:25
mel jsi zapojeny i pridavny 4pin pro napajeni CPU?

zdroj je urcite funkcni?
Richmond (8084)|26.7.2009 12:34
Pripojil bych "externi" speaker, vyndal vse krome cpu (ikdyz ten bych pro jistotu presadil taky) a zkusil zapnout - pokud nepipa, bude zrejme ko deska, popr. cpu. Muzes jeste zkusit vymenit pcie grafiku za pci a doufat, ze nabehne hlaska s boot blockem (a ten obnovit z ide cdrom prilozeny k desce).
sheira (164)|26.7.2009 12:35
[quote=mech13;274640]mel jsi zapojeny i pridavny 4pin pro napajeni CPU?

zdroj je urcite funkcni?[/quote]

1) Ano - cpu kabel je zapojeny, dalej mam zapojeny ten velky EATXPWR kabel a EZ_PLUG 4pin. Potom este vetrak od CPU a 1 vetrak od bedne.

2) neviem, ale zelena dioda svieti aj vzadu na PSU, aj na MB.

[quote]Nejjednodušším řešením je vyzkoušet jiný zdroj. Že by jsi měl vadný speaker je dosti nepravděpodobné, ale klidně jej vyměň, pokud máš v šuplíku jiný.[/quote]

Tiez si myslim, ze speaker neni zly. Vytiahol som ho teraz z krabice - je uplne novy. Nahradny zdroj nemam po ruke, ale nejaky by som od niekoho asi pozical.. ked uz nic ine nepojde.

@Richmond, "externi" speaker podla toho co som googlil, nemam k dispozicii. CPU som uz presadzoval. Skusim to s inym zdrojom asi a uvidim. Ale skor to je podla mna nieco s MB, kedze zdroj svietii zelenym LED.
Richmond (8084)|26.7.2009 12:45
[quote=sheira;274643]@Richmond, "externi" speaker podla toho co som googlil, nemam k dispozicii. CPU som uz presadzoval. Skusim to s inym zdrojom asi a uvidim. Ale skor to je podla mna nieco s MB, kedze zdroj svietii zelenym LED.[/quote]
Ta ledka na mb ukazuje tusim jen jestli jde proud do SB, ale jestli jde do CPU uz ne. Je chladic cpu studeny? Pokud ano, muze to byt bud spatnym cpu nebo biosem (pokud nedetekuje deska cpu tak by mela pipat, pokud nepipne, je chyba jeste pred kontrolou cpu a bud je ko bios nebo je problem jinde na desce). Chladice na NB/SB jsou taktez studeny?
kevin00 (10238)|26.7.2009 12:57
sheira (164)|26.7.2009 13:07
CPU chladic (Noctua NH-U12P) je uplne studeny, fan sa toci.
SB & NB bridge su teple.
Grafika je tepla.
Ramka je trochu tepla.

CMOS som skusal resetovat.
Richmond (8084)|26.7.2009 13:10
Tak to skoro vypada na cpu, ale na 100% ti to nezarucim... Me kdyz odesel bios tak se deska nehrala, ani grafika ne :notsure
sheira (164)|26.7.2009 13:14
[quote=Richmond;274657]Tak to skoro vypada na cpu, ale na 100% ti to nezarucim... Me kdyz odesel bios tak se deska nehrala, ani grafika ne :notsure[/quote]

Tak to by bol ten najhorsi mozny scenar :angry

Idem zohnat iny PSU, lebo takto s tym uz asi nic nespravim. Snad to bude tym. grrrrr

Dakujem zatial za asistenciu pani, dal by som vam vsetkym rep, ale momentalne mi to nejde. :)
sheira (164)|26.7.2009 16:20
No zohnal a zapoijil som nejaky stary zdroj 230W, ale stale to nejde.

Tiez pochybujem, CPU je vadne... ved tieto nove procesory sa uz tak lahko "nespalia" a su ovela odolnejsie. Asi to bude defekt v MB.

Zaujimave ale je, ze tento problem som uz mal asi mesiac dozadu, no vtedy sa to nejak samo od seba fixlo. Odvtedy som nemenil ziadny HW a islo to. Teraz som odpojil a hned zapojil jeden HDD a uz to zas nejde...
sheira (164)|27.7.2009 14:04
Vyzera to na chybu v doske nakoniec... Dal som to na RMA a zobrali mi to. Hovorili, ze "pokazeny" procesor z novsich rad core2 tam este nemali, ak ho vyslovene niekto nespalil :D