reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows XP - nenaskoči Safe Mode

Aytech (475)|30.7.2009 20:20
Dobry den,
Prosím o radu ohledne Safe Modu v XP:
Bootovaci obrazovka nabehne v pořadku, zvolim Safe Mode, pak vyskoči bežici seznam jako
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS: xxx.sys

Pak nadpis Press Esc to stop SPTD.sys load , zmačknu Esc, a nic. Ten seznam zůstane kde je a konec. tvrdy restart.

Nema nekdo nejakou radu z vlastni zkušenosti nebo napad jak bych mohl ožívit Safe Mode? :stupid :)

Diky předem za odpověď
dzandra (1368)|31.7.2009 08:24
Jednu věc zkus, než se vrhneš na ostatní, sežen si někde hirent boot a zkus tam spusit ve file manageru\volkov commander a pod ním se spustí chkdsk (nevím proč zrovna ten chkdsk pod volkov commanderem mi kolikrát tak pomohl)
EditorPO (2819)|31.7.2009 09:02
[quote=Aytech;276441]
Pak nadpis Press Esc to stop SPTD.sys load , zmačknu Esc, a nic. Ten seznam zůstane kde je a konec. tvrdy restart. [/quote]
Skus to este raz a hlavne nestlacaj "Esc". Netreba robit vzdy to, co po tebe chce Windows. :)
Aytech (475)|31.7.2009 09:17
Dik, zkusím to. Zatim jsem zkusil chkdsk ve Windows, ale nepomohlo to. Taky jsem odinstaloval Daemon Tools a zmizela hláška Press Esc to stop SPTD.sys load. Jo a ten seznam se vždy zasekne na mup.sys.
Googlováni zatim nepomáha...
EditorPO (2819)|31.7.2009 10:12
Pridaval si do PC nejaky novy HW? Netaktoval si (CPU, grafiku)?

Odpoj vsetky periferie (USB, serial, printer port).

Aky mas zdroj (znacka, vykon)?
Aytech (475)|31.7.2009 11:51
Ne, nic jsem nepřidával ani netaktoval. Nevim kdy se to stalo, protože Safe Mod moc často nepouživam, zrovna teď když jsem ho potřeboval, nefunguje...
Zkusim dnes odpojit periferie.
Zdroj Thermaltake Toughpower 550W
EditorPO (2819)|31.7.2009 12:29
SKus prestudovat toto. Pricin totiz moze byt viac.
Aytech (475)|31.7.2009 13:58
Tohle jsem včera našel taky, teď budu projíždět možnosti. Zatim vím že chkdsk ve Windows problem nevyřešil, z instalačniho CD to udělat nemužu pač to ode mě chce admin heslo a ja vůbec netušim co tam má byt. tak doufam že na neco přijdu a ne budu muset přejinstalovat OS...
M@rcus (71)|31.7.2009 14:15
[quote=Aytech;276630]z instalačniho CD to udělat nemužu pač to ode mě chce admin heslo a ja vůbec netušim co tam má byt.[/quote]

Skus len odklepnut Enter. Mnoho ludi/firiem zabuda/nenastavuje heslo pre Admina a zostava tam teda prazdny retazec.
Aytech (475)|31.7.2009 14:40
Je to heslo ktery jsem nastavoval při instalaci OS? Nebo nejake heslo nastavene MS?
Každopadně dnes po práci na to vrhnu, pak sem napišu jak to dopadlo ;)
Zatim všem děkuju za info :runaway
MartyMcFly (222)|2.8.2009 13:28
Zdravím,
Tak mě napadlo řešení i když je to trochu nestandardní. Vem si svůj pevný disk s Windows a běž ke kamarádovi tam ho připoj k jeho počítači a přehraj si od něj mup.sys. Předpokládám, že by se měl vyskytovat v adresáři /system nebo /system32/drivers. Další možnost je oprava instalace (recovery console) systému Windows či si ten soubor mup.sys vytáhnout z instalačního CD kde se skrývá pod názvem mup.sy_.

Jinak jsem zjistil pár věcí o mup.sys. Velikost: 107,904byt, Tento soubor se stará o spouštění a ukončování "služeb" při ovládacích panelech. Jedná se o systémový soubor, který by se měl ukrývat v /system32/drivers.

To je vše doufám, že jsem pomohl.

Howk.
Aytech (475)|6.8.2009 20:07
Takže řešeni jsem nenašel, musel jsem přeinstalovat OS. zkoušel jsem obnovení registru a nezalogoval jsem si jeden soubor, takže se mi zaseklo uplně všechno... Diky všem za rady!
M@rcus (71)|10.8.2009 09:52
[quote=Aytech;276650]Je to heslo ktery jsem nastavoval při instalaci OS? Nebo nejake heslo nastavene MS?
[/quote]

Heslo nastavené pri inštalácii OS. Potom ešte pýta vytvorenie 1. užívateľa, ktorý patrí tiež do grupy Administrators. A toho užívateľa zvyčajne používaš. O tom prvom hesle väčšina BFU ani netuší.
dzandra (1368)|10.8.2009 10:38
No i když je to už teď jedno na hirent bootu je utilita na odstranění admin hesla.
Aytech (475)|17.8.2009 11:26
Heslo tam nebylo, prostě jsem si zmačknul enter a šlo to dal. Teď už mam system přejinstalovany, hned jsem zkusil Safe, na chvilku se zasekne na stejnem mistě, na mup.sys, ale pak nabehne v pohodě. Kdybych věděl vic co se tam v tu chvili děje, možna bych dokázal to spravit:)