reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Snižení frekvence u RAM,pomocí programu

)aguar (235)|9.1.2007 20:05
Cau lidi. Nevite o nejakym programu kterej by snizil Mhz u RAMek???
De to sice v nekterych biosech,ale ja mam takovej ze to tam vubec neni. Pokud mozno mel by byt zadara pod Windows.

Ptate se proc snizovat??? --> Protoze me na 400 Mhz zatuhava kompl.

Diky....
tgfh (2985)|9.1.2007 20:42
Takových programků které hýbají s FSB ve win je hodně, ale na žádný si teď nevzpomenu protože jsem nic takového v životě nepotřeboval.
To, že ti to nejde v biosu by určitě vyřešil Update Biosu - toto by byla určitě podle mě lepší volba než nějaký prográmek.
Architect (232)|9.1.2007 20:55
[QUOTE=tgfh]Takových programků které hýbají s FSB ve win je hodně, ale na žádný si teď nevzpomenu protože jsem nic takového v životě nepotřeboval.
To, že ti to nejde v biosu by určitě vyřešil Update Biosu - toto by byla určitě podle mě lepší volba než nějaký prográmek.[/QUOTE]

Jj, je jich spousty, ale jak již zde říkal tgfh, tak je lepší update BIOSu, popřípadně nějaký neoficiálně upravovaný, lepší bude napsat, jakou máš desku...

Pokud se nejedná o software přímo od výrobce, tak většinou nastaví FSB "pouze" pod winy... Mne se osvědčil program SoftFSB (to jsem měl ještě k dispozici Pentium I, takže je zde menší časová propast), popř. to lze udělat i ve SpeedFANu, či SysTool...

Pokud ti zatuhává kompl, měl by jsi spíše pouvažovat o reklamaci pamětí, pokud jsi si jistý, že je to jejich problém. (a ne problém nekompatibility s deskou :)
)aguar (235)|10.1.2007 13:24
To mas pravdu ze je to na reklamaci,ale nejsem si jistej jestli je to RAMkama.Tohle je muj problem https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=3400
Jeden borec tam pise ze to pry delalo driv CPU s ramkama a muselo se to snizit. Na CPU uz neni zaruka.
Mimochodem mam doma vlastne dva kompli. Jeden je slozenej a ten druhej sem si musel postupne dokupovat,kazdej radil ze je to necim jinym,uz sem vymenil snad vse krome disku a CPU (tezko se da sehnat ten muj, slot A).
Ted tam mam desku od MSI Via KT 600,kde de nastavit vsechno mozny.Predtim Gygabite GA 7N400S-L ,N-force2, tam zase skoro nic. Na biosy sem se dival a novejsi sem nenasel,pokud znate nejaky stranky napiste.
Diky.