Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie

Zobrazit výsledky hlasování: Vadí vám CZ text bez diakritiky?

Hlasujících
74. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • Ano, hodně mi to vadí

5 6.76%
  • Ano, ale přežiju to

22 29.73%
  • Je mi to fuk

19 25.68%
  • Ne, nijak mi to nevadí

21 28.38%
  • Nesnasim text s diakritikou

7 9.46%
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 72

Téma: vadi vam prispevky bez diakritiky?

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

sem si tak vsiml ze su tady na foru snad jedine/jeden z mala co pise bez diakritiky... jaky na to mate nazor? vadi vam takovy text, nebo ani nepostrehnete ze v nem neco chybi?

bez diakritiky pisu hlavne z lenosti - mam defaultne anglickou klavesnici kvuli psani cisel na NB a taky mi vic sedi anglicke rozlozeni paznaku ! ? : ' " (i kdyz mam klavesnici jen s ceskymi popiskami, anglicky mi na klavesnici sedi snad jen <>) a nechce se mi porad pri psani prehazovat na CZ rozlozeni...

EDIT: nejaky ten hacek/carku udelam vetsinou jen v pripade, kdyz potrebuju rozlisit dve ruzny slova, ktery bez diakritiky vypadaji stejne...
    Naposledy upraveno uživatelem mech13: 09-01-2007 v 12:14
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele tequilla
    Registrace
    Aug 2006

Jedinej urcite nejses...take mam defaultne EN klavesnici a nechce se mi to prepinat a potom nekde lovit hacky/carky (btw. ceskou mam samozrejme s rozlozenim QWERTY). Je to hodne o lenosti a take o dlouhodobem zvyku (kdy jeste kdysi davno byl problem se spravnym zobrazenim diakritiky - viz. kodovani LatinII, telnet kozole, atd.). S diakritikou pisu jen oficialni korespondenci a ofic. dokumenty, jinak na to kaslu.
    Tudiz mi prispevky bez diakritiky nevadi, prijdou kolikrat dokonce lepsi nez s ni...(ted radsi neberu v potaz informacni hodnotu prispevku ).

Pravidelný diskutér Avatar uživatele aldafallout
    Registrace
    Jul 2006

me to taky nevadi, protoze pisu hlavne bez diakritiky. Uz mi to bylo ale nekolikrat vytknuto

Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od aldafallout
    me to taky nevadi, protoze pisu hlavne bez diakritiky. Uz mi to bylo ale nekolikrat vytknuto
    S clovekem, ktery by mi to vytknul bych se okamzite prestal bavit .

Čestný člen Avatar uživatele Smeli
    Registrace
    May 2006

Na fóru diakritiku používám, na ICQ a kdekoli jinde ne

rs rs je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Pokud chybí jenom diakritika, tak mi to nevadí, stejně jako občasné hrubky (sám je taky občas nějakou udělám). Horší je pokud někdo nepíše velké písmena a čárky ve větách.

Občasný diskutér Avatar uživatele Black tgfh
    Registrace
    Dec 2006

Pro mě článek s diakritikou je mnohem lépe čitelnější, než bez ni.
    Ale jinak ICQ, maily píšu bez diakritiky.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Konnor
    Registrace
    Aug 2006

neresim, domyslim

s diakritikou jsou ty články přehlednější a je tam mnohem menší riziko, že se něco přehlédne nebo špatně pochopí. Ale v zásadě je mi to fuk.

Obyvatel SHW Avatar uživatele BlackFrog
    Registrace
    Aug 2006

jak ste si možná všimli, hodně to střídám, sem taková rozervaná osobnost sem schopnej psat půl věty bez a půl s diaktrikou takže mi samozřejmě nevadí když tak píše někdo jinej...

Obyvatel SHW Avatar uživatele SmartMole
    Registrace
    May 2006

No ne, že by mi to vadilo, ale pokud dotyčná osoba nepíše ze zahraniční internetové kavárny/hotelu (ještě to chápu u lidí, kteří v tu chvíli programují nebo dělají něco jiného pro co potřebují anglickou klávesnici), tak mi to přijde divný....osobně totiž nevidím rozdíl v náročnosti psaní s diakritikou nebo bez. Je to české fórum, tak pišme česky. Ale žíly mi to nerve a popravdě, kolikrát si ani nevšimnu, když je příspěvek bez diakritiky.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2006

mě osobně to nevadí, ale pokud je to mix angličtiny/němčiny/češtiny/slovensky tak to už mi hodně vadí, ale tady jsem se s tím nesetkal

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Já sám kompletní diakritiku používám vždy pokud to jen malinko jde. Čeština je krásnej jazyk a háčky/čárky si podle mě zaslouží. Ale rozhodně mi ani trochu nevadí, když někdo diakritiku nepoužívá. Sám ale šílím z toho, když mám pracovat na EN klávesnici, konkrétně z přehozeného Z/Y šílím . Souhlasím ale, že v mnoha situacích (programech, hrách atp.) je EN klávesnice prostě nutností. Ale je to především o zvyku

Ještě EDIT: "Boboco is 100% incompatible with QWERTY Keyboards"
    Naposledy upraveno uživatelem boboco: 09-01-2007 v 18:21

Obyvatel SHW Avatar uživatele BlackFrog
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od boboco
    Já sám kompletní diakritiku používám vždy pokud to jen malinko jde. Čeština je krásnej jazyk a háčky/čárky si podle mě zaslouží. Ale rozhodně mi ani trochu nevadí, když někdo diakritiku nepoužívá. Sám ale šílím z toho, když mám pracovat na EN klávesnici, konkrétně z přehozeného Z/Y šílím . Souhlasím ale, že v mnoha situacích (programech, hrách atp.) je EN klávesnice prostě nutností. Ale je to především o zvyku
    jo přehozená klávesnice...fuj... ve škole máme QWERTY a nedá se to změnit..dycky z toho šílim

Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od BlackFrog
    jo přehozená klávesnice...fuj... ve škole máme QWERTY a nedá se to změnit..dycky z toho šílim
    JA silim zase z QWERTZ . Dokonce jsem na QWERTY preucil i vsechny doma...

Starousedlík SHW Avatar uživatele first.indian
    Registrace
    Jul 2006

Protoze jsem mladi travil na IRC kde bylo nutne psat bez diakritiky (kvuli lidem kteri meli ruzne kodovani v ruznych operacnich systemech) tak se mi to natolik vrylo pod kuzi ze tak pisu dodnes a vsude (teda pokud to neni nejaky dopis, protokol,atd... )

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Problémy s PC (HW/SW): Duplicita diakritiky
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 06-08-2013, 12:02
  2. Která vlastnost Vám nejvíce vadí na netboocích?
    Od husky14 v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 31
    Poslední příspěvek: 25-09-2009, 23:37
  3. nově Vista - detaily, které trošku vadí ...
    Od Zeus(CZ) v sekci OS Windows
    Reakcí: 49
    Poslední příspěvek: 15-07-2008, 17:09
  4. Odstraneni diakritiky
    Od Zeli v sekci OS Windows
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 25-05-2007, 09:31
  5. Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 01-03-2007, 19:04