Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 24 z 24

Téma: GTS 250 512MB vs Radeon 4850 512mb

Obyvatel SHW Avatar uživatele Dufinos
    Registrace
    Jan 2009

Osobně jedu na 4850ce s "vlastnoručně" upraveným chlazením, takže o hlučnosti psát nebudu... Pokud ale chceš tichého radeona, tak určitě s parní komorou od Sapphire, popř. ještě Matrix od Asusu (vybíral bych podle ceny).... Jak psal jeden z kolegů nade mnou, tak je pravda, že 4850ky mívaly problémy s ovladači (jak takty, tak stabilita), ale od Cat. 8.11 je už vše v pohodě a karta je prakticky od té doby 100%ně stabilní... Co se týče PhysX, tak souhlasím, že zatím není ještě doba, kdy si ji pořádně člověk může vychutnat, jelikož jsou to prakticky jenom střípky a ještě k tomu v páru hrách. Zatím se bez PhysX podle mého dá bez problémů obejít a člověk o nic moc nepřijde...

Mezi 4850kou a GTS250kou je výkonový rozdíl natolik zanedbatelný, že bych se osobně rozhodoval dle ceny popř. dle sympatií k té či oné značce... Říct vem "tu" nemůžu, jelikož se jedná o velmi podobné karty, co se nabízeného výkonu týče...
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jul 2009

No, když na to koukám, tak asi ten gainward brát nebudu teda a jelikož ostatní 250GTS jsou nad 3000 a mam radši Atiny, tak vemu 3850, ale rozhoduju se mezi normal chladičem od Sapphiru nebo vapor-x, tak kdyžtak pište názory, jinak o cenu mi jde hodně a vím že vapor je daleko dražší

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    Zrovna v Mirrors Edge je podpora PhysX znát a grafické karty ATI dostávají docela na frak.
    jenomze kdyz vypnes physX dostava na frak Nvidia... nevim jestli si MirE hral, ale vizualni rozdil mezi physX on-off je naprosto nulovej, protoze si v ty rychlosti ty efekty neprohlidnes a kdyz si je prohlidnes tak chcipnes. Nehlede na to ze stejne nedokazes poradne odhadnout jestli jeden z 1000 stripku co tam letej se chova fyzikalne spravne, to samy vlajky.

PhysX je zatim jen debilni marketing kde se nvidia honi jak je dobra ze koupila krachujici firmu a pak vyvojarum vnutila pouzivat tuhle technologii. Ale nakonec z toho vzniklo nekolik "physX" podporujicich her ve kterych to stejne neni poznat

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

Citace Původně odesláno od Darkhunter Zobrazit příspěvek
    No, když na to koukám, tak asi ten gainward brát nebudu teda a jelikož ostatní 250GTS jsou nad 3000 a mam radši Atiny, tak vemu 3850, ale rozhoduju se mezi normal chladičem od Sapphiru nebo vapor-x, tak kdyžtak pište názory, jinak o cenu mi jde hodně a vím že vapor je daleko dražší

kdyz 4850 tak vaporX nebo Toxic od sapphire, mam 4850 s VaporX a sem nadmiru spokojen

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Darkhunter Zobrazit příspěvek
    Ven Gainward GTS250, budeš na tom lépe jako s Radeonem

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2009

Je to jen na tobě co preferuješ, těžko radit.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    Ven Gainward GTS250, budeš na tom lépe jako s Radeonem
    a zrovna gainward má šílený chladič a ještě s plombou
    a ještě ta karta nemá ani standartní takty

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Celý život jsem měl nVidii až teďka jsem si koupil poprvé Atinu HD4850 512 MB. Atiny jsou momentálně technologicky vyspělejší a většinou mají vynikající poměr cena/výkon. Absence PhysX až zase tak nebolí.

Je ovšem důležité říci, že vše není tak růžové jak se může na první pohled zdát. Pokud člověk chce hrát vše na max., tak u Radeonu může brzy narazit. Pokud hra vyžaduje více paměti, než kolik je na grafice, tak mohou vypadávat textury (Gothic 3, GTA 4, atd.). Toto jsem s nVidií nikdy nezažil. Takže bych pro maximální požitek doporučil buď Ati s 1GB paměti nebo nějakou nVidii s 512MB, která tímto netrpí. Jen pro zajímavost hraji v 1280x1024 a mám 8GB ram. A ještě pozor na referenční chlazení HD4850, které opravdu není připravené na letní teploty!

Starousedlík SHW Avatar uživatele hawkeye9898
    Registrace
    Feb 2008

ak ati 4850 tak potom matrix kartu kvoli lepsiemu chladeniu a tichsiemu kvoli referencnemu.
    karta ide super taktovat...moja da 800/2080

taktiez ak mas par euro naviac cca 30-40e by som sa pozrel po 260gtx matrix

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12