reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nové pc- pádá :(

miksak1 (33)|1.8.2009 18:16
Cau mám 4 dny nové pc,Když sem to otevřel tak byla trošku promáčknutá bedna,ale to není podle mě není nějakej vážněj problém ale v pc se zaase tak nevyznám.No každopádně nainstaluju os,codeky(všechno). Rozjedu to...vše běží bez problému,pak prijdu na to že mi tam nefunguje zvuk.karta co sem si tam dokupoval(je tam jeste integrovaná).Instaluju GTAIV ...Zkusim spustit...ale cca po 3-5 min se mi vypne pc..a to stejne u jakekoliv hry kterou spustim až na CS.Vždy když se to louduje a je to skoro na konci a má se zapnout hra tak to spadne. Nevíte prosím čím to je? Reklamovat se mi to nechce ,protože už s tím bylo problemu až dost a ja se nemohl dočkat.Samozdřejmě jestli s tim bude važnější proéblem ihned reklamuju.
Pc to je AMD Phenom QUAD X4 9650 2.3GHz ,4MB,socket AM2+,95W,MB ALIVENF7G-GLAN ,Gforce 7050,DualDDR2-1066 , SATA2,DIMM DDR2 2*2 GB,Asus GTS 250 512 MB DDR3(256bit) zdroj ATX 2.2 400W.
Prosíím co s tíím??
Salamander (6177)|1.8.2009 18:18
Muzes to PC vratit ? ... bylo by to asi nejvhodnejsi reseni ;)
Uprimne je to hooodne zajimave sestaveny ... [SIZE="1"](sarkasmus)[/SIZE]
BTW: co je ten zdroj presne zac ? (znacka ?)
miksak1 (33)|1.8.2009 18:27
jak moc zajimave? Proč? Měnil sem si tam grafiku a zvuk.
zdroj je Whiteenergy Napájecí zdroj ATX 2.2 400W verze box...tak to stojí ve smlouvě
Salamander (6177)|1.8.2009 18:36
No, zajimave tim stylem, ze je pouzit stary, vybehovy model procesoru, zakladni deska s ne moc dobrym chipsetem a zbytecnou integrovanou grafikou, no-name zdroj .... celkove by to urcite slo sestavit mnohem lepe :)
r34ktor (7477)|1.8.2009 18:45
Tipoval bych to na zdroj. Whitenergy je kvalitativně na úrovni EC.
speedsnail (4876)|1.8.2009 20:33
Tu sestavu máš 4dni, jestli si to kupoval přes E-shop a máš 14 dní na vrácení, tak opravdu neexistuje lepší varianta než ten šrot vrátit..

Jinak příčina je pravděpodobně v naprosto shitovém zdroji, který silnější grafiku (jestli sem to tak pochopil,že si ji tam přidal) neutáhne..

(jestli chceš, napiš za kolik to PC bylo.. vsadim boty že za tu cenu postavíme nesrovnatelně lepší sestavu)
miksak1 (33)|1.8.2009 21:54
pc bylo za 13 tisíc
Salamander (6177)|1.8.2009 22:02
Jako sorry, ale za 13k bych si predstavoval spise neco [SIZE="7"]takoveho[/SIZE]
nejlepsi co muzes udelat, je PC vratit ...
dEvilPS3 (50)|1.8.2009 22:05
je tu moznost ze se ti vypina treba kvuli tomu ze se neco prehreje. Zkus si nainstalovat nejake monitoringy teploty :) Ale nejspis to bude tim zdrojem, s nekvalitnimi zdroji mam taky zkusenosti :(

ale pokud to pujde, fakt ho vrat, za 13klacku muzes mit o dost lepsi.
miksak1 (33)|1.8.2009 22:25
Kdyz ste tady tak chytri lidi tak mi řekněte jakou nejlepší sestavu bych mohl být do tech 14 tisíc,PREFERUJU AMD,GeForce a potřebuju tam nějakou zvukarnu od Creative Něco jako X-Fi Xtrebe Gamer Bulk

Nebo mi pls poradte jak bych si ho měl sestavit a jestli to mám koupit celou sestavu bo poskladaný

asi to vrátím..


