reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nefunkcni DFI

Holda29 (61)|9.1.2007 22:28
Ahoj, dostala se mi ted pod ruce DFI LP NF4 Ultra-D s A64 3000+ a 2x512MB Geil DDR550 GLX1GB4400DC presneji, takze dch kit.
Nicmene chtel jsem je dat do dualu, nejdriv oranzove sloty a nic, zacne pipat, nebo proste nenajede, pak zlute a to samy. Tak potom jsem je zkusil dat vedle sebe, u 2 slotu bliz k cpu nabehlo PC, ale hned pri bootovani do win je BSOD. Samostatne ve 2 slotech bliz k CPU jen pipaji, v 2 dal od CPU nabehnou obcas ale do win se nedostanu...
A ted perlicka, zkusil jsem total noname DDR 400 a no problem....
Puvodni majitel ale tvrdi, ze mu jely v dch bez problemu...mam mu to verit a chyba bude u me, nebo mu to mam narvat zpatky? Diky
boboco (1987)|9.1.2007 23:13
[quote=Holda29]Ahoj, dostala se mi ted pod ruce DFI LP NF4 Ultra-D s A64 3000+ a 2x512MB Geil DDR550 GLX1GB4400DC presneji, takze dch kit.
Nicmene chtel jsem je dat do dualu, nejdriv oranzove sloty a nic, zacne pipat, nebo proste nenajede, pak zlute a to samy. Tak potom jsem je zkusil dat vedle sebe, u 2 slotu bliz k cpu nabehlo PC, ale hned pri bootovani do win je BSOD. Samostatne ve 2 slotech bliz k CPU jen pipaji, v 2 dal od CPU nabehnou obcas ale do win se nedostanu...
A ted perlicka, zkusil jsem total noname DDR 400 a no problem....
Puvodni majitel ale tvrdi, ze mu jely v dch bez problemu...mam mu to verit a chyba bude u me, nebo mu to mam narvat zpatky? Diky[/quote]

Zkusit stáhnout nejnovější BIOS, případně BIOS vyclearovat, pokud jsi nezkoušel, ale bohužel, s deskami DFI jsou podobné "kuriozity" dosti časté. Možná prostě budeš muset použít jiné paměti. Nejprve se ale poohlédni po novém BIOSu, mohla by to být Tvá spása:o
Holda29 (61)|9.1.2007 23:32
biosy jsem zkousel nejnovejsi a nejaky modnuty, ale nepomohlo, asi se s ni nebudu nervovat a pujde domu a poridi se intel cipset, po tyhle zkusenosti uz nic jinyho
boboco (1987)|9.1.2007 23:38
[quote=Holda29]biosy jsem zkousel nejnovejsi a nejaky modnuty, ale nepomohlo, asi se s ni nebudu nervovat a pujde domu a poridi se intel cipset, po tyhle zkusenosti uz nic jinyho[/quote]

Za tohle nForce nejspíš nemůže, spíš bych hanil DFI:slug
Holda29 (61)|9.1.2007 23:43
hm....mozny to je, ale uz ne, kdyz pripoctu nervy pri vyrobe chladice na nb....
na druhou stranu mi je ji lito, kdyz tam ted mam tu noname ramku, tak slape suprove :(
boboco (1987)|9.1.2007 23:49
[quote=Holda29]hm....mozny to je, ale uz ne, kdyz pripoctu nervy pri vyrobe chladice na nb....
na druhou stranu mi je ji lito, kdyz tam ted mam tu noname ramku, tak slape suprove :([/quote]

Možná bych zkusil ještě jednu věc. Použij ty NoName RAMky, a v biosu natvrdo nastav frekvence, latence atp. Doporučuju použít skoro to nejhorší co Ti BIOS nabídne (horší parametry než co ty GEILy umí). Pak, až to nastavíš, desku vypni, vymněň RAMky a zkus jestli se náhodou nerozběhnou. Ale myslím, že to už je takové vaření z vody... Zkrátka smůla:(
Holda29 (61)|9.1.2007 23:57
no me je hlavne divny, ze zadna z ramek nejede v prvnich dvouch slotech u cpu, deska jen pipa chybu ram.....fakt to je divny, pritom kdyz jsem to zapinal poprve, tak najed dual s geilama, ale pak to hapalo a uz byl konec
boboco (1987)|10.1.2007 08:02
[quote=Holda29]no me je hlavne divny, ze zadna z ramek nejede v prvnich dvouch slotech u cpu, deska jen pipa chybu ram.....fakt to je divny, pritom kdyz jsem to zapinal poprve, tak najed dual s geilama, ale pak to hapalo a uz byl konec[/quote]

