Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 43

Téma: Vybírám studentský notebook za cca 12.000Kč

Nováček
    Registrace
    Jul 2009

Zdravím, dostal jsem se na VŠ a tak se chystám začátkem září koupit vhodný notebook, který budu denně vozit 60km, tak ať něco vydrží.

Budu ho používat hlavně na psaní, internet a hudbu.
    Rozhodně nebude na práci s grafikou, hry, filmy, atd.

Hlavní požadavky:
    - cena okolo 12.000Kč, ale čím míň, tím líp
    - co nejdelší výdrž na akumulátor
    - displej min. 11,6" ale klidně i 15,6", radši 16:10, nejlépe matný, ale ten asi nebude
    - WiFi
    - kvalitní klávesnice
    - nejlépe bez OS, ale když nějaký bude, tak to přežiju
    - RAM stačí 1GB, ale ať tam v budoucnu můžu hodit nějaký 2x2GB kit
    - HDD by stačil i 40GB, takže co nejmenší
    - možnost dokoupení našlapaného akumulátoru
    - DVD vypalovačka, i když tou se asi vylučují ty menší úhlopříčky

Na značce, váze, ani vzhledu mi moc nezáleží.

Doufám, že ta cena není příliš nízká a nějaký se najde, ale jestli je, tak mi prosím doporučte i dražší.

Díky za všechny rady a doporučení, věřím, že vybereme správně ;-)

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Ihales
    Registrace
    Dec 2008

no vzhledem k pozadavkum se zeptam: neuvazoval jsi o netbooku? je maly prenosny ma dobrou vydrz net, hudba, i psani by slo(ikdyz je klavska trochu mensi). Bohuzel nemaji dvd mechaniku. Mozna by se nasel i nejaky ktery by mel pozadovanou uhlopricku. Hlavne jejich ceny se casto pohybuji i do 10 000Kc
    Lenovo SL500 vydrz 3 hodiny
    jinak co se vseobecne vyberu tyce tak v tehle cenove kategorii bych se vyhnul znackam Acer, MSI. Znacky Lenovo, HP a Asus jsou asi to "nejkvlitnejsi" co v teto hranici sezenes. Do tveho limitu se vejdou predevsim 15"(vydrz nebude nic extra) nb mensi jsou o par tisic drazsi.
    Naposledy upraveno uživatelem Ihales: 29-07-2009 v 22:33

Nováček
    Registrace
    Jul 2009

Jo, původně jsem chtěl netbook, ale kámoš mě od nich odradil, že jsou hrozně pomalý a nemají tu mechaniku. Jinak díky za tip na Lenovo, vypadá dobře, i když ta cena už je vyšší.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Ihales
    Registrace
    Dec 2008

no sice rychlosti neoplyvaji, ale na tve pozadavky by byli idealni a mechanika by snad sla dokoupit externi.
    Snad ti nekdo kdo se lepe vyzna s netbooky poradi zda je to to prave.

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

SL500 je pekny notes... jestli ho mas na delsi studium, je to lepsi volba nez kupovat nejaky uplne levny notes. zkus dosetrit, jestli se to da. netbook je na jakoukoliv serioznejsi praci nepouzitelny (na urovni mobilu ve stejne cene).

Nováček
    Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od ICEBOSS Zobrazit příspěvek
    SL500 je pekny notes... jestli ho mas na delsi studium, je to lepsi volba nez kupovat nejaky uplne levny notes. zkus dosetrit, jestli se to da. netbook je na jakoukoliv serioznejsi praci nepouzitelny (na urovni mobilu ve stejne cene).
    Tak doufám, že tam vydržím až do konce. Ten litr bych snad vyštrachal, nebo ho za ten měsíc zlevní :-D
    S tím mobilem jsi mě rozesmál, alespoň další utvrzení, že netbook nee.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Vím že chceš nový, ale neuvažoval jsi o použitém? Takové IBM řady T4x(p) by pro tvoje účely stačilo. Já třeba za necelých 6k teď kupoval T41p a myslím že nějaký třeba i nový notebook za 12k mu nesahá ani po kolena. Procesor 1,7 GHz, 1 GB RAM, grafika 128 MB FireGL, 60 GB disk 7200 otáček, wifi, modrozub a hlavně luxusní IPS displej s rozlišením 1400 x 1050. Kovový odolný rám, na každodenní přenášení jak dělaný. Na baterku dá asi 3 hodiny, nová vydrží kolem 4 hodin + se dá další baterie dát místo DVD.

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Možná by se ti mohl líbit tento Asus
    Já jsem si ho pořídil a jsem docela spokojený. Nesplňuje požadavky malý disk disk a možnost dokoupení lepší baterie.

Nováček
    Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od johny__g Zobrazit příspěvek
    Vím že chceš nový, ale neuvažoval jsi o použitém? Takové IBM řady T4x(p) by pro tvoje účely stačilo. Já třeba za necelých 6k teď kupoval T41p a myslím že nějaký třeba i nový notebook za 12k mu nesahá ani po kolena. Procesor 1,7 GHz, 1 GB RAM, grafika 128 MB FireGL, 60 GB disk 7200 otáček, wifi, modrozub a hlavně luxusní IPS displej s rozlišením 1400 x 1050. Kovový odolný rám, na každodenní přenášení jak dělaný. Na baterku dá asi 3 hodiny, nová vydrží kolem 4 hodin + se dá další baterie dát místo DVD.
    I nad použitým jsem přemýšlel, ještě mám čas to promyslet. Kde jsi ho bral ty?

Nováček
    Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od VencaX Zobrazit příspěvek
    Možná by se ti mohl líbit tento Asus
    Já jsem si ho pořídil a jsem docela spokojený. Nesplňuje požadavky malý disk disk a možnost dokoupení lepší baterie.
    Tak ten disk je mi celkem volný, vím, že už se tak malé nedělají. Spíš mi tam vadí ten lesklý displej.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od Sonny90 Zobrazit příspěvek
    I nad použitým jsem přemýšlel, ještě mám čas to promyslet. Kde jsi ho bral ty?
    Na aukru, ale je pravda, že jsem čekal asi dva měsíce, než se objevil tenhle kousek za solidní cenu. Repasované notebooky v kamenných obchodech jsou většinou o něco dražší a drtivá většina má jen XGA displej.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Frog
    Registrace
    Aug 2006

Jednoznačne Lenovo G530. V konfigurácii bez OS sa dá kúpiť za cenu okolo 10 000 Kč. (Na SR je ho dostať za 11 300 SK/375€)

Ale odporúčam aj tento: http://www.alza.cz/lenovo-g530-4446-25g-d122608.htm

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Repasovaný notebook se dá koupit i na USA Notebook

Nováček
    Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od Frog Zobrazit příspěvek
    Jednoznačne Lenovo G530. V konfigurácii bez OS sa dá kúpiť za cenu okolo 10 000 Kč. (Na SR je ho dostať za 11 300 SK/375€)

Ale odporúčam aj tento: http://www.alza.cz/lenovo-g530-4446-25g-d122608.htm
    Vypadá dobře, ale bohužel má taky lesklý displej :-(

Nováček
    Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od xmarek Zobrazit příspěvek
    Repasovaný notebook se dá koupit i na USA Notebook
    Tam už stojí moc

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. studentský notebook
    Od mistrlistr v sekci Notebooky a netbooky