reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ano/Ne

Fuckaroo (151)|27.7.2009 14:19
Zdravim,

momentalne bezim na winxp/32bit a jelikoz mam osazeno 4GBRAM+ ,tak planuju prejit na jiny nejspis 64bit system. xp64bit je hloupost ,tedy alespon podle toho co jsem cetl (mala dostupnost ovladacu atp.) ,dale jsou tady Visty, ale tem z vlastni zkusenosti moc neholduji. Muj dotaz smeruje na win7/64bit (final verzi, pokud je to ona. 7600+cz balicek) ,zda se to vyplati nainstalovat nebo zda vyjde nejaka dalsi verze, pripadne chyby/problemy s hw. nejak se tady o tom docist nemuzu, dekuju za kazdy prispevek.)
kevin00 (10238)|27.7.2009 14:27
Co se týče debaty okolo Win7 je zde na fóru založený thread.
Jinak máš nyní 2 možnosti. Buď koupíš Win Vista se slevovým kuponem na Win7 nebo vyčkáš do října a zakoupíš si rovnou Win7.
Zatím jediný větší problém jsem zaznamenal s použitím PunkBusteru v některých hrách (konkrétně s Call Of Duty). Jinak jsem s Win7 spokojen a co se týče kompatibility nemohu si stěžovat - jak s kompatibilitou softwaru, hardwaru, tak podporou driverů.
kanabis (254)|27.7.2009 19:18
To co funguje ve viste tak vetsinou funguje i v win7. Je to určitě použitelnělší než win xp (a 98 :D) Trochu problém jsem měl s repkrakama ale stačil naistalovat driver a nemunguje mi jen webka proteže nemá drivery ani na vistu. Nejvetší chyba je podle mě předělání malování protože jedíná vec to tam kreslí na pixel přesně je tužka a vybarvovat vetší prochu je hrůza. Media center je nestabilní ale ted už to maj snad fixle. tod snad vše
MartyMcFly (222)|28.7.2009 17:47
Zdravím,
Neodolal jsem a momentálně testuji Windows 7 a musím říct, že mě velmi příjemně překvapují svojí stabilitou, rychlostí a kompatibilitou. Samozřejmně, že mají i některé své malé vady, ale to je už záležitost spíše vkusu než systémová.

Mnohé názory z mého okolí jak aJŤáků tak i mnohých přátel jsou takové, že Windows jsou opravdu vyladěné až po prvním opravném balíčku (SP). Ovšem ve Windows 7 mám pocit, že snad ten SP nebudou potřebovat, protože makají opravdu skvěle.

Jinak co se týče systému byl jsem překvapen, protože mě stačilo nainstalovat jen Windows a ten si našel všechny ovladače a přes systém Windows Update nainstaloval jejich nejnovější verze a všechno šlape absolutně skvěle, ale to záleží také hodně na konfiguraci.

Howk.
Fuckaroo (151)|28.7.2009 19:15
dekuji za nazory.)
kanabis (254)|28.7.2009 20:06
ano instalace oproti win XP je opravdu blbuvzdorná. Na notasu jsem reinstaloval XP a po 1 startu nesla ani LANka a ani nic jiného. Takže jsem musel hrabat flešku.....
V 7ckach nic takoveho. Po jejich instalaci bylo PC pouzitelne az na zvuk(integrovany) a tu webku.
sheira (164)|29.7.2009 00:12
Urcite Ano. Ja som mal vistu tiez len tak z "nutnosti" a Win7 ma prijemne prekvapil. Zmeny co tam mas su skor kosmeticke, ale ja osobne mam pocit ze tento system je aj stabilnejsi.
kevin00 (10238)|29.7.2009 00:18
[quote=sheira;275843]Zmeny co tam mas su skor kosmeticke ...[/quote]

Tak to je tak trochu nesmysl, v OS nejsou pouze kosmetické změny.
Kaizer Soze (58)|13.8.2009 12:26
[quote=kevin00;275844]Tak to je tak trochu nesmysl, v OS nejsou pouze kosmetické změny.[/quote]

no hej lenze bezny uzivatel, si vsimne len tie kozmeticke zmeny a nie prekopany kernell :rolleyes:
kevin00 (10238)|13.8.2009 12:40
[quote=Kaizer Soze;281390]no hej lenze bezny uzivatel, si vsimne len tie kozmeticke zmeny a nie prekopany kernell :rolleyes:[/quote]

Aha, takže např.: rychlejší boot na přenosných zařízení, vylepšená správa UAC, vypalování *.iso souborů z kontextové nabídky, apod. jsou kosmetické změny :mistake
Pokud bude uživatel v OS pracovat, s plno funkcemi se setká a nebude jenom koukat na rybičku na pozadí plochy.
Kaizer Soze (58)|13.8.2009 12:43
[quote=kevin00;281402]Aha, takže např.: rychlejší boot na přenosných zařízení, vylepšená správa UAC, vypalování *.iso souborů z kontextové nabídky, apod. jsou kosmetické změny :mistake
Pokud bude uživatel v OS pracovat, s plno funkcemi se setká a nebude jenom koukat na rybičku na pozadí plochy.[/quote]


tetka janka si na svojom pocitaci pusti win 7, pricom iny win nevidela, tak asi nebude nadsena z toho ako su pozmene UAC a kontextove menu ale prave z tej rybicky a "suprovej" spodnej listy.

trosku od veci ale nedalo mi to :P
rockforpeople (10)|13.8.2009 13:45
[quote=MartyMcFly;275734]
Mnohé názory z mého okolí jak aJŤáků tak i mnohých přátel jsou takové, že Windows jsou opravdu vyladěné až po prvním opravném balíčku (SP). Ovšem ve Windows 7 mám pocit, že snad ten SP nebudou potřebovat, protože makají opravdu skvěle.

Jinak co se týče systému byl jsem překvapen, protože mě stačilo nainstalovat jen Windows a ten si našel všechny ovladače a přes systém Windows Update nainstaloval jejich nejnovější verze a všechno šlape absolutně skvěle, ale to záleží také hodně na konfiguraci.

Howk.[/quote]

Musím poznamenat, že jsem na tom úplně stejně - instalace prakticky všeho proběhla na výbornou, tak trochu mi snad i budou chybět časy hledání driverů na webech výrobce či ruční doinstalačky:)zvyk je prostě zvyk