edit by speedsnail: novou sestavu dáváme dohromady zde V tomto threadu se držme stávající sestavy, příčinám problému a případné reklamaci. Thx
.
Vezir (120)|2.8.2009 17:35
Jo naprosto souhlasím s tím co zde napsali ostatní. Jen tak pro zajímavost, kde jsi to PC kupoval, trochu mi to připomíná sestavy, jež jsou nabízeny na nejmenovaném aukčním portále?
miksak1 (33)|3.8.2009 23:05
aukro no..
EditorPO (2819)|3.8.2009 23:57
Mas zapojene napajanie grafickej karty?
miksak1 (33)|4.8.2009 13:53
Prosím ,co říkate na tuto skříň??? a zdroj..

http://www.alwar.cz/24071-pc-skri%C5%88-logic-concept-b21-midi-tower-zdroj.html?keyword=500W&pop=0

edit by speedsnail: prodejce mu pravděpodobně nabídl toto na výměnu
speedsnail (4876)|4.8.2009 14:05
Case:
Ani výrobce na svých stránkách nemá fotky vnitřku. Takže nelze hodnotit. Můžeme ale předpokládat že skříň bude mít nevhodnou zadní perforaci, tenký plech a celá se bude kroutit.

Zdroj:
Ten na tom bude ještě hůře. Výrobce uvádí účinnost jen 70%, pasivní PFC a raději ani nepíše výkon na jednotlivých větvích (ze štítku jsem snad správně vyluštil jen 18 a 14A na 12V větvích. Kvalita bude ta nejhorší a zdroj imho utáhne méně než značkový 350W zdroj a navíc díky nízké účinnosti (a tedy vysokým ztrátám) musí zdroj hodně větrat, takže ventilátor pojede na vysoké otáčky a bude hlučný.

Závěr:
Toto bych rozhodně neriskoval. Značkový 400W zdroj (seasonic OEM) stojí od cca 900,- kč a minimální použitelná skřín (CM Elite) cca 800,-

Btw na kterou sestavu to potřebuješ? (abychom odhadli jak silný zdroj je opravdu třeba)
miksak1 (33)|4.8.2009 14:47
Speeda na to o ktere se tady porad bavím,jak sem měl potíže s tím zdrojem atd.

prodejce mi napsal že zdroj je totožný s tímto zdrojem...

http://www.bohemia-computers.cz/main.aspx?CLS=PRODUCT&PRO_ID=286785

http://www.bohemia-computers.cz/main.aspx?CLS=PRODUCT&PRO_ID=186763

Ještě mi nabídl tuto case ..co vy na to"??
speedsnail (4876)|4.8.2009 15:17
To je možný, coolermaster nedělá nijak skvělé zdroje. Nicméně nějak mi uniká tvůj myšlenkový postup a smysl tohoto dotazu. V sestavě která ti nefunguje si psal že tam je nějaký 400W zdroj. Teď se tu ptáš na 500W. K čemu to vlastně potřebuješ vědět?

edit: KDO TI CO ZAS NABÍZÍ, MÍSTO ČEHO?? Jistě nejsem sám kdo naprosto nechápe co se tu snažíš řešit...

A používej tlačítko edit. poslední varování!
miksak1 (33)|4.8.2009 15:20
Zítra mu ten pc vezu,aby se na to podíval a vyměnil case(za jedu z tech co vam tu píšu)
protože mi tam nejdou naistalovat codeky na zvukarnu ktera je spatne nainstalovana,pac ji system vubec nenasel....

tak se ptam pro jakou z tech dvou se mam rozhodnout...?:)
czhunter (775)|4.8.2009 15:22
Na Eurocase hned zapomeň.

Vymění ti case protože ti nejde nainstalovat ovladač zvukovky ... tohle řešení jsi vymyslel ty, on nebo Mickey Mouse?
speedsnail (4876)|4.8.2009 15:29
Nevíme pořád podle jaký smlouvy to máš koupený. Má vůbec na prodej PC živnost nebo firmu? Proč to prostě nevrátíš celý?

Abychom si to zrekapitulovali:

Naprosto příšerná skladba komponent (CPU, MB atd..)..
Zdroj kterej to neutáhne..
Zvukovka která tam snad ani neni..

A řešení: Ještě příšernější bedna a zdroj podobné kvality (nějaký 550W EC byl mimochodem zakázán z prodeje na slovensku pro nebezpečí úrazu)

Ou maj gád

Jo a sloučeno s původním threadem. Nechápu proč zakládáš nové.