reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

pomozte prosim tmavy displej

Pitbull 2 (2)|28.7.2009 03:02
Mám Hp notebook a kdyz je zapnu vse mi najede jak má ale na displeji je pořad tma když jej zakloním nebo nasvítím tak tam vidím normálně plochu a veškere ikonu včetně kurzoru ale dispej je tmavý vůbec si nevím rady co by to mohlo byt
hochopepa (49)|28.7.2009 07:01
Co je to za notebook?
Jinak obvykle mívají notebooky regulaci jasu displaye což je vlastně regulace podsvícení, mrkni do manuálu čím se nastavuje a jestli regulaci nemáš na minimum.

Mě se to jednou taky stalo u mého starého HP notebooku, a byl to vadný kablík přivádějící napájení pro podsvícení displaye (uvnitř notebooku)..
xmarek (1676)|28.7.2009 07:26
Klasika.
Cituji: "Pokud se vám u notebooku stane to, že přestane fungovat podsvícení u LCD monitoru (obraz na monitoru je, ale velmi tmavý), může to mít dvě závady. Buď je vadný VN invertor (vysokonapěťový měnič), který dělá vysoké napětí pro zářivku v LCD, nebo je vadná zářivka pro podsvícení v LCD panelu."
http://www.nemecek.cz/opravy-notebooku/opravy-podsviceni-lcd-u-notebooku
johny__g (6387)|28.7.2009 08:27
Tohle se mi také stalo, nakonec pomohlo vyměnit ten plochý kabel co vede od grafiky. VN měnič i podsvícení bylo v pořádku. Máš víc možností. Odnést to do servisu, otázka je kolik za to budou chtít. Reklamace připadá v úvahu? Jak je notebook starý? Taky si můžeš sehnat mrtvý notebook s funkčním diplejem a vyměnit ho. Chce to trochu šikovnosti.
xmarek (1676)|28.7.2009 08:55
Osobně doporučuji (samozřejmě v případě, že není notebook v záruce) notebook rozmontovat a přeměřit ten plochý kabel je-li v pořádku. http://www.aukro.cz/item686830163_01_lcd_flex_kabel_nc6110_nc6320_nx6120_za.html Chce to trochu zručnosti, ale dá se to zvládnout. V případě, že je kabel v pořádku, tak zbývá už jen měnič nebo zářivka.
Pitbull 2 (2)|28.7.2009 13:07
hele dik dnes jej rozeberu a zkusím zjistit coto může byt a pokud to nezvladnu tak budu muset do servisu jinak mam ho už dva a pul roku tak je po zaruce a je to notebook Hp dv6690 ještě jednou dik