A co ještě vyzkoušet ty RAMky někde jinde, třeba se jim něco nepěknýho přihodilo - jinými slovy, třeba jsou Ty GEILy vadný?!
Holda29 (61)|10.1.2007 11:01
hm....tak asi mas pravdu, vubec jsem s touhle variantou nepocital, ale v jinym kompu jsem s nima najel do memtestu a po minute chyba a potom asi 100 dalsich.... :(
tgfh (2985)|10.1.2007 17:44
Mám desku DFI LanParty UT nF4-D
První dva sloty jsou jen na Dual Channel, když jsem měl jednu 512MB RAM - provozoval jsem ji ve 3 nebo 4 slotu (počítáno od CPU), když jsem koupil druhou 512MB RAM, a zapojil do dualu do slotu 1 a 3 - tak fungovaly dobře, ale ne skvěle, přehodil jsem je do slotu 2 a 4 a tam fungují 100% - buhužel na DDR400 2-2-2-5 memtest hazel chybu - tak jsem je chvíli provozoval na 2-3-3-6, teď je mám na DDR 396 2-2-2-5 a jedou skvěle.

Jinak zapojené logicky v 1 a 2 slotu nefugujou, v 3 a 4 slotu jo ale na DDR333 2T.

Jak jsem RAMky ještě ladil, tak při prohazování a obměňování slotů se mi po zapnutí někdy restartoval Bios, jj DFI jsou na RAMky náchylné, chce to chvíli laďit a laďit ;) .

Ještě mám jednu radu, NoName ramky radši nepoužívej, DFI ti z nich udělá po určité době šrot :) . Hned po zakoupení mojí desky DFI, jsem měl PQI 512MB DDR 400 2,5-4-4-8 po asi 2 měsících kdy vše klapalo dobře, memtest začal vykazovat asi 1000 chyb za pár sekund - tak jsem ramku měnil - GeILy zatím drží :D


Jelikož jsem zastánce DFI, tak to DFI určitě nebude! :D , máš špatné RAMky :D

EDIT:
Jelikož jsem příspěvek, který je před mým četl až teď tak je to jasné, byli špatné RAMky :)
boboco (1987)|10.1.2007 18:52
[quote=Holda29]hm....tak asi mas pravdu, vubec jsem s touhle variantou nepocital, ale v jinym kompu jsem s nima najel do memtestu a po minute chyba a potom asi 100 dalsich.... :([/quote]

Hlavně že už víš, v čem je zakopán pes:) Nyní se asi musím DFIčku omluvit:p
Holda29 (61)|10.1.2007 18:59
jeste sezenu nejakej comp s ddr1 a zkusim ten memtest tam at mam jistotu, ze je to tim a ne jen deskou, prece jen jsem to zkousel v VIA KT400 :D
Ale neresi to problem, proc na desce 2 sloty neberou ramky, ale treba fakt jen nekompatibilita.
Kazdopadne jsem uvazoval, ze kdyby sly ramky na reklamaci misto k puvodnimu majiteli, tak by to mohlo dopadnout zajimave, protoze na CZC ted nejsou schopny sehnat adekvatni nahradu :)
johny_sk (12)|11.1.2007 13:11
[QUOTE=boboco]Hlavně že už víš, v čem je zakopán pes:) Nyní se asi musím DFIčku omluvit:p[/QUOTE]


ja bych s tim omlouvanim radsi pockal... ;)
Holda29 (61)|11.1.2007 17:49
hm, tak uz jsem uplne zblblej, ted ramky bezely v K8T800 6 hodin v memtestu bez chyby, zkusil jsem najet do windows,ale okamzite se torestartovalo.... :(
Uz vazne nevim, kde hledat chybu
Federmann (36)|13.2.2007 17:37
Nevim jak to dopadlo, ale častá chyba je napájení RAM, podívej se kolik mají a kolik mají mít, nejspíše 2,8V a mají po resetu C-MOS míň, ... více na mé stránce kolem RAM, osazovat nejvzdálenější (žlutý) druhý žlutý a dále...
ICEBOSS (3435)|14.2.2007 13:53
v manualu DFI je popsany, jak se ty pameti maji zapojit, aby to jelo. Takze to checkni. Ty geily taky muzou mit zvysenou voltaz pro ostry latence, takze jim nasol 2,7V. resil jsem ted neco podobnyho na sve DFI NF4U :-D Vyresil to nakup OCZ platinum EL :D 2-2-2-5-1T
Weslo (234)|14.3.2007 11:54
[QUOTE=ICEBOSS]v manualu DFI je popsany, jak se ty pameti maji zapojit[/QUOTE]

jojo a navíc na webu DFI je BIOS který upravuje tyhle možnosti..normálně jedou v těch slotech žlutých tzn 1 a 3 a po úpravě je tam tuším že je tam ta možnost jet primárně v těch oranžovejch slotech..(možná je to obráceně..netestoval jsem mám obsazeny všechny 4 sloty)..jo a ideální je nastavit všechny parametry RAM napevno a testovat...na auto by SPD se mi to taky chová divně..

DFI Beta BIOS Download