reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

tichý Bigtower

sapin II (232)|28.7.2009 22:59
ahoj,chtěl bych si pořídít nový case.musí být tichý, musí to být bigtower a cena by měla být okol 3 000.líbí se mi color master haf http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=61029
ale nevím jak je to s hlučností.na firmě mi nezáleží a na vzhledu taky moc ne ale uplně hnusné být nemusí
Dojigiri (1629)|29.7.2009 08:33
Je děravej jako cedník, takže lze předpokládat, že na chlazení to bude super, ale na hlučnost nic moc (tj. nepůjde to moc utlumit).

Což potvrzuje i recenze na SHW zde https://www.svethardware.cz/recenze-cooler-master-haf-932-chlazeni-na-druhou/25312-4


Pokud chceš něco skutečně tichýho, hledej spíš nějakou uzavřenou case (na dostatečnej průvan většinou stačí dobře umístěný větráky vepředu a vzadu, větráky z boku spíš škodí než pomáhají).
ICEBOSS (3435)|29.7.2009 10:09
akasa eclipse-62 / mirage? V podstate je to obrovsky middle...

A co je za pozadavky na ten bigtower?

• Bigtower
Typický bigtower má 6 pozic na 5,25" zařízení, 2-3 pozice na externí 3,5" zařízení. Uvnitř se nezřídka nachází až 12 pozic na disky.

• Fulltower
Typický fulltower má 7 a více pozic na 5,25" zařízení a 1 nebo žádné místo na externí 3,5" zařízení (vyjma těch redukovaných z 5,25" pozice).
sapin II (232)|29.7.2009 10:19
disky mám 4x5,25"
jakou jinou by jste mi teda doporučily?
ale aby měl alspoň nějaké přijatelné chlazení
Dojigiri (1629)|29.7.2009 14:19
Co třeba Zalman GS1000 SE? Recenze zde - zrovna teď jsem kupoval novou case, rozhodoval jsem se mezi ní a Lian Li PC-A70B (nakonec jsem se rozhodnul připlatit si za Lian Li). V originále prý chladiče hlučné, ale mělo by se nechat je buď zregulovat na nižší otáčky anebo vyměnit za tišší (Noctua).
hawkeye9898 (818)|2.8.2009 21:31
zalman GS1000 mozem doporucit...vlastnim jednu :)

ale ak mozes pockat na tuto ediciu plus
http://www.zalman.com/ENG/product/Product_Read.asp?idx=349

ktora ma aktivne chladenie diskov...musim povedat ze neni problem na gs 1000 ak mas napr samsungy, ktore maju aj v zatazi 41stup max, ale napr moj 500GB hitachi ma bez ventilatora ktory fuka zhora nanho 50stup.
takze ak sa budu dat kupit tieto dvierka s chladicom menim aj to...

je to nadherna bedna s vela vela priestoru a super chladenim
3x outake v pohode uchladi X3 720 2.8@3.6, 4850 matrix, 2 disky k tomu
M@rcus (71)|3.8.2009 12:21
Ja mám nejakú šunku, ani neviem akej značky a ku tomu vodné chladenie (radiátor a chladič VGA zo série Thermaltake Rocket, zvyšok od viscool). Teplota OK a hluk - počujem len ventilátor zdroja a tiché brumenie čerpadla (zotava má pasívne chladený radiátor). Keď sa mi pred rokom pokazilo čerpadlo a reklamoval som ho, bol som až nepríjemne prekvapený hlukom pôvodných ventilátorov, ktoré som dočasne nahodil späť do PC.

Preto ti navrhujem zamyslieť sa výbere skrine a jej stišovaní aj nad takouto možnosťou.
hawkeye9898 (818)|3.8.2009 21:58
[quote=M@rcus;277659]Ja mám nejakú šunku, ani neviem akej značky a ku tomu vodné chladenie (radiátor a chladič VGA zo série Thermaltake Rocket, zvyšok od viscool). Teplota OK a hluk - počujem len ventilátor zdroja a tiché brumenie čerpadla (zotava má pasívne chladený radiátor). Keď sa mi pred rokom pokazilo čerpadlo a reklamoval som ho, bol som až nepríjemne prekvapený hlukom pôvodných ventilátorov, ktoré som dočasne nahodil späť do PC.

Preto ti navrhujem zamyslieť sa výbere skrine a jej stišovaní aj nad takouto možnosťou.[/quote]

no radsej kvalitne vzduchove chladenie ako kombinacia dobrej skrinky + vodneho, ktore vide take kvalitnejsie na 300-400e