reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

změna cesty (adresy) k souborům

Sommer (384)|28.7.2009 20:53
Zdravím všechny,

Měl bych možná poněkud složitější otázku. Zajímalo by mě, jestli přímo ve win nebo pomocí nějakého prográmku/utilitky jde měnit cesta (adresa) k souborům. Například z "C:\Dokumenty\Playlists\rock.m3u" jde změna na "C:\Dokumenty\Playlists\Nove\rock.m3u"

Samozřejmě, že je možné soubor přesunout. Problém je ale v tom, můj problém se týká konkrétně playlistů, kterých mám několik set - a když změním umístění složky (a s tím i souborů v ní), na kterou playlist odkazuje, musel bych pak ukládat každý playlist znova.

Máte někdo nějakou radu nebo zkušenost?:)
CommanderZ (512)|28.7.2009 21:39
Nainstaluj si nejaky pokrocilejsi textovy editor - treba free cesky PSpad a dej "Hledat/nahradit v souborech" A tu cast cesty, ktera se zmeni v tech playlistech proste textove nahrad. A uplne nejlepsi by bylo mit playlisty s relativnimi cestami :)
kevin00 (10238)|28.7.2009 21:45
Myslím, že to bylo ve WinXP a novějších: Pokud soubor spustíš a cíl se nenalézá v daném umístění, začne se cíl automaticky hledat :notsure
Sommer (384)|28.7.2009 23:33
[quote=CommanderZ;275803]Nainstaluj si nejaky pokrocilejsi textovy editor - treba free cesky PSpad a dej "Hledat/nahradit v souborech" A tu cast cesty, ktera se zmeni v tech playlistech proste textove nahrad. A uplne nejlepsi by bylo mit playlisty s relativnimi cestami :)[/quote]

Tak v PSpadu mi playlist otevřít jde. Ale když v playlistovém souboru změním absolutní cestu na relativní, tedy např. "C:\Documents\Hudba\Kabát\Láďa.mp3" na "..\Kabát\Láďa.mp3" a složku "Kabát" přesunu jinam, tak si přehrávač s takovým playlistem neví rady, respektive neumí najít onu složku :notsure

Jinak pokud změním absolutní cestu samu o sobě, tak vše funguje = můj problém je vyřešen. Díky moc!:thumb

Takže už spíše pro zajímavost bych se zeptal jak udělat takový playlist s relativní cestou :)
astec (1823)|29.7.2009 12:49
[quote=Sommer;275837]Tak v PSpadu mi playlist otevřít jde. Ale když v playlistovém souboru změním absolutní cestu na relativní, tedy např. "C:\Documents\Hudba\Kabát\Láďa.mp3" na "..\Kabát\Láďa.mp3" a složku "Kabát" přesunu jinam, tak si přehrávač s takovým playlistem neví rady, respektive neumí najít onu složku :notsure

Jinak pokud změním absolutní cestu samu o sobě, tak vše funguje = můj problém je vyřešen. Díky moc!:thumb

Takže už spíše pro zajímavost bych se zeptal jak udělat takový playlist s relativní cestou :)[/quote]

jaký program???